Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Избор на HD домашна видеокамера.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    7
    #1

    Избор на HD домашна видеокамера.

    Здравейте!
    Наскоро попаднах на форума ви, но от прочетеното останах с впечатление, че тук пишат хора с доста опит и познания по електроника. Бих се радвал, ако някой от вас ми помогне в избора, който трябва да направя скоро.
    В момента имам видеокамера SONY Digital Handycam TRV-27E, но искам да я сменя с такава, която записва High Definition. Все още нямам HD телевизор, но планирам другата година да си взема.
    Първоначалните изисквания, от които тръгвам при избора ми са:
    - Максимално добро качество на записа.
    - Запис върху mini DV касети, които ще използвам за архив.
    - Цена под 3000 лв.( За да не отидем в посока на HDR-FX1 и др.)

    От разходките ми в нета не разбрах кой знае колко, но вече имам една камера, която ми е фаворит – SONY HDR-HC7.

    http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/...ategoryId=3556

    Въпроса ми е, дали не греша нещо кардинално и дали няма нещо по-качествено на по-ниска цена?

    Поздрави!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #2

    Re: Избор на HD домашна видеокамера.

    HD камерите за любителски цели не са още толкова разпространени заради цената им. Но можеш да се довериш на Sony, Canon, JVC... тези които правят качествени обикновени камери правят и хубави HD камери се предполага

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #3

    Re: Избор на HD домашна видеокамера.

    Не си сменяй камерата точно сега.
    Така и така догодина ще си купуваш HD телевизор по-добре тогава си вземи и камерата. Да не се окаже че сега ще дадеш за камера толкова колкото догодина за телевизор + камера.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Избор на HD домашна видеокамера.


  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    16
    #5

    Re: Избор на HD домашна видеокамера.

    Много правилно си се насочил с HC7 ала цената и в BG си е подигравка (~2800лв.) За това си я вкарай по възможност от US като мен за ~1380лв.
    CANON HV20 e също е оправдана покупка

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    7
    #6

    Re: Избор на HD домашна видеокамера.

    tweeg, знам, че да си купиш върхов клас любителска техника винаги е рано. Най-малкото, защото след 5-6 месеца ще се появи нещо по-добро.
    Отваря ми се възможност да понапазарувам от една безмитна зона. Като се огледах какво си нямам, реших, че за подмяна е за сега само камерата.
    Не съм виждал HD изображение, но предполагам, че ще е доста по-добро от това на сегашната ми камера. Според мен, поне в близките години ще се върви към HD и не е лошо да си минавам още от сега на него архивите.

    Pat, Canon HV20 беше другата камера, с която сравнявах. По спецификации, на пръв поглед е по-добра от Sony HDR-HC7 и дори е по-евтина в BG с около 500 лева, но досега не съм имал техника Canon, а и хората казват: фотоапарат- Canon, камера- Sony.

    Sony имат много по-богат избор от потребителска техника и предполагам, че после камерата ще е по-съвместима с другите устройства. Имам и някой и друг мемори стик, които могат да влезнат в употреба, не, че ще снимам фото с камерата.
    Канона е с 3CCD матрици. Сонито с една, но по-голяма и това би и помогнало да снима по-добре при по-ниска осветеност. На мойта камера съм забелязал, че под определен праг на осветеността, картината става черно-бяла, но не губи от детайлноста си. От друга страна на Канона му се включвало някакъв режим 24P и чувствителността му се повишавала двойно...
    Не разбирам много английски, но от това ревю, мисля, че повече нещата са в полза на сонито:

    http://www.camcorderinfo.com/content...erformance.htm

    Особено впечатление ми направи коментара на един от изказалите се после:

    However, after I held the HV20 and the HC7 in my hands (in B&H during a trip to NY), there was no way that I was going to buy the HV20. It felt cheap/plasticky/shiny/chintzy and could in no way be compared to the Sony HC7, which had combined a metal exterior with high quality plastics for a high quality feel. This was similar to comparing the build quality and feel between a Chevy Cavalier and a Mercedes C320....the difference is that stark.


  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Избор на HD домашна видеокамера.

    ...на кухите американци какво да им прави впечатление

    пример: за тях цветът на платката на видеокартата е критерий за избор на по-добър продукт. нямам какво повече да кажа

    иначе по темата нямам отношение, обаждам се само да внеса малко колорит

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    7
    #8

    Re: Избор на HD домашна видеокамера.

    При тези две камери изглежда работата е на кантар и за непредубедения клиент избора ще се реши с фотофиниш.
    Ето един руски сайт, на който ги сравняват и нещата са повече в полза на Канона:

    http://www.videozona.ru/video_tests/hc7-hv20/

    Redeemer, ти явно вече си минал по моя път. Честито за камерата! Какво в края на краищата натежа при избора ти? Има ли голяма разлика в качеството на снимания материал?
    Между другото, някой ползвал ли е в BG международната гаранционна карта на Sony за стоки, купени от вън? За моята камера се отказах и търговеца ми направи отстъпка около 100$.
    Просто не можех да си представя как ще се изтъпаня в някой роден сервиз и ще поискам с нея ремонт. Но да чукнем на дърво, камерката си върви безпроблемно вече 4-5 годинки.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    16
    #9

    Re: Избор на HD домашна видеокамера.

    Explorer натежа при това много възможностите за снимане в пълен мрак !! а с тази лампичка канона не ми допада, ако искам и ще използвам прожектор За разликата в качеството между двете не намирам то и без това после клиповете минават през обработка и монтаж ..

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    7
    #10

    Re: Избор на HD домашна видеокамера.

    Redeemer, не съм се изразил правилно.
    Въпроса ми беше дали има осезателна разлика в качеството между твоята камера и тези без HD. Естествено, ако си имал възможност да направиш сравнение.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #11

    Re: Избор на HD домашна видеокамера.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ...на кухите американци какво да им прави впечатление

    пример: за тях цветът на платката на видеокартата е критерий за избор на по-добър продукт. нямам какво повече да кажа

    иначе по темата нямам отношение, обаждам се само да внеса малко колорит
    Ако всичките българи бяха толкова умни нямаше да има форума с въпроси в тях, този форум, който претендира за ..... нямаше да има 18247128941941 теми за климатици и за телевизори и ....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    16
    #12

    Re: Избор на HD домашна видеокамера.

    Explorer разликата си е определено голяма и си струва Като източа видеото от miniDV касетката без загуби в битрейта и пусна de-interlacera и ти иде да псуваш от кеф

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    7
    #13

    Re: Избор на HD домашна видеокамера.

    CrossBlade, навремето техниката беше като за нормални хора. Сега трябва да си завършил инженер, за да можеш да се ориентираш какво ти трябва. И ако си добър в пералните, кой е казал, че трябва да си добър в GSM-ите или телевизорите. Всяка област си е със своя специфика. Навремето беше лесно – два стандарта- VHS, S-VHS, тук-там Бетамакс...
    Не че се оплаквам, но сега като чета ревюта ме заболява главата, а тези n-буквенни съкращения направо ми разкатават фамилията...
    Еле пък като отнякъде се появи някой битрейт и обърне всичко с главата надолу.

    Redeemer написа:

    Като източа видеото от miniDV касетката без загуби в битрейта и пусна de-interlacera и ти иде да псуваш от кеф
    Ба си... кви ли красоти си видял...

    Да не е нещо от нощните снимки?

    И аз ще си взема такава камера, и на мене ми се псува от кеф.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #14

    Re: Избор на HD домашна видеокамера.

    Цитат Първоначално публикувано от Redeemer
    [b]Като източа видеото от miniDV касетката без загуби в битрейта и пусна de-interlacera и ти иде да псуваш от кеф
    Ами значи нещо не правиш като хората деинтерлиза щом псуваш.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    180
    #15

    Re: Избор на HD домашна видеокамера.

    Какво ще кажете за Panasonic HDC-SD7. Гледам, че в BG я има на съвсем прилична цена 1290 лв. Разликата с HDC-SD5 е само в дизайна, на и не само. В западните форуми дават предимство на втората, макар че SD-7 е по-нов модел и по-малка като размери, но и там явно се крие разликата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Оптималния избор на видеокамера до 600 лв.
    От naasko във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 28-05-12, 17:57
  2. избор на фото и видеокамера
    От vtdy във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 15
    Последно: 15-07-10, 09:52
  3. Помогнете за избор на видеокамера - SONY или PANASONIC ?!?
    От 76presley във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-10, 18:30
  4. Избор на видеокамера - SONY, PANASONIC или JVC ?
    От DEF във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 18-12-07, 20:44
  5. Избор на видеокамера
    От mikk във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 38
    Последно: 29-11-07, 17:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе