Резултати от 1 до 10 от общо 10

Обработка на DV видео - поставяне на надписи.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1

    Обработка на DV видео - поставяне на надписи.

    Здравейте,
    Както се досещате става въпрос за обработка на видеоматериал от DV камера. Използвани програми - Ulead Video studio 9 (или 10) и Adobe Premier Pro 2.0 (мисля, че така беше версията, в момента не мога да я видя точно). Не е задължително да се използват и двете.
    Въпросът ми е как се прават надписи на черен фон, а и върху самия заснет материал, които да се движат от долу нагоре - като по филмите.

    Вторият въпрос е как се прави от DV, след необходимите редакции, DVD? Коя опция се избира и трябват ли някакви специфични настройки, както и конкретни изисквания за изходния формат - аудио и видео?

    Благодаря предварително на отзовалите се!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #2

    Re: Обработка на DV видео - поставяне на надписи.

    Позабравил съм и ще е само насока:
    В Premier 1.5 си имаше специално меню за титрите. Май се стартираше с F7 (с някой от F-фовете беше и го има и в менюто). Та там си има избор на шрифт, равняване с табулации, начин на показване, ефекти и т.н. Пробвай сам.
    Ако решиш, че няма нужда да откриваш сам топлата вода, ще помогна - ще си инсталирам пак Premier и ще погледна. А, сега се сещам, че имам и един хартиен учебник на БГ с такъв урок.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #3

    Re: Обработка на DV видео - поставяне на надписи.

    На Ulead 9 става като си избереш титрите (текста, който ще "тече"), вляво от preview прозореца, в контекстното меню си избери табчето Animation. От там си избери ефект Fly и първото е това, което ти трябва.
    За диск - иди на Share таба и от там Create Disc. Има си помощник, с който можеш да си правиш менюта и разни други неща. Нищо сложно - малко проби и си готов.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Обработка на DV видео - поставяне на надписи.

    Благодаря и на двама Ви, за правенето на ДВД имах предвид как става с Премиера, с Улеад-а знам как се прави. То и в Премиера намерих пътя, но накрая като трябва да почне да прави двд-то ми изкарва някаква грешка, че аудиото не ми отговаря на стандартите (или нещо подобно), а същия материал с улеад-а си тръгва безпроблемно. Затова питах за някакви по-специфични настройки.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Обработка на DV видео - поставяне на надписи.

    Субтитрите в премиерата се правеха с "Алфа канал"
    т.е прозрачност на филма - и така не си пречат

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #6

    Re: Обработка на DV видео - поставяне на надписи.

    Защо не пробваш по друг начин да си направиш ДВД. След като направиш филма в Премиера или Улеада, експортираш като DV. След това ползваш ето това http://store1.data.bg/dvpro/Canopus%20ProCoder%202.01/. Дава много по-добри резултати по отношение на качеството. Освен това някак успява да спести място, а също и много по-бързо става.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    9
    #7

    Re: Обработка на DV видео - поставяне на надписи.

    Сони Вегас 7.0 C. прави се нова писта или направо влизаш в настройките за Медиа ФХ и там се настройва доплнително

  10. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #8

    Re: Обработка на DV видео - поставяне на надписи.

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    То и в Премиера намерих пътя, но накрая като трябва да почне да прави двд-то ми изкарва някаква грешка, че аудиото не ми отговаря на стандартите (или нещо подобно), а същия материал с улеад-а си тръгва безпроблемно. Затова питах за някакви по-специфични настройки.
    Най-вероятно DV-то ти е от потребителска камера и звука е 44.1kHz, а за DVD трябва да е 48kHz. Просто смени настройките на проекта - аудиото да е 48кHz.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: Обработка на DV видео - поставяне на надписи.

    Цитат Първоначално публикувано от kamenf
    Най-вероятно DV-то ти е от потребителска камера и звука е 44.1kHz, а за DVD трябва да е 48kHz. Просто смени настройките на проекта - аудиото да е 48кHz.
    Да, от потребителска камера е. И oversampling-a със сигурност не е 48КHz. Пoнеже записа е правен на LP мисля че звука беше на 22.05КHz.
    Не можах да разбера добре кое да променя в проекта - да сменя настройката за аудио да е 22.05кХз или самия звук да го направя (конвертирам ) на 48Кхз?
    ПО принцип избирам стандартните проекти за PAL DVD.

  12. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #10

    Re: Обработка на DV видео - поставяне на надписи.

    Мисля, че проблема не е в камерата, т.к. стандарта за звука си е "стандартен" - за SP - 4 PCM канала /две стерео двойки/ - 16 Bit, 48 kHz, при LP - 2 PCM канала /една стерео двойка/ - 16 Bit, 48 kHz.
    Премиера още със създаването на нов проект пита какъв да бъде той - DV-Pal /стандарт 48 kHz/ или DV-NTSC /стандарт 48 kHz/или нещо друго. После каквото и аудио да му се импортне ще си го конвертира ако е нужно.
    Мисля, че е оклепан проекта още при създаването му, май няма оправяне и трябва да се започне отново ако ще се оправя в Премиера. Другия вариант е да се експортне в DV avi и другата програма /Encore, DVDLabpro, Nero или др. от този род да се оправят.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ отнсоно видео обработка
    От bestlap във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 14-12-14, 20:41
  2. Програма за обработка на HD видео AVCHD
    От Pat във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-13, 23:21
  3. Помощ при обработка на видео!!!!
    От svile12 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 16-09-11, 20:38
  4. обработка на видео
    От nan66 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 05-03-07, 18:14
  5. Видео обработка
    От zombi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 11-08-05, 15:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе