Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Цифров Фотоапарат съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    48
    #1

    Цифров Фотоапарат съвет

    Значи ще си купувам цифров фотоапарат и се чудя кой точно.Марката е категорично Канон пикселите около 3 спрях се на тези модели.Въпроса е кой точно

    CANON PowerShot A75

    CANON PowerShot A300

    CANON PowerShot A310

    CANON PowerShot A70

    CANON Digital IXUS II

    CANON Digital IXUS IIs

    Какво мислите


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #2

    Цифров Фотоапарат съвет

    четох ревюта на S1 IS, много як но и малко по скъп, даже не малко, ако някой има мнение да пише

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #3

    Цифров Фотоапарат съвет

    И аз съм му фен, само че още не съм го купил. Много пари му искат в магазините тук (Дания). Доколкото виждам от steve's digicams прави по-хубави клипове от видеокамера...

    A70 е доказана класика, Ixus-ите са мънички и се събират в джоб на риза например, идват с литиево-йонна батерия и зарядно, но са с по-малко увеличение (2x) и нямат AP/SP, струва си да се замислиш и за Ixus v3, който би трябвало да ти излезе по-ефтино, защото е по-стар и CompactFlash картите са по-ефтини. A300 няма оптично увеличение.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Цифров Фотоапарат съвет

    Имам от скоро CANON PowerShot A70 и първите ми впечатления от работата му са добри. Взех го от Технополис на промоция заедно с печатарка за снимки СР 200, че и футболна топка в добавка. Освен това ти дават и още един комплект консумативи за принтерчето. Като добавих към това и още една карта 64МВ (дават ти го с 16МВ) и сметката излезе около 800лв.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    92
    #5

    Цифров Фотоапарат съвет

    A75 е на цената на А70, но е с 9 точков автофокус, за разлика от 5-точковия на А70 и ISAPS - технология за определяне на настройките според база данни.

  7. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #6

    Цифров Фотоапарат съвет

    Ползвам PowerShot S45 от 1 година и съм много доволен - прави чудесни снимки, има не лоши възможности. Няма го в твоите предпочитания, но ако искаш хвърли едно око и на този модел. Според мен си заслужава.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    4
    #7

    Цифров Фотоапарат съвет

    не си взимай Канон. Повечето от тях са пластмасови, "made in china" и са доста бавни спрямо апаратите на други фирми в този ценови клас. Каноните по принцип правят доста просветлени снимки с доста хроматични изкривявания и небалансирани цветове. Нивото на шума им е под всякаква критика над 100 ISO, особено при облачно време. Пробвай Никон или Сони. Има много по-добри апарати за парите които ще дадеш. Канон не поддържа и USB video streaming, ако това разбира се те интересува.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Цифров Фотоапарат съвет

    Пълни глупости. Всички фотоапарати от клас сапунерка шумят много над исо100. Това че канон не е единсвтения вариант е вярно и освен това повечето фотоапарати са пластмасови, даже и по евтините модели на огледалнорефлексните. А освен това хроматичната аберация не е по голяма от тази на останалите сапунерки.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    6
    #9

    Цифров Фотоапарат съвет

    Нито един от тях. Събери още малко пари.

    IXUS е лъскава газарийка с кофти оптика и маже.

    Julian, ВСИЧКИ апарати с малка матрица шумят. Няма да обяснявам защо.

    Само подкрепям марката. Защо ли? АМИ ЗАЩОТО!

    Canon си е Canon и е две крачки напред във всички класове, а за 'сапунерките' дори с 3.

    DSLR-ите от ниския клас са пласмасови само отвън.

    Хроматичните аберации на малките обективи е по-малка и зависи от системата лещи. Няма как да се избегне.

    user_42, точно Canon има по-естествени цветове, а говорим за 'сапунерки'. Относно шума е пак-по добър.

    www.dpreview.com

    Nikon няма сполучливи модели в ниския клас.

    Последно сравнявах D70 с моя 300D но това е друга тема.

    Ползвам S50 и съм повече от доволен, разбира се като за сапунерка.

    Hi-tech клас се води, 5 mgpx, метален корпус, сравнително бърз, 850 лева на промоция сега май.

    Ако намериш G3 също е добър вариант.

    Това че няма mp3 и клипове... замисли се, АПАРАТ ли вземаш, или някой 'комбайн' дето не може да прави нищо като хората.

    Играх си с S1 IS. Изключително бърз като за 'сапунерка'

    IS-то работи що годе добре. Хубав оптичен зуум. Никога не се надявайте на цифровия... Photoshop-a е по добър

    Sony 717 има добри отзиви, но цветовете са 'бонбонени'. А и всички Sony-та са мудни... бе тва не е фотографска марка, ко са обяснявам... Memory stick алабала..

    Ако държите на 'добра' снимка, снимайте в RAW. Това означава малко по-голяма инвестиция в памет. Ще раберете за какво говоря... jpg-то е sux отвсякъде.

    Май много приказвам, а?

    Ще степенувам:

    G3

    S50

    S1 IS

    Други марки за 'сапунерки' няма да си правя труда да обсъждам, защото са ми минали през ръцете и знам за какво говоря!

    Благодаря за търпението!



    P.S.

    Таааа... така снима S50



    http://photo-forum.net/index.php?APP...0&USER_ID=2616





    P.S.

    А това са цветовете на Canon:



    http://photo-forum.net/index.php?APP...2&USER_ID=2616



    ... уффф, тия джепеци накъкват пейзажа RAW-а е просто приказка!



    Mod EDIT Sunny: Имаш бутон edit, за да добавиш мнението си, а не да пускаш 2 едно след друго.





    Уча са бе мъжки [8D]

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Цифров Фотоапарат съвет

    @Photosaur,

    Снимките са превъзходни! Караш ме да започна да си уважавам Канона.

    PS. Отбележи си някъде,че Sunny е жена.[:D]




  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    48
    #11

    Цифров Фотоапарат съвет

    Значи ме ориентираш към S50 така ли?По-скъп е с 300лв малко кофти

  14.  
     
  15. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #12

    Цифров Фотоапарат съвет

    S50 е "наследника" на S45, просто е 5.3 мп иначе като ф-ии и дизаин разлика няма. И моето мнение е за него. По скъп е но определено си заслужава.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    48
    #13

    Цифров Фотоапарат съвет

    A къде мога да намеря 45-цата тя по-евтина ли е?Щото все пак не ми трябват тези 5МП

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    124
    #14

    Цифров Фотоапарат съвет

    За съжаление S45 е спрян от производство и ако не греша няма възможност да го намериш някъде. Това разбира се не ти пречи все пак да пробваш

    Определено нямам познанията (и уменията) на Photosaur, но все пак имам наблюдения над доста апаратчета.

    Така че, ако имаш финансовата възможност да си позволиш S50 - наистина това е АПАРАТЪТ :-).

    @Photosaur - разби ме човеко. Снимките наистина са страхотни!


  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    48
    #15

    Цифров Фотоапарат съвет

    A какво ще кажете за А80 и той с по-голяма матрица

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на цифров фотоапарат.
    От Стоян във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 15-08-11, 18:06
  2. Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak
    От Dorothea във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 31
    Последно: 25-01-07, 21:29
  3. Цифров фотоапарат
    От bx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 28-05-06, 20:02
  4. Съвет за избор на цифров фотоапарат
    От Audioslave във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 13
    Последно: 15-03-06, 13:51
  5. Съвет за цифров фотоапарат
    От G_R_U във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 66
    Последно: 07-09-05, 14:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе