Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 75

Sony Cyber-shot DSC-W80

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #46

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    Е тук просто Фуджито е по добро...Направи ми впечатление че сонито в стая снима на ниско ISO 80-150 докато Фуджи 400.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #47

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    Цитат Първоначално публикувано от plkochev
    Е тук просто Фуджито е по добро...Направи ми впечатление че сонито в стая снима на ниско ISO 80-150 докато Фуджи 400.
    Анджък. Ако погледнеш скоростта, ще видиш, че при Фуджито е много по-висока. И ако в кадъра ти попада движещ се обект, Сонито ще го възпроизведе като размазан "дух", за разлика от Фуджито.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #48

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    bobeno, ако заговориш пред фотографи за "висок" клас фотоапарати с марка СОНИ, ще предизвикаш много усмивки. Бъди сигурен в това.
    Ще ти кажа защо обаче... Защото СОНИ във "високия" си клас правят качеството на КАНОН в средния...
    Това е положението, искаме или не...
    По въпроса за процесорите на СОНИ - Нали знаеш, че процесорите са с различни възможности ?! Да процесора е от "висок" клас, но той толко си може....

    pitagor през свободното си време обичам да списвам по форумите и да приказвам празни приказки...както сам пишеш по-горе - напълно си прав. Действа ми разтоварващо ...
    Сега по темата - Запомни, че високото ISO е предимство, но по никакъв начин не заменя оптичен стабилизатор. Когато се използват високи стойности се изменят много параметри на изображението, най осезателно баланса на бялото, оттам и нереални цветове....
    Не си достатъчно обективен за качеството на Фуджи, тъй като говориш изключително за снимане в определени условия. Това е като да сравниш Мерцедес , с Лада НИВА , при пробег по изорана и кална нива - уви така седят нещата и при сравнението на Канон Иксус с въпросното Фуджи...
    Правя такова сравнение, защото утре може някой да напише, че Фотоапарат Практика за 100 лв, снима по добре от Канон за 1000 лв, при режим на продължителна експонация например....и да изсипе един куп тестове по въпроса....Така че, за снимането при определени условия не може да съдим за апарата като цяло.

    п.п. Спирам да пиша и аз по темата. Дано съм бил разбран правилно !

    Приятелски поздрави към всички !

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #49

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    Цитат Първоначално публикувано от Velocyraptor
    Не си достатъчно обективен за качеството на Фуджи, тъй като говориш изключително за снимане в определени условия.
    Може би не си обърнал внимание, когато подчертах, че искащият съвет трябва да е наясно при какви условия ще снима.
    В случая питащият написа това: да снима на тъмно(в стая) добре, да е бърз в снимането, компактен...

    Затова го насочвам към серията Fxx на Fujifilm. Далеч съм от мисълта, че Фуджи прави най-добрите сапунерки за всички случаи в живота. Даже съм писал не веднъж, че най-балансираните апаратчета са тези на Канон. Също не съм казал, че високото ISO замества оптичния стабилизатор. Компенсира го до известна степен. Но при снимане на движещи се обекти оптичният стабилизатор не помага, а високото ISO - да.

    И аз се надявам да ме разбират правилно, но май това не винаги се получава...
    А че пишем тук от скука... то ясно...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #50

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    Само да спомена, че модела на СОНИ W80, който така бързо отписахте има ISO до 3200 и оптичен стабилизатор! И цена от 389.00 лева

    За цена до 500 лева нека някой посочи по-добро предложение!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #51

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    Велосикрапторе, я плийс погледни ДСЛР апаратите на Сони, какво им е качеството и дали случайно нямат и стабилизация - нещо, което Канон още нямат. Това че на сватбата на чичо ти някой е снимал с "голям" Канон, не значи че това е било върха на сладоледа...

    А за снимане на тъмно в стая, не знам за апарат който да може да направи читава снимка, без допълнителна светкавица ....



    Цитат Първоначално публикувано от Velocyraptor
    bobeno, ако заговориш пред фотографи за "висок" клас фотоапарати с марка СОНИ, ще предизвикаш много усмивки. Бъди сигурен в това.
    Ще ти кажа защо обаче... Защото СОНИ във "високия" си клас правят качеството на КАНОН в средния...
    Това е положението, искаме или не...
    По въпроса за процесорите на СОНИ - Нали знаеш, че процесорите са с различни възможности ?! Да процесора е от "висок" клас, но той толко си може....

    pitagor през свободното си време обичам да списвам по форумите и да приказвам празни приказки...както сам пишеш по-горе - напълно си прав. Действа ми разтоварващо ...
    Сега по темата - Запомни, че високото ISO е предимство, но по никакъв начин не заменя оптичен стабилизатор. Когато се използват високи стойности се изменят много параметри на изображението, най осезателно баланса на бялото, оттам и нереални цветове....
    Не си достатъчно обективен за качеството на Фуджи, тъй като говориш изключително за снимане в определени условия. Това е като да сравниш Мерцедес , с Лада НИВА , при пробег по изорана и кална нива - уви така седят нещата и при сравнението на Канон Иксус с въпросното Фуджи...
    Правя такова сравнение, защото утре може някой да напише, че Фотоапарат Практика за 100 лв, снима по добре от Канон за 1000 лв, при режим на продължителна експонация например....и да изсипе един куп тестове по въпроса....Така че, за снимането при определени условия не може да съдим за апарата като цяло.

    п.п. Спирам да пиша и аз по темата. Дано съм бил разбран правилно !

    Приятелски поздрави към всички !

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #52

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    bobeno, има апаратче на Минолта, което има ISO 6400. Но това не значи, че е използваемо. Сега всички се бият в гърдите с високи ISO, но само Фуджи показват качество на високото ISO. По-горе съм дал линкове към кропове. Виж как Сонито е разляло червения цвят. Ами то не става само с яко шумоподтискане...

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #53

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    CrossBlade, Канон и Никон не че не могат да вградят стабилизиацията в DLRS телата за аматьорите, както са Пентаксите, но нали се сещаш колко пари ще загубят от непродаването на стабилизирани обективи? Никой не си коли златната кокошка. Отделно че при тези класове апарати можеш да вдигнеш ИСО-то без да настане шумотевица. Отделно, че при определени условия е по-добре стабилизацията да е изключена. За профитата не говоря - там е друга нива.

    Като цяло при избора на сапунерка да се гледа кой какъв DSLR е произвел и е безмислено - все едно да си купя Рено Симбол само защото Рено имат нещо общо с Формула 1 и високите технологии там...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #54

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    Цитат Първоначално публикувано от pitagor
    bobeno, има апаратче на Минолта, което има ISO 6400. Но това не значи, че е използваемо. Сега всички се бият в гърдите с високи ISO, но само Фуджи показват качество на високото ISO. По-горе съм дал линкове към кропове. Виж как Сонито е разляло червения цвят. Ами то не става само с яко шумоподтискане...
    За съжеление вярвам само на очите си. Сапунерката вади наистина не лоши снимки в тъмна стая без светкавица и да кажем добри със светкавица. И с риск да се повторя прави ПРЕВЪЗХОДНИ клипове. Не знам от кога Фуджи е някакво име в производството на цифрови фотоапарти. Според скромното ми мнение единственно Панасоник, може би ще се вместят в този ценови диапазон с нещо свястно.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #55

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    Еди, никой не го интересува кой какво може, а важното е кой какво прави ...

    За вдигането на Исото не съм много съгласен. Аз крайно избягвам над 400

    Естествено че е абсурдно да се обсъжда - просто показах на Велосикраптора че за пореден път пише глупости ....

    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    CrossBlade, Канон и Никон не че не могат да вградят стабилизиацията в DLRS телата за аматьорите, както са Пентаксите, но нали се сещаш колко пари ще загубят от непродаването на стабилизирани обективи? Никой не си коли златната кокошка. Отделно че при тези класове апарати можеш да вдигнеш ИСО-то без да настане шумотевица. Отделно, че при определени условия е по-добре стабилизацията да е изключена. За профитата не говоря - там е друга нива.

    Като цяло при избора на сапунерка да се гледа кой какъв DSLR е произвел и е безмислено - все едно да си купя Рено Симбол само защото Рено имат нещо общо с Формула 1 и високите технологии там...

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #56

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    Е да де, ама ти така си написал предният пост, все едно Сони са сложили стабилизция в ДСЛР тялото защото могат, a Канон не са сложили - защото не могат. Което е крааайно погрешно!

    Бтв, ти с Минолтата ли си още? Или мина на второ ниво...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #57

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    350D + Sigma 17-70 + E-TTL светкавица ... благодарение на последното стават не лоши снимки на тъмно, но за разлика от колегите тук със сапунерките не мога да претендирам за "ПЕРФЕКТНИ" ....

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #58

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade

    За вдигането на Исото не съм много съгласен. Аз крайно избягвам над 400
    Е, лесно ти е да избягваш високото ISO, но възможността я имаш, ако се наложи. А и от висотата на 350D възможностите на серията Fxx може да изглеждат незначителни, но на човекът, желаещ джобна сапунерка, не му е все едно...


  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #59

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    Цитат Първоначално публикувано от pitagor
    Е, лесно ти е да избягваш високото ISO, но възможността я имаш, ако се наложи. А и от висотата на 350D възможностите на серията Fxx може да изглеждат незначителни, но на човекът, желаещ джобна сапунерка, не му е все едно...

    Както споменах по-нагоре, вярвам на тестовете на Чича Фил (ДПРевю). Там гледах преди тестове на тези сапунерки с много добри резултати при висока чувствителност !

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #60

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    Поправям се след по старателно преглеждане на снимките Фуджи F20 снима по добре от Сони W40. Дали да има оптичен стабилизатор или не? С стабилизатор си харесах Никин S500 и Каноните Иксус ама са малко скъпички...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с Sony Cyber-shot DSC-W120
    От twist69 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 04-10-13, 17:18
  2. Sony Cyber-shot DSC-H70 или нещо по-добро за същите пари !
    От r0sko във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 24-03-12, 21:14
  3. Продавам фотоапарат Sony Cyber Shot и 2 книги
    От playback във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 01-12-11, 20:14
  4. Shot Through the Heart
    От tannoy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 05-08-09, 18:59
  5. Support Quake III Arena for the World Cyber Games
    От LordOfEvil във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-03, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе