Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

Избор на видеокамера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #1

    Избор на видеокамера

    честно казано съм я Избрал и утре мисля да я взема,и моля някой ако има такава или има мнение да каже,струва ли си точно този модел почти два пъти по високата цена спрямо моделите с DV касета

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Избор на видеокамера

    Кажи за какво ще я ползваш? Какви са ти очакванията от нея? Материала ще се обработва ли след това?

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #3

    Re: Избор на видеокамера

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Кажи за какво ще я ползваш? Какви са ти очакванията от нея? Материала ще се обработва ли след това?
    да снимам семейството, идеята е на не ходя с един джоб касети

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Избор на видеокамера

    Цитат Първоначално публикувано от mikk
    да снимам семейството, идеята е на не ходя с един джоб касети
    Значи добре си се ориентирал
    На добре осветени места качеството е много добро, единствено при по-слабо осветлените може да се появи шум.
    Ако обратваш видеото след това - има определена специфика, защото свалянето става в няколко файла които са за едно и също. Имаше подбна тема тук във форума.
    Друго което на мен лично неми допада в този вид камери е , че записват в мпег, и при последваща обработка се налага двойно конвертиране.
    Но ако е само за заснимане и гледане - много са удобни.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #5

    Re: Избор на видеокамера

    Здравейте,
    аз се колебая между няколко модела, записващи на различни носители /30GB HDD, Microdrive, MiniDV, MiniDVD/. Не знам кой е по-удачен за мен. Трябва ми камера за любителско снимане - семейни моменти и т.н. Но искам да си заслужава. Ще бъда благодарен на някой, ако ми обясни по-подробно плюсовете и минусите им. Всички записи ще ги записвам на DVD по-късно.

    1. Видеокамера Panasonic NV-GS75
    Mini DV, 3 CCD матрица, 2.5" LCD дисплей, цветен визьор, 10х оптично, 500х цифрово увеличение, Вграден цифров фотоапарат (1.7MP), слот за SD карта, DV in/out, AV in/out, USB 2.0, Crystal Engine, Гаранция: 12 месеца
    Цена: 1199.00 лв

    2. Видеокамера JVC GZ-MC200E
    Видеокамера с 4GB памет , Цифрова мултимедийна камера, Сменяем носител Microdrive, 1/3.6”-2.12 MegaPixel CCD, 10x оптично/200х цифрово увеличение, Цифров фотоапарат с резолюция до 2 MP /Microdrive, Compact Flash, SD съвместимост/ Video-MPEG2/Audio-AC3 (2-Channel)/1.8” LCD монитор, USB 2.0, AV, S-Video, Изход за слушалки, Гаранция: 24 месеца
    Цена: 1299.00 лв

    3. Видеокамера Sony DCR-DVD304E
    Формат - mini DVD-R/±RW, MS Pro Duo, 1.07 MP 1/55" CCD, Увеличение - 12х оптично /800х цифрово, Стабилизатор на картината - електронен, 2.7" цветен дисплей и визьор, Видео - MPEG2 /1024x680 XVGA/, Аудио - Dolby Digital 2, Фото - JPEG /1152x864/, Интерфейс - AV in/out, Гаранция: 18 месеца
    Цена: 1329.00 лв

    4. Видеокамера JVC GZ-MG50
    Формат - HDD 30GB, SD, 1.3 MP, 1/4.5" CCD, Увеличение - 15х оптично /700х цифрово, Стабилизатор на картината - електронен, 2.5" цветен дисплей, Видео: MPEG2 /720x567/, Аудио: Dolby Digital /2 канала/, Фото: JPEG /1152x864/, Интерфейс: AV out, USB 2.0, Гаранция: 24 месеца
    Цена: 1399.00 лв

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #6

    Re: Избор на видеокамера

    Moni74, нещо не ми се връзват цените, които си дал. Бих добавил още 100 лв да стигнат 1500 и си взимам Pansonic NV GS 300. Лелее, сега погледнах, вече струва 1399 лв. Написал си, че GS 75 струва 1199, а всъщност тя е 899 лв. Бая разлика. Аз отдавам предпочитание на DV камерите, защото после обичам да редактирам сниманото. Една касета струва по 6 лева най-много, като си купиш хубава чанта за камерата (до 25 лв. са и не са лоши), ще си сложиш поне три касети в чантата. Гредай камерата да е с хубава оптика - Панасоник правят с Лейка, а Сони с Карл Цайс. Също препоръчвам оптичен стабилизатор на изображението, не дигитален, разликата не е малка. Трите матрици са от полза, но не очаквай от тях да правят качествени снимки.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #7

    Re: Избор на видеокамера

    Тоест електронния стабилизатор не е хубав? Така ли? При студено време камерите с ДВД или с микродрайв дали работят?
    Взех да се колебая между SONY DCR-HC96 1459лв и PANASONIC NV-GS300 1399лв - ако трябва да избирам с МиниДВ.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #8

    Re: Избор на видеокамера

    MiniDV - праисторическа технология и години чакане на конвертиране .... КАКЪВ Е СМИСЪЛА?
    SONY - НЕЕЕЕЕЕЕ

    Ако тези с 30gb записват на MPEG - оо Иначе тези с miniDVD ми звучат най-добре - имаш веднага диск, който можеш да ползваш, обработва се бързо и лесно ....... мечта

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #9

    Re: Избор на видеокамера

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Ако тези с 30gb записват на MPEG - оо Иначе тези с miniDVD ми звучат най-добре - имаш веднага диск, който можеш да ползваш, обработва се бързо и лесно ....... мечта
    на MPEG записват,предпочетох тая пред miniDVD защото, miniDVD са ужасно капризни от към вибраций и дискове,интересно ми е защо не харесваш Сони

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Re: Избор на видеокамера

    Cross.... , не се обиждай но камерите нямат нищо общо с фотоапаратите. MiniDV все още си остава по-качествен и по-надежден в сравнение с МиниДВД и HD. Кодерите в камерите които записват в MPEG-2 не са достатъчно бързи за да достигнат качеството на miniDV, a които записват на двд дирекно - както казаха по-горе - ужасно капризни откъм четене след това. Единствено си прав за времето - вярно, по-бавно става свалянето от касетка, но пък затова е качествено.
    A za SONY.....снимал съм и с Панасоник и с JVC и със Сони. Като картина, цветове, детайл....сонито превъзхождаше останалите.
    И до сега, в непрофесиналния сегмент върха държи СОНИ с модела отпреди 2-3 години SONY DCR-VX2100E - кърти мифки
    Конкретно между тези два модела бих избрал Panasonic-a, заради оптичния стабилизатор, 3-те CCD матрици и по-удобното управление на функциите. Снимал съм с такава - останах с доби впечатления. При слабо осветление се появява лек шум, но за толкова пари - това е!
    С този модел на SONY не съм снимал и нямам преки впечатления.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #11

    Re: Избор на видеокамера

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    MiniDV все още си остава по-качествен и по-надежден в сравнение с МиниДВД и HD. Кодерите в камерите които записват в MPEG-2 не са достатъчно бързи за да достигнат качеството на miniDV, a които записват на двд дирекно - както казаха по-горе - ужасно капризни откъм четене след това.
    Това за кодерите в MPEG-2 за HDD-камерите ли се отнася? В технополис ми казаха че сега това било хита и се купувало най-много. Но нещо не им се вързах и останаха разочаровани. Излъгали ли са ме?
    Препоръчаха ми JVC GZ-MG50
    Формат - HDD 30GB, SD-слот, 1.3 MP, 1/4.5" CCD,
    Увеличение - 15х оптично /700х цифрово,
    Стабилизатор на картината - електронен, 2.5" цветен дисплей,
    Видео: MPEG2 /720x567/,
    Аудио: Dolby Digital /2 канала/,
    Фото: JPEG /1152x864/,
    Интерфейс: AV out, USB 2.0,
    Гаранция: 24 месеца

    А в Техномаркет ми препоръчаха SONY DCR-HC96 цена : 1,459.00 лв.
    -ДИГИТАЛНА ВИДЕОКАМЕРА
    -ФОРМАТ MINI DV
    -3.0 МЕГАПИКСЕЛА (1/3 " CCD)
    -10 X ОПТИЧНО ПРИБЛИЖЕНИЕ
    -120 Х ДИГИТАЛНО ПРИБЛИЖЕНИЕ
    -ОПТИКА CARL ZEISS VARIO-SONAR T*
    -HANDYCAM STATION
    -СНИМАНЕ ПРИ 0 LUX
    -ВГРАДЕНА СВЕТКАВИЦА
    -АНАЛОГОВО-ЦИФРОВ ПРЕОБРАЗУВАТЕЛ
    -IEEE 1394 IN/OUT ,USB 2.0 ИНТЕРФЕЙСИ
    -LI-ION БАТЕРИЯ+ЗАРЯДНО УСТРОЙСТВО

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Re: Избор на видеокамера

    1. Да - за кодерите на miniDVD i HDD камерите. Като цяло те са едни и същи , само крайния носител е различен (в единия случай мини двд, а в другия хард диск).

    2. Това че е хит - напълно възможно - повечето хора не разбират нищо от видеообработка, искат всичко да е максималко улеснено и да става максимално бързо - HDD i miniDVD kamerite са точно са тях. А за преимуществото на HDD пред miniDVD просто няма нужда да говорим. МiniDVD са за най-"мързеливите" но съответно си носят своите недостатъци.

    3. Между JVC GZ-MG50 и SONY DCR-HC96 бих избрал сонито. Матрицата 3.0 МЕГАПИКСЕЛА (1/3 " CCD) е далеч по-добре от 1.3 MP, 1/4.5" CCD (предимно като размер, но и по брой пиксели). Принципно, по-голямата площ ти осигурява по-малко шум при слабо осветление, а повечето пиксели ти дават по-голям детайл при добро осветяване. За това, че едната е HDD, a другата MiniDV вече стана въпрос. Освен това сонито има една екстра в повече - -АНАЛОГОВО-ЦИФРОВ ПРЕОБРАЗУВАТЕЛ - много удобно ако искаш да "цифровизираш" някоя стара касета или какъвто и да е друг аналогов източник.


  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #13

    Re: Избор на видеокамера

    Pat

    Горе-долу добих представа. Добре, между това сони и тоя PANASONIC NV-GS300 /цена с ДДС: 1,399.00 лв./
    -3 CCD ДИГИТАЛНА ВИДЕОКАМЕРА
    -3.1 МЕГАПИКСЕЛА
    -ФОРМАТ МiNI DV
    -ОПТИКА LEICA DICOMAR
    -10 Х ОПТИЧНО ПРИБЛИЖЕНИЕ
    -700 Х ЦИФРОВО ПРИБЛИЖЕНИЕ
    -ОПТИЧЕН СТАБИЛИЗАТОР НА КАРТИНАТА
    -ЦВЕТЕН ВИЗЬОР
    -ВГРАДЕНА СВЕТКАВИЦА
    -USB 2.0 ; DV IN/OUT
    -СЛОТ ЗА SD КАРТА
    -2.7" LCD ДИСПЛЕЙ

    Ти лично кое би взел? Донякъде се изкушавам за камерата с харда, защото не съм някакъв специалист. Каквото снимам ще прехвърлям на лаптоп и ще го записвам на ДВД. Евентуално да добавя Някакъв текст към част от записа и това е. Вече реших, че миниДВД камери отпадат.
    За такива като мен кой вариант смяташ за по-добър? С миниДВ между Сонито и Панасоника, или с харда на JVC? На харда му дават 7ч. запис при макс.качество. Ще ти бъда благодарен да ми помогнешс избора между трите. Лошото е че не знам какво точно искам.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Re: Избор на видеокамера

    Между Сонито и Панасоника аз бих избрал Панасоника - по- горе съм писал причините.
    Но щом не ти се занимава много с прехвърляне и обработка - вземай нещо с HDD.
    В крайна сметка сам си решаваш кое ще ти допадне повече......Успех в избора!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #15

    Re: Избор на видеокамера

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Между Сонито и Панасоника аз бих избрал Панасоника - по- горе съм писал причините.
    Но щом не ти се занимава много с прехвърляне и обработка - вземай нещо с HDD.
    В крайна сметка сам си решаваш кое ще ти допадне повече......Успех в избора!
    ОК. Значи трябва да решавам между
    JVC GZ-MG50 /цена с ДДС: 1,399.00 лв./ и PANASONIC NV-GS300 /цена с ДДС: 1,399.00 лв./
    Формат - HDD 30GB + SD slot Формат МiNI DV + SD slot
    1.3 MP, 1/4.5" CCD 3.1 MP, 3 CCD, ОПТИКА LEICA DICOMAR
    Увеличение - 15х оптично /700х цифрово Увеличение - 10х оптично /700х цифрово
    Стабилизатор на картината - електронен Стабилизатор на картината - оптичен
    2.5" цветен дисплей 2.7" цветен дисплей
    Видео: MPEG2 /720x567/ Видео: MPEG4
    Аудио: Dolby Digital /2 канала/ Аудио:
    Фото: JPEG /1152x864/ Фото: JPEG /2048 x 1512/
    Интерфейс: AV out, USB 2.0 Интерфейс: DV in/out, USB 2.0
    Гаранция: 24 месеца Гаранция: 24 месеца

    Цената е еднаква. При матриците е ясно - качеството е при панасоника. Увеличението при JVC е по-голямо, но не е фатално. Стабилизатора на панасоника е оптичен, а на другата камера е дигитален. Значи при панасоника е по-добър. При видеото не знам каква е разликата между MPEG 2 и 4. За снимките води панасоника /3,1 към 1,3 МР/.
    Остава най-големият ми проблем - как се сваля видео от miniDV и HDD на РС? От кое става по-лесно? Тук ако може малко повече инфо. Благодаря предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Оптималния избор на видеокамера до 600 лв.
    От naasko във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 28-05-12, 17:57
  2. избор на фото и видеокамера
    От vtdy във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 15
    Последно: 15-07-10, 09:52
  3. Помогнете за избор на видеокамера - SONY или PANASONIC ?!?
    От 76presley във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-10, 18:30
  4. Избор на HD домашна видеокамера.
    От Explorer във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 20
    Последно: 10-07-08, 22:24
  5. Избор на видеокамера - SONY, PANASONIC или JVC ?
    От DEF във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 18-12-07, 20:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе