Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39

Избор на видеокамера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #16

    Re: Избор на видеокамера

    Свалянето от HDD е по-лесно и по-бързо. Все едно си закачил външен хард на компютъра. При MiniDV - пускаш касетката на "Play" ot камерата и така смъкваш видеото.
    Цената на JVC-to е такава заради новата технология която се използва - HDD. Ако същата камера е с касетка, цената и би била досата по-ниска. ....невзнам дали разбираш какво искам да кажа....

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #17

    Re: Избор на видеокамера

    Мисля, че искаш да ми кажеш да забравя тоя модел с хард, и или да инвестирам повече пари за JVC GZ-MG70 1699лв /2MP, 30GB, SD, MPEG2 720x576/50i/, или направо да си купувам панасоника.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    19
    #18

    Re: Избор на видеокамера

    значи аз искам да си купя любитеска камерка и гледах едни офертички в теномаркет и технополис и искам да ви попитам за вашето мнение и ако съм избрал боклук да ми кажете! става вапрос за JVC GR-D240E ако меже ми кажете плюсовете и минусите на тази камерка ПЛС спешничко ми е!

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #19

    Re: Избор на видеокамера

    Ох, един приятел си взе същата. Не ми харесва, не ти я препоръчвам - нереални цветове, конфликти с компютъра, след 6 месеца проблеми с матрицата. Поогледай се за Panasonic NV GS 27 или GS 60, ако се спираш на този ценови диапазон. Също и Soni.

  6. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #20

    Re: Избор на видеокамера

    Цитат Първоначално публикувано от itsko_blizard
    значи аз искам да си купя любитеска камерка и гледах едни офертички в теномаркет и технополис и искам да ви попитам за вашето мнение и ако съм избрал боклук да ми кажете! става вапрос за JVC GR-D240E ако меже ми кажете плюсовете и минусите на тази камерка ПЛС спешничко ми е!
    Бих ти препоръчал "PANASONIC NV-GS180":

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09018683

  7. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #21

    Re: Избор на видеокамера

    Аз също се чудя каква камера да си взема и съм се спрял на Panasonic NV-GS500EP-S и Soni DCR-SR290E . Интересува ме в какъв е размера на картината при форматите при които снимат ,защото искам да гледам записите на LCD Ful HD .
    По горе се спомена за 720/480. Това не е ли малко за 42" LCD.Освен това не видях в характеристиките на Панасоника формат 16;9 .Някой знае ли дали има такъв.Могат ли да се слагат на Панасоника допълнителни аксесоари като широкоъгълни обективи и др.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #22

    Re: Избор на видеокамера

    В ценовия диапазон до 2000 лв най-добрата е SONY DCR HC96E
    http://www.technopolis.bg/big_prod.p...&cat=55&f=3677 - снима по добре от панасоника и е по-евтина от него. Ako ще вземаш HD - SONY HDR-HC3E - по добра е от новите модели, но там цената е около 2700лв
    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09023170

  10. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #23

    Re: Избор на видеокамера

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    В ценовия диапазон до 2000 лв най-добрата е SONY DCR HC96E
    http://www.technopolis.bg/big_prod.p...&cat=55&f=3677 - снима по добре от панасоника и е по-евтина от него. Ako ще вземаш HD - SONY HDR-HC3E - по добра е от новите модели, но там цената е около 2700лв
    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09023170
    SONY HDR-HC5E - 2259лв. с ДДС
    http://www.sonyproductinformatie.nl/...roduct=HDRHC5E
    В Сони център в ЦУМ е тази цена, не знам за веригите.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #24

    Re: Избор на видеокамера

    Както споменах по-горе, стария модел HDR-HC3E снима по-добре от новите, защото с цел намаляване на цената са "спестени" някой екстри. Затова и цената му е по-ниска.

    Ето ги сегашните флагмани на HD любителски камери. Четете внимателно преди да се изтръшкате сериозна сума. за да не се окаже че и камера за половината пари би ви вършила същата работа
    http://www.camcorderinfo.com/content...erformance.htm

    The HC7 did not appear to perform as well as its predecessor, the HDR-HC3, either. This is likely due to the fact that the camcorders share the same size imager, but the HC7 has a higher pixel count – cramming more pixels into the same amount of space.

  12. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #25

    Re: Избор на видеокамера

    Да , на при SONY DCR HC96E стабилизатора е електронен , минималното осветление е 5 лукса, микрофона е стерео, сестемата е презредова, а за DCR-SR290E имаме 5.1-канален Dolby® Digital,новия сензор на Сони-1/3,0 ClearVid CMOS сензор ,минимално осветление 1,5 лукса, което според мен е важно имаме оптичен стабилизатор ,плавен запис на забавен каданс. Това са споредз мен основните разлики по данни , но знам ,че техническите характеристики не са всичко. Ако може някой да каже дали разликата от 400 лв си стува и все пак едната е с харддиск а другата е касета.




  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #26

    Re: Избор на видеокамера

    Която е с HDD - ще те улесни откъм 2 страни:
    - няма да има носене на касетки и тяхната смяна, пренавиване и т.н., които са все досадни неща.
    - качването на PC-то на заснетият материал ще става много по-бързо и лесно.

  14.  
     
  15. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #27

    Re: Избор на видеокамера

    А, ще може ли да се вижда на цял екран във формат 16;9 на LCD= Не съм наясно с каква резолюция снимат тези камери. За снимките дават резолюцията а за видеото само формата.

  16. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #28

    Re: Избор на видеокамера

    Голям недостатък ли е ,че DCR-SR290E няма визьор. Никога не съм снимал с камера и просто маля за професионален съвет. На цифровия апарат почти никога не ползвам визьора , макар че при слънчево време май е удобство ,но не знам.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #29

    Re: Избор на видеокамера

    Визьорът се ползва много рядко - най вече ако слънцето е много ярко и на дисплея трудно се вижда изображението, както и ако имаш малко ток в батерията и решиш да икономисваш, тъй като визьора консумира по-малко от дисплея. Но това са много редки случаи и спокойно можеш да минеш и без визьор. Колкото го ползваш на цифровият апарат - толкова ще го ползваш и с видеокамерата. Тоест - почти никога. На всичко отгоре визьорът показва в черно/бяло.
    На всяка видеокамера можеш си избираш режима на снимане: 4:3 или 16:9. Не знам защо, но на моята 42" плазма 16:9 по ми харесва когато съм снимал в режим 4:3 и изображението го гледам на 16:9 - на цял екран, без черни ленти отстрани.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    39
    #30

    Re: Избор на видеокамера

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    В ценовия диапазон до 2000 лв най-добрата е SONY DCR HC96E
    http://www.technopolis.bg/big_prod.p...&cat=55&f=3677 - снима по добре от панасоника и е по-евтина от него. Ako ще вземаш HD - SONY HDR-HC3E - по добра е от новите модели, но там цената е около 2700лв
    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09023170
    Здравей,Pat
    Много ми е интересно отгъде го изкопа този линк за SONY DCR HC96E -999лв.
    Ако влезеш в официалния сайт на technopolis,там цената за това СОНИ е 1299лв.
    Къде е грешката?Разлика от 300 лева не е малка!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Оптималния избор на видеокамера до 600 лв.
    От naasko във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 28-05-12, 17:57
  2. избор на фото и видеокамера
    От vtdy във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 15
    Последно: 15-07-10, 09:52
  3. Помогнете за избор на видеокамера - SONY или PANASONIC ?!?
    От 76presley във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-10, 18:30
  4. Избор на HD домашна видеокамера.
    От Explorer във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 20
    Последно: 10-07-08, 22:24
  5. Избор на видеокамера - SONY, PANASONIC или JVC ?
    От DEF във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 18-12-07, 20:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе