Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Помощ за избор на цифров фотоапарат...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    103
    #1

    Помощ за избор на цифров фотоапарат...

    Здравейте , искам малко помощ относно избора на цифров фотоапарат. Спрял съм се на два модела - Canon Powershot A95 с 5.0 мпикс , и Sony DSC 600 с 6.0 мпикс. Кой от тях е по-добър и ще ми създава по-малко проблеми? Качеството на снимките и лекотата на боравене също са от значение. Моля , помогнете да избера , знам че тук има много компетентни хора в областта на цифровата техника. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #2

    Re: Помощ за избор на цифров фотоапарат...

    Между двата избирам Canon Powershot A95 макар да е миналогодишен модел има повече предимства от Sony-то

    Тука може да прочетеш за двата модела

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #3

    Re: Помощ за избор на цифров фотоапарат...

    Предпочитам А95

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #4

    Re: Помощ за избор на цифров фотоапарат...

    Аз ползвам вече 2-ра година Sony DSC W-17, със 7,2 Мп. Сравнен с Canon 5 Мп на един колега - не знам точно модела - Сонито не само че прави по детайлни снимки (разбира се - от по високата резолюция), но и цветовете са по наситени и истински. Оптиката е Carl Ceiss. Не знам Канона каква памет ползва, но при Сонито Memory Stick Pro е по-бърза. Което се проявява и при прехвърлянето на снимките в PC например. Същата тази памет позволява да се снимат и видеоклипчета със скорост 30 кадъра/секунда (30 fps). Мисля че при Канона това става при 25 fps, което по принцип предизвиква леко насичане на движението. Аз съм си за Сони в областта на фотоапарати и видеокамери.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #5

    Re: Помощ за избор на цифров фотоапарат...

    Това насичане при 25фпс с какви очи го видя?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #6

    Re: Помощ за избор на цифров фотоапарат...

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Това насичане при 25фпс с какви очи го видя?
    Когато се ползва карта, която не е "Pro" (под 256 Mb) както и например вградената памет в апарата - тогава клиповете не могат да се снимат в режим "Fine", скоростта е 25 fps и се усеща разликата в гладкостта на движението спрямо 30 fps при режим Fine. Знам какво казва теорията за движенията над 24 Hz и човешкото зрение, но факта си е факт.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #7

    Re: Помощ за избор на цифров фотоапарат...

    Какво ще кажете за Samsung S800 или S1000, съответно с 8 и 10 Мпикс. 400/500 лева.
    Като цена качество май е доста добро постижение.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #8

    Re: Помощ за избор на цифров фотоапарат...

    Цитат Първоначално публикувано от Lukan
    Какво ще кажете за Samsung S800 или S1000, съответно с 8 и 10 Мпикс. 400/500 лева.
    Като цена качество май е доста добро постижение.
    Резолюцията е супер, марката - не, поне за мен. Откакто ползвам и апарат и видеокамера Сони с оптики на Carl Ceiss и при двете - доволен съм. Явно не е без значение качеството на изработка и покритията на лещите. За Самсунг смятам че произвеждат не особено качествени изделия, с шумна реклама, предназначени за непретенциозни потребители. Т. нар. "ширпотреба"

  11. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #9

    Re: Помощ за избор на цифров фотоапарат...

    Разцъквах преди време един Самсунг 4МР, който на външен вид силно приличаше на Олимпус от серията "мю". Не ми направи впечатление с нищо особено, освен може би със завишения шум. IMHO, всичко над 3-4МР ми се струва напразно пилеене на средства, особено в класа "сапунерка" за непрофесионална употреба. По-ценно е парите да се инвестират в бързодействие, качествена оптика и удобство на изпозлване

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #10

    Re: Помощ за избор на цифров фотоапарат...


    С fanta orange май сме двамата отявлени фенове на SONY в този форум Е, наскоро изневерих на Sony с 42" плазма Philips, но там Sony просто не се представят на ниво. Иначе ако имаше печки, прахосмукачки, климатици, хладилници, перални Sony - все от тях щях да си взимам Каквото Sony съм си купувал досега - съм оставал доволен - качество и надежност.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    195
    #11

    Re: Помощ за избор на цифров фотоапарат...

    Преди да купиш кавато и да е фотографска техника първо е изпробвай
    Направи няколко снимки с двата фотоапарата свали ги на компютър и ги разгледаи по добре
    Проучи какви карти използват и цените им

    За статистиката предпочитам(имам) Canon (не ме е предал)

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    58
    #12

    Re: Помощ за избор на цифров фотоапарат...

    Хехе, дали си вярваш с въпросното Сони. Да те светна, че въпросната Цайс оптика е производство на Канон. А за цветовете незнам има ли по-пресилени и изкривени от тия на сонитата.

    Избора на човека е Canon A610

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #13

    Re: Помощ за избор на цифров фотоапарат...

    Цитат Първоначално публикувано от AMD user
    ...въпросната Цайс оптика е производство на Канон....
    @ AMD user, Би ли дал повече информация по въпроса?
    P.S.> Не знам дали си забелязал, но в магазините като Технополис и Техномаркет консултантите са единодушни, че за апарати, видеокамери, че даже и за DVD рекордери SONY е номер едно по качество на изображението. А точно по продажби на цифрови фотоапарати в USA, SONY е лидер вече няколко поредни години. Ако влезеш в някой от фотографските сайтове, където има и статистики на използваните апарати на потребителите, качили снимки - ще забележиш, че отново SONY Cyber Shot са номер едно.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    58
    #14

    Re: Помощ за избор на цифров фотоапарат...

    Често ли срещате продавачи в големите маркети, които да знаят какво продават, какво остава и да са запознати с качествата на изделията. Точно в технополис и техномаркет разбират от фотография толкова, колкото в някое фото от правене на луканка

  18. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #15

    Re: Помощ за избор на цифров фотоапарат...

    AMD User е много прав - никакво доверие в консултантите в големите магазини! Има си преферентни продукти за магазина (такива, от които магазинът печели повече) и всячески се опитват да ти набутат дадения боклук в ръцете, независимо какъв е. Бил съм продавач преди няколко години и го казвам от първа ръка. Единици са тези (визирам @Ludia - respect братле), които в свободното си време четат спецификации и тестват стоките, които продават.

    Питайте някой "консултант" нещо по-специфично и гледайте шоу - потене и чесане зад врата. Например каква е минималната и максимална бленда на някой апарат - забавлението ви е гарантирано. После му покажете как го пише на обектива с дебели букви

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Търся помощ при избор на цифров фотоапарат
    От valentinbg във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 55
    Последно: 24-05-08, 12:08
  2. Избор на цифров фотоапарат?
    От hinergy във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 30-05-07, 10:54
  3. Избор на цифров фотоапарат...
    От Caesar във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 42
    Последно: 16-07-05, 15:02
  4. Избор на цифров фотоапарат до 300-350лв. Помощ! ;)
    От sorcerer във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 11
    Последно: 25-05-05, 15:01
  5. Избор на цифров фотоапарат
    От Ico. във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 20
    Последно: 25-01-05, 16:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе