Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

Трябва ми съвет за дигитален фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #16

    Re: Трябва ми съвет за дигитален фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    26мм си е по-добре

    А за снимане на сгради определено не е добре да се ползва широкоъгълен. Направо с fisheye да пуцаме ...

    Наскоро "гледах" за 300-350 лв Panasonic LS2. Не изглеждаше лошо.
    дай пример за "сапунерка" с 26 мм. обектив, моля :coolsmiley:
    за информация само - да има-няма 10 модела дигитални сапунерки с обективи от 28мм. нагоре - имаше едни Ricoh Caprio, има и едни модели на Fuji E500-500 и нещо, има и Никони и Канони ама са далече от този ценови клас (има един който почваше от 24 мм., но цената както казах е различна)

    а fisheye не е за сгради, а за ефекти - увличава парспективнте изкривявания :coolsmiley: а за сгради се използват така наречените Tilt&Shift обективи, които правят точно обратното или най-добре със средно- или широкоформатен апарат с мех, ама айде на не ви затрупвам повче с излишна информация

    и нека този, дето зададе въпроса и почна темата, да каже какви са му изискваният към апарата и за какво ще го използва, какво ще снима (например колко хора се сещат да правят нощни снимки, а?) за да не хабиме време в излишни приказки

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #17

    Re: Трябва ми съвет за дигитален фотоапарат

    Тъй като темата се изкриви прекалено много,ми се иска да благодаря на тези които се изказаха компетентно по-нея.Защо?Защото си смених фотоапарата.Взех си OLYMPUS SP-720 http://www.olympus.com.ru/consumer/29_SP-320.htm .Произведен е в Индонозия,за разлика от миналогодишните SP-710 и SP-750,които се оказаха Китайски.
    Кратки,първоначални впечатления:
    Уникален фотоапарат,класически дизайн!Пълни ръчни настройки,оптичен стабилизатор,NR,огромен 2.5 инчов ясен дисплей,много предварителни и допълнителни функции,мощен и бърз процесор.Снимките са великолепни,без никакъв шум,ясни,контрастни и с много естествени цветове.Видеото/звукът може да се включва и изключва- по желание/,при добро осветление,също е прекрасно.2 години гаранция.
    Минуси:
    Липсват презараждаеми батерии и зарядно в комплекта,както и оригинално кожено калъфче.Вградена памет-само 25 МВ.За такъв клас апарат ,считам че е недопустимо!SONY например никога няма да допуснат подобна грешка.
    Заключение:
    Задължително за мен беше и винаги е било,изборът на дигитален фотоапарат да е съобразен с едно много важно правило- фотографска марка с традиции,в случаят за мен OLYMPUS.Това е!Сега може да ми честитите.Чао!!!

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #18

    Re: Трябва ми съвет за дигитален фотоапарат

    Ами след голямо и дълго ровене из сайтове и форуми, се спрях на PANASONIC DMC-FZ5. Ако някой има да каже нещо за избора ми- нека побърза, че вече немам нерви и мисля да го купя

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #19

    Re: Трябва ми съвет за дигитален фотоапарат

    Не знам кой беше писал в първата страница още, че Канон били добри търговци, но беше споменал мнението си в положителния смисъл, т.е. че няма да ти вземат повече пари за апарата, отколкото той струва. За съжаление Canon в България не мислят така и слагат цифри за цените си, които са около 30 % по-високи от европейските и американските. За справка купих си Canon IXUS40 от Щатите /SD300 се води там/ за около 430 лв. В България същия модел се продаваше за 600 лв. Сега положението като че ли се оправя, но знам ли....


    едит: а за картата от 25 МБ - ами аз не съм виждал да продават фото с по-голяма карта от 32 МБ. И това е целенасочено, тъй като продават и аксесоари към това фото, които са на двойни цени. Всичко е търговия

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #20

    Re: Трябва ми съвет за дигитален фотоапарат

    От мене потупване по рамото за избора! Супер апарат! Бягай да не свършат !

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #21

    Re: Трябва ми съвет за дигитален фотоапарат

    @Usera - имам точно такъв от почти година и съм много доволен от него... е, понякога ми липсва ръчния фокус, но ако това не ти е проблем го грабвай смело и няма да сбъркаш. Все пак FZ5 получи наградата на EISA за 2005 г. за цифрови апарати - това, като гаранция за качество. Алтернативата е FZ20, който има пръстен за фокусиране или зуум (апропо, единственият сполучлив подход към ръчния фокус, за разлика от управението му с бутони у някой други "фотографски" марки в същия ценови клас).

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #22

    Re: Трябва ми съвет за дигитален фотоапарат

    Usera: страхотен избор. Виж и Z5 на KM. По-лошо качество, повече екстри, по-ниска цена. А и май е по-бърз :P

    Ръчен фокус - ако не е на пръстен - забрави .... работния G3 има ръчен фокус на jog dial и е по-добре от бутони, но пак е смешно и не бих го ползвал освен по изключение.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #23

    Re: Трябва ми съвет за дигитален фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Usera: страхотен избор. Виж и Z5 на KM. По-лошо качество, повече екстри, по-ниска цена. А и май е по-бърз :P
    Гледах го и него, обаче не можах да намеря инфо в нета откъде може да се купи, ако някой знае... четох за Метро, ама дали не са свършили...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #24

    Re: Трябва ми съвет за дигитален фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от Usera
    Гледах го и него, обаче не можах да намеря инфо в нета откъде може да се купи, ако някой знае... четох за Метро, ама дали не са свършили...
    бях ти писал още в началото, че Панасоник имат готини апарати, а именно FZ-серията направи Панасоник силни в този бизнес - дигиталните фотопарати! още като изкараха FZ-10 преди около 3 години, избиха рибата със стабилизираният си зум
    и пак ти бях писал - има апарати с широкоъгълна оптика - те са по малки и по-практични за джобни апаратчета, можеш да ги носиш винаги със себе си;
    има и по-големи апарати с голям зум с които да снимаш мацките по плажа (бързо писва-вервай ми) - такива са FZ серията на Panasonic. Обаче те са по-големички, по тежички и може да се окаже, че точно когато искаш да снимаш нещо готино, те е мързяло да си вземеш апарата, за да не ти се пречка*

    Просто си реши какво искаш да снимаш и за какво ти трябва основно и бъди сигурен, че няма универсалан апарат - и да е малък, и да е с широкоъгълна оптика, и да "пуца надалече" (голям 10-12 пъти зум), и да прави хубави потрети (!).
    Аз за всеки ден си имам Canon A80 + slave flash, за портрети лентово с ръчен фокус Ricoh и комплект стари обективи, светкавици и т.н., а мацките по плажа вече не ми разрешават да ги заглеждам , пък камо ли да им снимам хубостите с големите обективи*
    Но повнякога ми липсва апаратче, като тези компактни Панасоници, с над 400 мм. еквиваленто фокуно разстояние (т.е 10-12 пъти зум)

    Успех с избора!*

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #25

    Re: Трябва ми съвет за дигитален фотоапарат

    Usera: в Метро го гледах преди .. седмица? да кажем. 480 лева. Там е такава цената Успех!

    cristo :


  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #26

    Re: Трябва ми съвет за дигитален фотоапарат

    От Метро техника не ! Не се знае на каква куца бройка ще попаднеш.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #27

    Re: Трябва ми съвет за дигитален фотоапарат

    Това е апарата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #28

    Re: Трябва ми съвет за дигитален фотоапарат

    Аз си взех първия апарат преди 7-8 месеца - Канон А410, 3 МР, 3,2 оптически зум.
    Едно ще ти кажа - ако снимането ти харесва, всеки по-'любителски' (като моя) ще ти отеснее. След време ще започнеш да искаш ръчен фокус, повече оптика и прочие, все неща които имат по-скъпите модели.
    Иначе аз съм снимал с Коника, Канон, Касио, Практика и Олимпус. Марки всякакви. По-евтините модели са по-слаби. По-старите са по-бавни. По-новите са по-скъпи
    Canon A410 сега е около 250 лева, а Canon A510 - модел, за който се изказват ласкаво дори профитата (щото снима добре и не е скъп, плюс доста ръчни настройки) е малко над 400 лв.
    Успех.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #29

    Re: Трябва ми съвет за дигитален фотоапарат

    Това е апарата - PANASONIC DMC-FZ5. Просто невероятен. Първите пет снимки, без изобщо да погледна как е настроен бяха невероятни ! Благодаря на всички, които ми помогнаха със съвет при този труден избор Вярно, че си надвиших доста бюджета, но мисля, че си заслужава до стотинка!

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #30

    Re: Трябва ми съвет за дигитален фотоапарат

    Честито! Радваме се наравно с тебе!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 26-08-10, 09:40
  2. Продавам дигитален фотоапарат Canon S 3IS
    От medunski във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 16-09-07, 16:34
  3. Дигитален фотоапарат
    От davinia във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 21
    Последно: 30-08-06, 22:17
  4. Отговори: 1
    Последно: 21-04-06, 08:35
  5. HELP: дайте съвет - ПОКУПКА дигитален апарат ...
    От CrossBlade във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 06-01-05, 15:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе