Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

избор на фото и видеокамера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    75
    #1

    избор на фото и видеокамера

    Здравейте,
    Някой има ли инфо за тези два продукта:Мога ли да намеря нещо със същите и по-добри качества на по-ниска цена?
    - D-SLR фотоапарат CANON EOS 500D+18-55 IS - 1399лв.
    - Видеокамерa CANON XH-A1 - 6999лв.

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    75
    #2

    Re:избор на фото и видеокамера

    Избрал съм тези два модела до момента:1.Видеокамерa SONY HDR-XR550
    2.Видеокамерa CANON DM-XM2
    Кое е по доброто от двете
    И на фотоапарат:D-SLR CANON EOS 550D+EF-S 18-55IS, тук не можах да разбера има ли оптичен стабилизатор

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #3

    избор на фото и видеокамера

    D-SLR CANON EOS 550D+EF-S 18-55 IS

    оптичният стабилизатор е в обектива (този специaлно има IS - Image Stabilisation). Имай в предвид, че 18-55 едва ли, ще ти стигне и ще търсиш още обективи.. Ако си се насочил към такъв клас фотоапарати, прочети във специализираните форуми (dpreview.com или на Български - photo-forum.net )
    Няма лош огледално рефлексен апарат (DSLR), какъвто и да вземеш е в пъти по-добро качеството в сравнение с другите модели.
    Моя съвет е да си вземеш по-базисен модел, ако толкова се запалиш след години може да смениш тялото на апарата а да си запазиш обективите за по-модерните модели.
    Аз лично бих взел - Никон D5000 за около 1100 лева с обектив (но съм пристрастен към марката
    Но ако държиш на Канон - тяло Canon EOS 1000D + обектив Canon EF-S 18-55 за общо 879 ми се струва добър избор, няма смисъл да се хвърляш на по-голям клас модели, просто вземай нещо за 900-1000 лв и почвай да снимаш, тогава ще усетиш за какво иде реч

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #4

    Re:избор на фото и видеокамера

    1000D e едно недомислие на канон с цел направата на евтин DSLR който дава много дефекти и често се разваля. а е някаква реплика на легендата 400D.
    Вземи си 550Д мисля че е модел на годината има и видео HD а за обективите вземи сигма или тамрон 18-200 или 18-250.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #5

    Re:избор на фото и видеокамера

    Цитат Първоначално публикувано от vtdy
    Избрал съм тези два модела до момента:1.Видеокамерa SONY HDR-XR550
    2.Видеокамерa CANON DM-XM2
    Кое е по доброто от двете
    И на фотоапарат:D-SLR CANON EOS 550D+EF-S 18-55IS, тук не можах да разбера има ли оптичен стабилизатор
    Аз отскоро съм със SONY - HDR-CX505VE. Има си вградена 32GB памет и слот за разширяване с допълнителна памет. Това е предостатъчно за доста часове снимане при най-високо качество - 1920x1080 при видео поток 18Mbit/sec. Аудиото е 5.1 Dolby Digital. После - това че в камерата няма никаква механика - нито HDD, нито DVD, нито касета - дава доста по-голямо време за снимане. Единствената механика е капачето на обектива.
    Впечатлява стабилизацията на картината - наистина никакво треперене на ръката не се усеща.
    Има вграден GPS и карта, с което освен че можеш да видиш моментното си положение - след това при вкарване на клиповете в компютъра, с Google maps може да се види с много висока точност кой клип къде е сниман. Това е функция на софутера, който си върви с камерата.
    Картината е чудесна - детайлна и с хубави цветове. От Stand by се минава в режим включено само с отваряне на дисплея. При снимане на видео автоматично прави и снимки с 8 Мп резолюция в моментите в които се регистрират усмихнати лица. Иначе когато се снимат само снимки, резолюцията е 12 Мп.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    75
    #6

    Re:избор на фото и видеокамера

    Благодаря!!!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    75
    #7

    Re:избор на фото и видеокамера

    Спрял съм се на следните видеокамери:1.PANASONIC NV-MD10000 MINI DV PAL CAMCORDER
    2.Sony DCR-VX2200E mini-DV Camcorder PAL
    3.Panasonic AG-DVX100BE mini-DV Camcorder PAL
    А на фотоапарати: 1.Canon EOS-550D Digital SLR Camera Kit with Canon EF-S 18-55mm IS Lens - Но тук може да обектива да е до 120мм
    Техниката ми трябва за заснемане на различни тържества, събития и други.
    Някой имал ли е опит с изброената техника.

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #8

    Re:избор на фото и видеокамера

    не си вземай камера с касетка имат ужасно много фина механика и ако ще снимаш много ти гарантирам чупене

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #9

    Re:избор на фото и видеокамера

    не взимай на сериозно думите на glarus - думи от лаик!
    снимал съм със първите две камери-/даже панасоник 9000 е по успешен от 1000
    1 панасоник 1000 народна евтина камера 3 лукса добра е за дневна светлина панасоник оптика добър широк ъгъл но която е според мен е нещо посредствено и малък живот на механиката едва 600 часа механиката!
    2 Сонито 2200 по-новия вариянт на легендарната 2100 и е перфектна камера с цайс оптика - 1.2 лукса много е добра за нощтно снимане перфектна механика и се справя във всякакви светлинни условия !
    3 Panasonic AG-DVX100ве .... същите параметри като GS500 която е 5 пъти по-евтина и по-стар модел може би
    4 Canon EOS-550D- това е фотоапарат--- vtdy това е фотоапарат който първо е зависим от оптиката ще ти трябва светлосилен обектив /18-55 за нищо не става/ а не дългофокусен, второ в сравнение с една видеокамера се нуждае от ръчно нагласяне на фокуса и трето я си представи като започнеш да снимаш във видео група хора например и те ще започнат да се нагласят за фотография а не за видео да си видял сватба или кръщене да се снима с фотоапарат? /то и видеокамерите имат функция фото но не си виждал фотограф да прави снимки с видеокамера???
    предлагам ти още един модел професионална камера на ниска цена при това снима в HD и е по-добра за парите си от горе изброените камери, въпреки че е доста стар модел и тя си има недостатъци.
    http://eshop.uvt.bg/sony-videokamera...00e-p-742.html
    а ето малко видео от най-вече на сватбени тържества където в клиповете има доста компютърна обработка
    https://www.youtube.com/user/georgimirchev



  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    75
    #10

    Re:избор на фото и видеокамера

    1.PANASONIC NV-MD10000 MINI DV PAL CAMCORDER - CCD e.-1750лв.
    2.Sony DCR-VX2200E mini-DV Camcorder PAL - сега подледнах SMOS e!- 4300лв.
    3.Panasonic AG-DVX100BE mini-DV Camcorder PAL - 3700лв.
    4.Panasonic AG-HMC72 AVCHD Camcorder PAL - CCD e. - 3400лв.
    5.Panasonic AG-HMC42 AVCHD Camcorder PAL - CCD - 3800lv.
    6.Panasonic AG-HMC41E AVCHD Camcorder PAL - CCd - 3900lv.
    Като гледам цени,качество и изработка се ориентирам към панасоника.Но значе ли, че трябва да купя най-скъпия Панасоник от изброените по горе?Това не ми е ясно?!

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #11

    Re:избор на фото и видеокамера

    за предпочитане е камера с карта памет пред касета. Ако е касета сони, а ако е на карта панасоник.
    Новите камери на панасоник имат екстра 20 минутен запис да свиват на 20 секунди според настройките. от клипа с облаците и залеза ще ти стани ясно за тази екстра
    http://vimeo.com/groups/avchd/videos/6145756

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    75
    #12

    Re:избор на фото и видеокамера

    Последно избрах това:Panasonic AG-HMC70U Shoulder Mounted Camcorder -2320лв.
    Canon EOS Rebel T2i (550D) 18.0 Megapixel Digital SLR Camera Kit w/ EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS Lens - 1150лв.
    Ако някой иска да каже нещо, че мисля да ги взимам.















  16. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #13

    Re:избор на фото и видеокамера

    EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS Lens - това не го бива
    и това изглежда не са български цени?

    http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-0

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    75
    #14

    Re:избор на фото и видеокамера

    ще ми го доставят от САЩ.Гаранцията 24месеца важи и за БГ.Питано е.А за обектива и аз мислех, но както писах по горе, апарата ще ми трябва главно за тържества

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    75
    #15

    Re:избор на фото и видеокамера

    Имам още едно питане за камерата:Recording Media: SD Memory card: 256MB, 512MB, 1GB, 2GB (FAT12, FAT16)
    SDHC Memory card: 4GB, 8GB, 16GB (FAT32)
    Да разбирам ли че има два слота за два вида памети и ако е така от кой вид памет да взема-може би SDHC - 16GB?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на фото-апарат/камера
    От natureschild във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 27-02-12, 06:48
  2. ФОТО РАМКА (избор) - нещо добро до 150 лв.
    От soon във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 19-11-10, 22:56
  3. Избор на HD домашна видеокамера.
    От Explorer във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 20
    Последно: 10-07-08, 22:24
  4. Избор на видеокамера
    От mikk във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 38
    Последно: 29-11-07, 17:18
  5. Избор на цифрово фото
    От Nistel във форум Общ - хардуер
    Отговори: 39
    Последно: 09-02-05, 22:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе