Резултати от 1 до 11 от общо 11

въпросче за прецакан фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #1

    въпросче за прецакан фотоапарат

    имам едно апаратче, Sony DSC P31. едва ли ви говори нещо - много стар модел (2002), 2МП, само цифров зуум... стана ви ясно. има един проблем, и искам да попитам имате ли идея какво му има точно, дали може да се поправи, и колко пари горе-долу ще излезе, защото такъв клас апарати струват стотина лева в момента, и ако ремонта е 60-70 не си струва.
    проблема е следният - няма картина . всичко си работи, но на дисплея излиза само черно, и снима само черно. иначе си преценява кога му трябва светкавица и т.н. все едно не му е махнат предпазителя на лещата или цялата леща. толкова се натискам за ремонт, защото имам памет за него (а друго Сони не ми се купува - хубавите са скъпи), пестеливо е откъм батерии, и ми е сантиментален - толкова нещо съм снимал с него, имам много спомени, колкото и тъпо да звучи.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: въпросче за прецакан фотоапарат

    Няма да ти излезе ремонта евтин. Може и да му е прецакан затвора, както и матрицата, но по вероятно е първото. По добре мисли за нов фотоапарат.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    12
    #3

    Re: въпросче за прецакан фотоапарат

    а снимки, които има в паметта можеш ли да преглеждаш (демек екранчето да си възпроизвежда стари снимки, а не да е черно в режим "preview")?
    и втори въпрос на този апарат излиза ли му напред обектива когато го включиш?

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Re: въпросче за прецакан фотоапарат

    @alex - той няма оптичен зум, не излиза

    @IBANEZ_ - преди ми беше попаднал един фотоклип, който се държеше по абслютно същия начин, той беше чисто нов обаче, Дейзи дойдоха да си го приберат, а в последствие се оакза, че проблема е бил в чипа... не искам да те обезкуражавам, но май Julian ще се окаже прав, че треа да мислиш за нов апарат...

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #5

    Re: въпросче за прецакан фотоапарат

    @alex всичко си прави-разглеждаш си снимки, бараш си менюто...

    еми, Ско, нали се сещаш, че не ми се дават малко пари за кофти апарат, и около 300-400 лв за свестен, нито пък 500-600 за хубав... а този освен да събира прах в някоя секция или чекмедже за друго явно не става - ебем ти сантименталността. а снима определено по-добре от разните му там Practica-и и Benq-ове...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    12
    #6

    Re: въпросче за прецакан фотоапарат

    Пробвай да натиснеш лекичко обектива (но отстани на лещата) и виж дали има резултат на екранчето отзад.
    Преди това все пак трябва да си сигурен,че си избрал опцията да е включен екрана докато снимаш. Трябва да имаш едно копче с което да може да включиш екрана, да го изключиш и да включиш на него да излизат настройките докато снимаш.
    После кажи резултата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #7

    Re: въпросче за прецакан фотоапарат

    alex, екрана е черен, но се виждат парамтрите на снимката - резолюция, режим, състояние на батерия / карта - общо взето всичко. той си снима, но снима черно

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: въпросче за прецакан фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от IBANEZ_
    @alex всичко си прави-разглеждаш си снимки, бараш си менюто...

    еми, Ско, нали се сещаш, че не ми се дават малко пари за кофти апарат, и около 300-400 лв за свестен, нито пък 500-600 за хубав... а този освен да събира прах в някоя секция или чекмедже за друго явно не става - ебем ти сантименталността. а снима определено по-добре от разните му там Practica-и и Benq-ове...
    Че кой ти говори да си купуваш Практика и или Бенку. За 400лв ще вземеш много по добър фотоапарат от това сони. Това сони въобще не е цвете за мирисани, като и всички евтини модели на сони.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #9

    Re: въпросче за прецакан фотоапарат

    julian, май не ме разбра. исках да кажа, че парите, които мога да дам сега, ще ми стигнат за апарат който снима малко по-зле от моя... знам че за 360-400 мога да взема нещо свястно, но в момента не мога да ги извадя

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: въпросче за прецакан фотоапарат

    Ами нямаш избор. Може да купиш нещо на изплащане. Или вземи нещо втора употреба, което аз лично не го препоръчам.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    12
    #11

    Re: въпросче за прецакан фотоапарат

    Ако след като го почукваш леко около обектива и отгоре и отдолу нищо не се променя на екранчето (никакви черти или някакво смущение не се показва), значи може да е време да го сменяш за съжаление или ако много държиш на него да го водиш на сериозен сервиз.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Прецакан или не?
    От mazganisot във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 18-07-09, 09:35
  2. прецакан кард реадер на лаптоп
    От eror във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 22-11-08, 02:44
  3. Отговори: 4
    Последно: 13-12-05, 03:57
  4. Прецакан FAT 32
    От SET_time във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 19-10-05, 16:03
  5. Прецакан Winsock след NewDotNET Spyware?
    От s01o във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 14-03-05, 16:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе