Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 45 от общо 45

избор на цифров фотоапарат до 350-400 лв. - какъв?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    6
    #31

    Re: избор на цифров фотоапарат до 350-400 лв. - какъв?

    Моля за съвет. Искам да направя подарък и се спрях на тези два модела

    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09027606
    и
    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09037005

    Единият Канон е с 2БР. АА БАТЕРИИ, а другият е с LI-ION БАТЕРИЯ+ ЗАРЯДНО УСТРОЙСТВО. Кои батерии са за предпочитане?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #32

    Re: избор на цифров фотоапарат до 350-400 лв. - какъв?

    Линковете ти не работят.

    1) с АА е за предпочитане да си земеш зарядно + батерии. С 4 батерии, ще ти дойде на 30 лева. Така ще може да имаш 2 чифта батерии и като свършат едните да снимаш с другите, а не да чакаш да ги заредиш. Ако нямаш достъп до ток пък искаш да снимаш, можеш и да си купиш от магазина....
    2) с Li-Ion не трябва да купуваш нищо, но пък за да имаш втора батерия трябва да дадеш едни пари, които може би са по-големи от 4 АА със зарядно. Като свърши, няма как от магазина да вземеш еднодневка..


  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #33

    Re: избор на цифров фотоапарат до 350-400 лв. - какъв?

    Аз предпочитам с Li-Ion, най-малко са на по-големи волтажи и от там зарежда по-бързо кондензатора на светкавицата. По-компактни, по-леки. Лошото, че за читава подобна батерия се разделяш със сериозна сума пари. Аз съм решил да си взема малко по-калпава батерия със зарядно за кола от e-bay, ама все не мога да се наканя.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    6
    #34

    Re: избор на цифров фотоапарат до 350-400 лв. - какъв?

    Сега вече би трябвало да работят линковете. Този с АА батериите е с малко дървеняшки дизайн. Както четох в едно ревю, като съотношение цена/качество е о.к. Но като дизайн е за хора без стил. Така, че се колебая.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    1
    #35

    Re: избор на цифров фотоапарат до 350-400 лв. - какъв?

    такааа разглеждам различни форуми, за да се посъветвам какъв фотоапарат да си купя..
    ще се радвам ако някой ми даде съвет

    http://www.2be.bg/photo.php?open=86&class=52

    http://www.2be.bg/photo.php?open=100&class=35

    или малко по-новия модел на пентакс(в момента ще ви излъжа кой точно)

    четох че снимките при пентакс хич не били хубави, но пък едно момче, което се занимава каза с фотография ми каза, че точно този модел на пентакс бил добър и по-евтин от канона...

    имам възможност да си купя апарат до 350лв.. (без карта) ако има друг добър апарат може да ми го кажете...
    така и така ще дам парите поне да взема нещо добро

    ще се радвам, ако ми пишете на пощата, защото до довечера ще забравя в кой форум съм писала ...

    dafi_bs@abv.bg

    благодаря предварително

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #36

    Re: избор на цифров фотоапарат до 350-400 лв. - какъв?

    От тези 2-та - Канон-а - без уговорки...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5
    #37

    Re: избор на цифров фотоапарат до 350-400 лв. - какъв?

    Да споделя и моя опит и впечатления от дигиталните апарати на нашия пазар.На практика има впечатления от абсолутно всичко което се продава в БГ-работата ми е такава имам фото ателие и копирам снимки.Така че:ще разделя апаратите на три групи:
    1 група :Панасоник FX seria i TZ seria,Сони Т серия,Канон само моделите на които след цифрата пише IS
    2 група:ако е възможно да не се купува:Олимпус,Фуджи,Касио,ХП,моделите на Канон без IS,Самсунг
    3 група:внимавайте да не ставате горди притежатели на следните произведения на неизвестни китайски работилници:
    -Практика,Вивитар,Акаи,Полароид,
    Ами това е -дано да съм ви бил полезен.Още един съвет -избягвайте да купувате апарат към който има и подаръци безплатни!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #38

    Re:избор на цифров фотоапарат до 350-400 лв. - какъв?

    Здравейте! Незнам каде да попитам и затова ще питам в тази тема, та взех наскоро фотоапарат SAMSUNG S750 от една заложна къща, пробвах го на място и всичко беше наред. Прибрах се в къщи сожих му чисто нови батерии DURACELL и изненадата ми беше, че след около 10-20 снимки батериите се изтоштиха, сложих други пак за същото време и те се изтощиха. Заредих ги, но отново падаха все така бързо. Прочетох в нета да намаля контраста на дисплея направих го ,взех на половина заредени батерии и успях да направя 60 снимки с светкавица. Помислих че съм решил проблема и сложих батериите да се заредят, но след като пак започнах да снимам след 5-6 снимки започна да ми изписва отново BAT-LOW. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и знае ли каква може да е причината. Предварително благодаря за помоща.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #39

    Re:избор на цифров фотоапарат до 350-400 лв. - какъв?

    KumaLisko вземи си презареждащи батерии никел хидридни за около 15 лева или за около 25-30 има и със зарядно например енелоп или сони. мисля че две години няма да имаш проблем

    още един съвет към начинаещите фотографи- не се лъжете по стабилизацията на апарата при ниско осветление почти не действа и тогава обикновено се търси вината в апарата! или при дневно осветление правене на снимки с една ръка или две протегнати напред/трябва фотографа да е "снайпарист"/ . В този случай ако апаратчето имаше визьор, хванато здраво с две ръце и подпряно на челото се получава триточкова опорна система и се свеждат до минимум люлеенето което в повечето случаи довежда до размазване на снимките!!! Учете се на евтин модел за да си видите грешките! CrossBlade е много прав , с една дума подпрете да не се клати апарата или купете трипод или монопод за трийстина лева ще свърши отлична работа!
    освен техномаркет има и реномирани магазини само за фотографска техника където цената понякога е по-ниска от техномаркета и технополиса, и в момента вървят разпродажби които си заслужават:
    http://www.photopavilion.com/
    http://magazin.photosynthesis.bg/clearance.html

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #40

    Re:избор на цифров фотоапарат до 350-400 лв. - какъв?

    Здравейте отново! GIMR бих искал да попитам теб конкретно, а именно послушах съвета ти и си купих NI-MH батрии BRAUN в комплект с зарядно. Когато птистигнаха поставих батериите в апарата, но явно нямаах ток, викм си аиде може и така да се доставят. Сложих ги на зарядното и след около 2 часа светна залената издикация т.е. , че са заредени. Сложих ги на апарата и след 5 снимки изненада няма бетрия. Сложих батериите да се заредят хубаво да се заредят, стояха повече от 12 часа и тази сутрин с едните 3 снимки, а с другите даже и не се включва апарата. Преди няколко дни бях с едни дурасел и щраках около 60 снимки. Вазможно ли е батериите да са прецакани нщо и да са ми пробутали някои дефектни или аз бъркам някаде.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #41

    Re:избор на цифров фотоапарат до 350-400 лв. - какъв?

    батериите ти са стари! откъде си ги купила ? обикновено новозакупени зареждащи батерии имат около 75% фабрично заряд ,а обикновено след 2-3 година по-малко задържат ток. Върни батериите или ги замени с друга марка например енелоп или сони, NI-MH издържат повече от алкалните. Два или три са производителите а останалото е лепенки които после се поставят от различните марки. Има и ментета на sanyo по нашия пазар. Нормално апаратче с читави батерии и вклйчена постояна светкавица би трябвало да издържа 100-150 щракания а без светкавица 200-400 .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #42

    Re:избор на цифров фотоапарат до 350-400 лв. - какъв?

    Явно са ме извозили с батериите. Купих ги онлайн за съжаление от www.photopavilion.com, за пръв и последен път пазарувам онлайн. Започвам да ин званя, ама едва ли ще име ефект. Какво мислиш за батериите VARTA-NIMH, мисля да си опитам с едни такива.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #43

    Re:избор на цифров фотоапарат до 350-400 лв. - какъв?

    Те пък излязоха много коректни, без много, много питане ми казаха да им изпратя цели комплкт за тяхна сметка и ще го сменят с нов.GMRI благодаря за отзивчивостта.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #44

    Re:избор на цифров фотоапарат до 350-400 лв. - какъв?

    Цитат Първоначално публикувано от KumaLisko
    Те пък излязоха много коректни, без много, много питане ми казаха да им изпратя цели комплкт за тяхна сметка и ще го сменят с нов.GMRI благодаря за отзивчивостта.
    И какво стана след това, с новите батерии апарата започна ли да снима като хората ... На мен ми понамирисва проблем във фотото ... Напиши няколко реда да видим какво се е получило.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #45

    Re:избор на цифров фотоапарат до 350-400 лв. - какъв?

    Ами току що изщраках 100 снимки като около 70 от тях бяха със светкавица и индикацията на батериите не е мръднала.Не съм тествал повече, но мисля, че проблема е решен и явно е бил в батериите за мой късмет.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Какъв цифров фотоапарат?
    От Caesar във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-09, 09:26
  2. Избор на цифров фотоапарат?
    От hinergy във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 30-05-07, 10:54
  3. Помощ за избор на цифров фотоапарат...
    От catana във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 20
    Последно: 20-10-06, 14:49
  4. Избор на цифров фотоапарат...
    От Caesar във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 42
    Последно: 16-07-05, 15:02
  5. Избор на цифров фотоапарат
    От Ico. във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 20
    Последно: 25-01-05, 16:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе