Резултати от 1 до 7 от общо 7

Избор на компактен безогледален фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    7
    #1

    Избор на компактен безогледален фотоапарат

    Здравейте, искам от сапунерка да премина към компактен безогледален фотоапарат, който да прави по-качествени снимки, но да не е голям, за да мога да го нося винаги със себе си, без специална чанта. След разглеждане на интернет магазини се спрях на следните модели:

    BODY Canon EOS M +LENSES Canon EF-M 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM + FLASH Canon Speedlite 90 EX + SD card Toshiba SDHC 8GB Class 10 / 30MB/s http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280501000344.html 669 lv
    BODY Olympus E-PL3 PEN Lite +LENSES Olympus ZD Micro 14-42mm f/3.5-5.6 II R MSC +LENSES Olympus ZD Micro 40-150mm F/4-5.6 ED R MSC + BAG Olympus PEN Street case M + SD card Toshiba SDHC 8GB Class 10 / 30MB/s + tripod Hama 4319 http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280504000404.html 799 lv

    BODY Olympus E-PM2 PEN mini +LENSES Olympus ZD Micro 14-42mm f/3.5-5.6 II R MSC +LENSES Olympus ZD Micro 40-150mm F/4-5.6 ED R MSC + BAG Olympus PEN Street case M + карта Toshiba SDHC 8GB Class 10 / 30MB/s http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280504000397.html 899 lv

    BODY Panasonic LUMIX GX1 +LENSES Panasonic Lumix G 14-42mm F/3.5-5.6 OIS X + BATTERY Panasonic LUMIX DMW-BLD10 + SD card Panasonic SDHC 16 GB (Class 4) + BAG Case Logic TBC-404 http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280508000109.html 899 lv.

    +++

    * Канон ЕОС -М е с най-голям сензор и най-ниска цена. Да няма някаква уловка тук? Има ли някой директни впечатления от него?
    * Четох в интернет добри отзиви за моделите на Панасоник и Олимпус.
    * От моя спъсък изключих Сони и Самсунг, защото имам предубеждения дали тези фирми могат да правят добри фотоапарати, или само надуват балони.
    * Горна граница за цена е 1000 лв.
    * И последния ми критрий е размера: да бъде наистна компактен.
    +++

    Благодаря за вашите съвети.




  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #2

    Отговор: Избор на компактен безогледален фотоапарат

    Аз лично бих заложил на Olympus E-PM2 или панасоника от посочените. E-PM2 е малко по-висок клас от E-PL3, а за канона няма голям избор от обективи.
    Не бъди предубеден към марките фотоапарати. Самсунг в последно време наваксаха доста и NX-300 е доста добър апарат, точно в класа към който си се насочил, че и малко отгоре.
    Колкото до сони мисля, че е смешно някой да има съмнения в безогледалните им системи.

    Мисля, че с посочения бюджет избора ти трябва да е между Sony A5000 и Fujifilm XA-1.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Избор на компактен безогледален фотоапарат

    Купих си Канон-а. Към него добажих и обектив 22мм (палачинка) от и-бей за 150 лв. Ако някой се интересува мога да изпратя по-подробна информация и/или снимки.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #4

    Отговор: Избор на компактен безогледален фотоапарат

    канонската матрица прави шум при черния цвят дори и при ниско исо на дневна светлина, даже, и когато се снима и в RAW проблема е доста очевиден. Тая гадост не могат да я оправят и дори при двуцифрените dslr. Трябваше да вземеш пен или некс. Както да е, със здраве да си снимаш!

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    7
    #5

    Отговор: Избор на компактен безогледален фотоапарат

    Благодаря Horzont! За шума при черното сигурно си прав. Аз не съм специалист и не бях забелязал такова нещо. Ще направа няколко снимки за проба. Според мен този Канон има сам 2 недостатъка(освен черното): ПЪРВО: половин секунда по-бавно фокусиране. ВТОРО: Батерията издържа около 150 снимки. И за двата знаех предварително от интернет форуми, но реших да ги приема и не съжалявам за избора си, защото рядко снимам бързодвижещи се обекти, а резервна батерия си поръчах от интернет. Всичко друго по Канона ми харесва и бих го препоръчал на всеки, а освен това има и оптимално съотношение цена / качество: С два обектива ми излезе около 700 лв.

  7. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #6

    Отговор: Избор на компактен безогледален фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от Horizont Виж публикацията
    канонската матрица прави шум при черния цвят дори и при ниско исо на дневна светлина...
    доколкото разбрах, матрицата е същата като на eos 650d - жената има такъв. че шумят, всички шумят, ама де го тоя шум при черното на ниско исо - тва не разбрах...
    http://fc07.deviantart.net/fs70/f/20...id-d7akx74.jpg
    /EDIT: новия фърмуер 2.02 ускорява фокусирането на еос-м
    http://forum.nikonrumors.com/discuss...ramatically/p1
    Този пост е редактиран от XIIID; 03-04-14 в 14:41.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    7
    #7

    Отговор: Избор на компактен безогледален фотоапарат

    Хубава снимка!
    Сложих новия фърмъуеър и наистина има резултат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Безогледален DSLM фотоапарат Panasonic LUMIX DMC-GX7
    От kod във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 01-08-13, 16:27
  2. Безогледален Фотоапарат Canon EOS M 22mm STM
    От TheValidator във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 17-06-13, 23:14
  3. Избор на компактен фотоапарат до 400 лв?
    От HyBRiD-X във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 15
    Последно: 16-03-13, 12:50
  4. Избор на компактен цифров фотоапарат!
    От g_velev във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 27-03-12, 16:33
  5. Избор на компактен фотоапарат (сапунерка)
    От lightmaster във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 16
    Последно: 18-04-08, 01:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе