Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Няколко въпросчета отностно видео камерите!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    15
    #1

    Няколко въпросчета отностно видео камерите!

    Наточил съм се на видео камера, но не са ми ястни някои неща!!! Камерата ще е задължително с HDD, други не ме интересуват. За около час четене на разни теми достигнах до изводът, че Сони камерите са по добри от ЖВЦ. Дали това е така или е само мит Сони имат Карлс Цайс оптика, а ЖВЦ с каква са? Моделите към който съм се насочил са следните:
    1-Sony DCR-SR32E - 378 евро
    2-Sony DCR-SR52E - 431 евро
    3-JVC Everio GZ-MG130E - 332 евро
    4-JVC Everio GZ-MG155E - 432 евро
    5-JVC Everio GZ-MG255E - 471 евро
    Всички са с CCD матрица. Големият въпрос е за мегапикселите. Не са ми ястни много нещата, каква роля играе големината на матрицата тук ( или как се казва там). Сони номер едно е с 0.8 Megapixel, сони две е с 1.07 Megapixel. Всичко останало по тях е еднакво. При ЖВЦ парвото е с 0.8 Megapixel, второто с 1.07 Megapixel ,а третото е с 2.18 Megapixel. Всичките снимат в MPEG2 720x576 Pixel и затова се чудя каква раля играят тези пиксели при видео запис. При снимките разликата ми е ясна! И петте камери са напълно идентични и еднакви. Много ще се радвам някой да ми даде линкче или да ми обесни каква е разликата при различните пиксели при зпис на видео. Благодаря!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #2

    Re: Нчколко въпросчета отностно видео камерите!

    Отговорите, които търсиш се намират тук : http://www.videozona.ru/video_tests/camera_choosing/

    Според мен, моделите на SONY са за предпочитане, един път заради по-добрата оптика и втори път заради по-добрата електроника. При HDD камерите, въпроса относно качеството на компресията МПЕГ2, е най-важен. Довери се на традициите на водещите в бранша - SONY !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    15
    #3

    Re: Няколко въпросчета отностно видео камерите!

    Статията която си дал е много хубава, но за съжаление не знам руски. Има ли еквивалент на английски или немски ? Ако някой знае нещо подобно на тези два езика ще се радвам да го сподели !!!

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Няколко въпросчета отностно видео камерите!


    Цитат Първоначално публикувано от MiRMiDoN
    Статията която си дал е много хубава, но за съжаление не знам руски. Има ли еквивалент на английски или немски ? Ако някой знае нещо подобно на тези два езика ще се радвам да го сподели !!!
    ... честно, мен ще ме е срам да напиша подобно нещо....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    15
    #5

    Re: Няколко въпросчета отностно видео камерите!

    ... честно, мен ще ме е срам да напиша подобно нещо....

    Точно товоят безсмислен отговое е Не сме длъжни всички да знаем руски! Помисли и за младото поколение на България. Надявам се дриг път да не се изразяваш глупаво в моята тема!!!

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Няколко въпросчета отностно видео камерите!

    Eto ti po temata - Която и камера от по-горните да вземеш, смятай, че си се набутал.... подробностите - като научиш руски...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    38
    #7

    Re: Няколко въпросчета отностно видео камерите!

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Eto ti po temata - Която и камера от по-горните да вземеш, смятай, че си се набутал.... подробностите - като научиш руски...
    и аз така смятам.
    От 3 години имам една miniDV камера, а от няколко месеца си взех и едно JVC с твърд-диск. За JVC-то платих около 1200 лв и откровено съжалявам.

    P.S. JVC-то е модел Everio GZ-MG135

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    15
    #8

    Re: Няколко въпросчета отностно видео камерите!

    Само се оплаквате от ХДД камерите, но не казвате защо? В какво толкова са по-добри миниДВ камерите? Аз ще си я ползвам за домашни нужди ,а не за видео обработка и ХДД вариянта е най-удачен.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #9

    Re: Няколко въпросчета отностно видео камерите!

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Eto ti po temata - Която и камера от по-горните да вземеш, смятай, че си се набутал.... подробностите - като научиш руски...
    От цялата работа не разбрах какво му има на руския ?
    Че то всичко му се разбира ега ти новото поколение то и сръбски не разбира.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    38
    #10

    Re: Няколко въпросчета отностно видео камерите!

    [quote=MiRMiDoN ]
    Само се оплаквате от ХДД камерите, но не казвате защо? В какво толкова са по-добри миниДВ камерите? Аз ще си я ползвам за домашни нужди ,а не за видео обработка и ХДД вариянта е най-удачен.
    [/quoteНе си мисли, че и аз професионалист с такава
    Цитат Първоначално публикувано от MiRMiDoN
    Само се оплаквате от ХДД камерите, но не казвате защо? В какво толкова са по-добри миниДВ камерите? Аз ще си я ползвам за домашни нужди ,а не за видео обработка и ХДД вариянта е най-удачен.
    Ами, и аз не ги ползвам за професионални нужди. С miniDV не се работи много по-трудно. Трябва ти подходящ софтуер за capture и 1394 порт. Много по-лесно се дообработват клиповете.
    С камерата с HDD back-up прави за секунди и до там. Голяма част от плейърите не плейват съдържанието. Самите файлове са с някакво разширение, които софтуерите за видео обработка не разпознават.
    Без да съм професионалист (макар, че оператори, които работят в цифрови студиа го потвърдиха) от една 63 мин. miniDV касетка съдържанието, което свалям е м/у 13-16 GB. При камерата с вграден HDD 35 GB е за 7 часа (или 5 GB/час). Разлика в качеството определено има. Но не това е най-големия проблем.
    Проблемът е в трудната обработка (почти невъзможна) на самите клипове.

  13. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #11

    Re: Няколко въпросчета отностно видео камерите!

    Цитат Първоначално публикувано от MiRMiDoN
    Само се оплаквате от ХДД камерите, но не казвате защо? В какво толкова са по-добри миниДВ камерите? Аз ще си я ползвам за домашни нужди ,а не за видео обработка и ХДД вариянта е най-удачен.
    Сам си отговори. Заради компресията качеството на материала е възможно най-ниското. Днес не ти се занимава с видео обработка а утре? Нова камера?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #12

    Re: Няколко въпросчета отностно видео камерите!

    Цитат Първоначално публикувано от MiRMiDoN
    Само се оплаквате от ХДД камерите, но не казвате защо? В какво толкова са по-добри миниДВ камерите? Аз ще си я ползвам за домашни нужди ,а не за видео обработка и ХДД вариянта е най-удачен.
    Добре, снимаш с HDD камерата и после какво правим? Щем не щем прехвърляме на PC-то. Добре де ама и PC-то се напълва. Значи щем не щем трябва да прехвърлим на DVD. Е има два начина - изципваме всички файлове в едно Data DVD и го ползваме за beckup. Хубаво ама в един щастлив момент решаваме че искаме да го гледаме на домашния плеър - ма то не ще га го плейва това Data DVD. Значи ще правим Video DVD. Събираме файловете дето сме наснимали вземаме някоя програма за правене на DVD-та и почваме. Всичко хубаво ама:
    1) докато направим менюта, сцени и т.н. то бая време минало
    2) пусто не се хваща на едно DVD. Айде режи, компресирай наново с по-малък бит рейт и т.н.

    и какво става - както не искахме да се занимаваме с обработка финално ни се наложи. Пък то като ще ги правиш горните работи по-добре отдели още 1.5 часа (1 час за сваляне от лентата и 0.5 часа за компресиране) и си вземи miniDV камера

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #13

    Re: Няколко въпросчета отностно видео камерите!

    То хубаво, ама и като се окаже че файловете не се разпознават от никоя известна програма и хоп - няма двд видео. Решение - още един хард. Обаче, дядо от село иска да види внучето, и какво остава - да се свали харда и да се закачи на компютъра на шурея. И такива решения има, но не работят.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    43
    #14

    Моля помогнете ми за избора на камера между miniDV и miniDVD на SAMSUNG


    Каже те ми моля , кой модел на Самсунг да взема SAMSUNG VP-DC161
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09020034
    или
    SAMSUNG VP-D371

    http://www.technomarket.bg/product_d... 100 лева
    да не би DVD-to да не е сполучливо????
    Благодаря!



  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    41
    #15

    Re: Моля помогнете ми за избора на камера между miniDV и miniDVD на SAMSUNG

    Не стават братО на самсунг камерите,огледай се за друго пансоник, сони,канон квото и да избереш бива.Ако ти се виси по сервизи земи самсунга

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. колко гадни са камерите на Mustek?
    От IBANEZ_ във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 10-01-08, 23:17
  2. избор на евтин телефон и няколко въпросчета към тях
    От IBANEZ_ във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 23-08-06, 09:27
  3. Няколко видео клипчета ...
    От CreatoR във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 22-04-05, 10:24
  4. Няколко въпросчета
    От nedy88 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 16-07-04, 16:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе