Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 75

Sony Cyber-shot DSC-W80

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #16

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    До колкото съм чел Сони W80 има оптична стабилизация.
    Колега, glarus,
    искам да снима навсякъде добре, но предимно в стая на тъмно(обикновенно тогава снимам).За през деня почти всички фотота правят добри снимки.И да прави добри клипове.А в този линк с кой фотоапарат са правени снимките?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #17

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    След дълго разглеждане и ровъчкане се спрях на тези фотоапарати(засега):
    Сони W80(оптична стабилизация)
    Никон S500(оптична стабилизация)
    Фуджи F40fd(малко е поголям но има голяма матрица)
    Казвайте мнения....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #18

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    Твърдо съм зад СОНИ-то. Бързината, с която се работи с този апарт е впечатляваща. Снимките на тъмно не са много добри, но клипчетат са наистина много добри. Аз си го взех преди всичко заради видеото, което прави, тъй като исках да си взема камера. На светло снимките са кристални. Размера на апарата е идеален за всеки джоб-колкото кутия цигари. Цената в момента на апарата го прави доста добра покупка за качествата, които притежава. Имал съм преди това НИКОН и смея да твърдя, че СОНИ-то е на милиони години пред него. Канон и по-точно IXUS-те са по-добри, но и цената им е "доста добра"

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #19

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    категорично моите снимки на canon 570 IS са по-добри от тези на въпросното сони

    шумът на 7mpix (6.25 реални) тук е неприятен, снимките в движение са размазани, на изкуствена светлина виждам някакъв "анимационен ефект" (по-добре не мога да го опиша с лаишки термини). не му знам клипчетата, но при цялото ми (стремглаво намаляващо) уважение към сони, в случая canon е МНОГО по-добрия избор.

    за себе си считам, че покупката на въпросното сони би била оправдана САМО ако разликата в размера е по-важна от компромиса с качеството!

    нямам къде да кача 3-4 снимки по 3.5мб, иначе с голямо удоволствие бих демонстрирал превъзходствтото на канона (по мое мнение)

    току що изгледах и клипчетата, и много съжалявам, но отново са по-зле от канонските. като започнем с 25 кадъра в сек срещу 30 при канона, очевидния факт, че стабилизаторът явно не работи по време на клип, и се приключи с кофти картината като цяло....

    радвам се, че си дадох моите 400 лв за канона....

    подчертавам - не агитирам, не съм ангажиран "за" или "против" по какъвто и да било начин с която и да било от двете марки, просто наблюденията ми водят до тези изводи.

    много ще се радвам да видя снимки и клипчета и от други марки
    в крайна сметка нали за това е форума.....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #20

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    ато започнем с 25 кадъра в сек срещу 30 при канона
    Това на око вижда ли се или се предубеден

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #21

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    Добавям освен
    Сони W80(оптична стабилизация)
    Никон S500(оптична стабилизация)
    Фуджи F40fd(малко е поголям но има голяма матрица)
    и
    Пентакс А30 и
    Канон Иксус 70
    Помагайте....
    Нещо не се впечатлих чак толкова от Сонито като разглеждах линка на glarus с снимки и клипове.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #22

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Това на око вижда ли се или се предубеден
    http://fearme.hit.bg/razni/30fps.avi

    сравни го с насичането при движението в клиповете, особено в първите два
    сонито може ли да снима 320*240 @ 60fps?

  10. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #23

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    Ако искаш компактен и стабилен , то това е Digital IXUS. Е по скъп е но всички серии са Made in Japan все пак , а това се заплаща допълнително.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #24

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    След още един ден разглеждане на сайтове и форуми избора ми се свжда до следните:

    Фуджи F40fd
    Канон Иксус 70

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #25

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    и двата са само х3 оптичен, без стабилизатор, а след като видях предимствата му пред фото без такъв (стария ми пентакс), просто не мога да си представя да го няма....

    повече няма да пиша тук, да не каже някой, че си хваля моето гардже като най-рошаво

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #26

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    plkochev, виждам че си стигнал до истината почти.... Избираш между две марки вече...

    И за да не продължава FearMe да хвали марката, явно трябва да продължа аз
    Canon за разлика от масата фирми си позволява да вгражда професионални процесори във фотоапаратите си от нисък и среден клас. Т.е. не се допуска посредствено качество на снимките даже в ниския клас. Та...моят съвет е - довери се на традициите.
    Или искаш перфектно качество на изображенията или искаш да имаме тема във форума следващата нова година ( живот и здраве ) от същия тип. Държа да отбележа, че щом не ти допада Pentax, няма как да ти хареса и Fuji. Fuji имат традиции във фотографията, но не и в цифровата !

    Поздрави !

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #27

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    Скачай направо на Иксус 860 , не задруго , ми заради оптичния стабилизатор. Аз имам 60 - тка. Снимките са много добри , но на тъмно , или при слабо осветление , ако ти трепне ръката (т.е , не ти е спокойна) се получава задължителен "шум" , особено в обектите които не са на фокус (в ъглите на снимката , отдалечените обекти).
    И така , моя съвет е - да има стабилизатор. В противен случай рискуваш да останеш недоволен от снимките.
    Интересно защо японците до 850 тата серия на Иксуса нямат оптичен стабилизатор .

    P.S. Точно преди година и 3 месеца си взех моя фотоапарат Иксус 60 за 610 лв. , а сега 860 струва толкова

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #28

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    Иксус 860 ми идва малко скъпичък, като каза за оптичната стабилизация започвам да си мисля за Никон S500 - около 450лв.Накакъв коментар за него?

  17. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #29

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    Опитах се да ви покажа какви снимки прави апарата, като съм избирал такива на, които няма лица понеже може да им е неприятно на хората. Не хваля сони, защото не ми плащат, а вие тръгнахте да им търсите кусурите спряно какон/никон еми ако някой сложи съпоставими снимки от модели на канон или никон нека да обясни какви са им предимствата и недостатъците. Мога да го направя, но не съм правил аз снимките и не искам да ги слагам поради тази причина. Лично аз клиповете на тъмно не ги харесвам, но това е нормално. друго което искам да обърнете внимание е при какви условия са правени някои снимки, понеже съм си играл с настройките. Друго което мога да кажа от сапунерка, кой знае какво качество не може да се извади.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #30

    Re: Sony Cyber-shot DSC-W80

    с най-голямо удоволствие бих "сборил" апаратите, но за да бъде всичко както трябва, сравняваните снимки трябва да са правени по едно и също време на един и същ обект, иначе няма как да бъде обективна съпоставката

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с Sony Cyber-shot DSC-W120
    От twist69 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 04-10-13, 17:18
  2. Sony Cyber-shot DSC-H70 или нещо по-добро за същите пари !
    От r0sko във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 24-03-12, 21:14
  3. Продавам фотоапарат Sony Cyber Shot и 2 книги
    От playback във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 01-12-11, 20:14
  4. Shot Through the Heart
    От tannoy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 05-08-09, 18:59
  5. Support Quake III Arena for the World Cyber Games
    От LordOfEvil във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-03, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе