Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21

Избор на HD домашна видеокамера.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #16

    Re: Избор на HD домашна видеокамера.

    Май е раничко за HD камери все още. А знаете ли дали се намират такива камери, но да записват в DV, не в MPEG2.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #17

    Re: Избор на HD домашна видеокамера.

    Направи една проста сметка

    DV камерите записват 720:576 точки с битрейт около 25mbps.
    Ако трябва да запишеш 1440:1080, така че да се спази компресията от DV-то ще ти трябват по груба сметка 100mbps.
    Значи на една miniDV касета ще хванеш има няма 15 минути
    1 час ще излезе към 50GB.

    За мен HD видеокамерите са жертва на един компромис - използването на miniDV касета.
    Когато навремето са мислени miniDV камерите хората са казали - дайте да направим нещо както трябва - почва се от 0 и се прави.
    Сега като се правят HD камерите се е почнало от - дайде да направим нещо HD ама ако може на miniDV касета да се записва и т.н. и от там почват проблемите.

    Нямам представа професионалните HD камери какъв формат записват и на какво го записват, ама за HD камери за такива като мен и теб да се набита вътре качество като това на DV-то трябва или нова касета да се измисли има да му се вкара 100GB хард диск.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    7
    #18

    Re: Избор на HD домашна видеокамера.

    tweeg, вече има miniDV касети за HD, записващи 40, 60 и 80 минути. Лошата новина в случая е, че струват средно два и половина пъти повече, отколкото нормалните miniDV.
    Не е болка за умиране, като използваш четири - пет бройки годишно.
    Гледах и едно ревю, където съпоставяха две идентични камери, едната с директен запис на miniDV касета( компресирана в MPEG2 ), а другата с първоначално конвертиране в AVCHD с последващ запис на хард диск.

    http://www.videozona.ru/video%5Ftests/sr7/

    Изводът е, че и двата начина на запис се справят еднакво добре.
    За мен е важно да имам архив със суровия запис - miniDV касета и възможността, някой път, когато имам време ( досега не ми се е случило ) да си подбера и редактирам записите. Аз снимам почти монтажно и от десетдневна екскурзия заснетия материал обикновено не надхвърля един час. Мисля, че по-подходяща за мен е камерата с miniDV.

    4a4i, Панасоник 3000 ми беше първата камера. Записваше на VHS касети и по моя преценка вадеше най-добрия запис от всички камери, които съм имал. За съжаление, сега панасониците малко изостават и по мнения от други форуми са по-добри само при запис в едър план на добре осветени обекти.

    Никога не е рано е за HD камери, но до този извод може да стигнете само ако като мен имате записи от преди 15 години и ви се налага да ги гледате на 42 инчов екран.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #19

    Re: Избор на HD домашна видеокамера.

    идеята на dedo pop беше HD запис само с intra фреймове.

    Гледам Панасоник имат някакъв AVC-Intra формат, DVCPRO HD.
    http://www.mediacollege.com/video/fo.../dvcprohd.html

    Ама гледай за каква цифра става въпрос
    http://catalog2.panasonic.com/webapp...del=AJ-HPX2000

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    7
    #20

    Re: Избор на HD домашна видеокамера.

    Първо искам да благодаря на всички, които ми помогнаха при избора на HD видеокамера.
    Ако си спомняте, около нова година този въпрос стоеше и пред мен. Тогава, воден от намерението да постъпя правилно, избрах най-доброто съотношение на цена / качество – Canon HV-20.

    Наистина се оказа чудесна камера. Макар, че гледам заснетия материал на обикновен телевизор, картината е с изключителна детайлност и цветове. Не може и да става сравнение със старата ми камера. Сцени заснети в стая, без допълнително осветление, стават по-чисти от тези, които преди снимах навън.

    За качеството на заснетия материал нямам никакви забележки, но има няколко причини, които ме карат да си мисля, че това няма да е моята камера:
    - Копчето за приближаване и отдалечаване е много малко и с него не се работи лесно.
    - Менютата са по-различни и неинтуитивни от тези на Сонито.
    - Няма изведен на корпуса бутон за бърз преглед и корекция на последната снимана сцена.
    - Много ме дразни стабилизацията на картината. Толкова е добра, че когато правя фарт трябва да местя камерата по-бързо, от колкото съм свикнал, защото иначе стабилизацията заковава предния кадър и сякъш насича картината.

    Снимал съм с нея само два часа, но вече ми се струва, че не мога да си променя начина на снимане и вече сериозно мисля за продажба.

  7. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #21

    Re: Избор на HD домашна видеокамера.

    Аз искам да искажа моето мнение, защото пред мен също стои въпрэса за продажба на старата камера. Тя е Soni SR 290 и преди година я взех за 1800лв.Записва на харддиск 40Gb и качеството е добро макар и нe HD. Вчера се прецака дисплея, и ще трябва да я нося на ремонт./ Таранционна е/. На сина взех фотоапарот пак Soni преди две години- докато беше в гаранция два пъти ходи на ремонт. И при двете проблема е механичен , на апарата не излизаше обектива а на камерата най-вероятно връзките на дисплея с тялото. Така ,че и аз сега се чудя дали като отремонтирам камерата да не я продам и да взема HD още повече ,че съм със Full HD телевизор.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Оптималния избор на видеокамера до 600 лв.
    От naasko във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 28-05-12, 17:57
  2. избор на фото и видеокамера
    От vtdy във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 15
    Последно: 15-07-10, 09:52
  3. Помогнете за избор на видеокамера - SONY или PANASONIC ?!?
    От 76presley във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-10, 18:30
  4. Избор на видеокамера - SONY, PANASONIC или JVC ?
    От DEF във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 18-12-07, 20:44
  5. Избор на видеокамера
    От mikk във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 38
    Последно: 29-11-07, 17:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе