Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree1Одобрявам

Избор на компактен фотоапарат до 400 лв?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    28
    #1

    Question Избор на компактен фотоапарат до 400 лв?

    Привет!
    Пред закупуване съм на нова "сапунерка", понеже "верния старец" Canon PowerShot A630 се спомина и е ред на нов (6 години служи вярно, преди малките ми щерки да го докопат и да му прецакат (предполагам) лещите - изписва ми Lens error, restart camera и се чува много тих високочестотен звук отвътре). Апаратът ми трябва за хоби-снимки, не съм маниак на тема фотоапарати. Държа на сносно качество и ръчни настройки.
    Спрял съм се на 4 модела, моля за компетентно мнение. Ще се радвам и собственици на следните модели да споделят преки впечатления:
    1. Nikon Coolpix S9300
    2. Canon PowerShot SX160 IS
    3. Olympus SP-720 UZ
    4. Sony DSC-H200
    Като че ли клоня към Канон заради доброто впечатление от бившия вече А630 , но определено не робувам на марки!
    Предварително благодаря за мненията!
    Този пост е редактиран от HyBRiD-X; 11-03-13 в 10:53. Причина: сгрешен линк на S9300

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #2

    Отговор: Избор на компактен фотоапарат до 400 лв?

    Олимпуса и Сонито не могат да се нарекат точно "сапунерки". Не се побират в држоба, примерно, а за мен това е едно от най-важните предимства на "сапунерката" пред нещо по-про. Затова аз имам Canon S100. Него, както и предишния S95, горещо ги препоръчвам, ако и да са по-стари модели. Ако успееш да ги намериш, който и от двата, и ти влязат в бюджета, си златен.
    А от изброените по-горе - може би аз лично бих взел Canon PowerShot SX160 IS, без да имам преки впечатления от него.
    А, и не очаквай новия апарат, който и да е, да е по-добър във всяко отношение от стария ти А630.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #3

    Отговор: Избор на компактен фотоапарат до 400 лв?

    а630 е от най-ниският клас на канон не съизмерим е с sx 160is, но все пак сред предложенията никона отвява сламата на всички останали.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Отговор: Избор на компактен фотоапарат до 400 лв?

    Изключвам веднага сонито и олимпуса, и остават никона и канона SX 160 не е лош апарат има и 16X оптичен зум
    обаче за тези пари може да вземеш нещо по-така...
    Примерно Canon PowerShot SX240 HS
    Или Canon PowerShot SX260 HS които излиза към 430 лв
    За 400 лв може да си вземеш и нещо доста по-професионално втора ръка, така, че заслувава да се замислиш и по тази линия...

    Ето и 2 жидео теста първия от 160, втория от 260




    Успех с избора!

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Отговор: Избор на компактен фотоапарат до 400 лв?

    Ето нещо друго интересно 35Х оптичен зум, но партите там да други
    iwan33 одобрява това.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Избор на компактен фотоапарат до 400 лв?

    glowndark, сравнението между 160 и 260 от твоите примери е малко некоректно, защото на 260 е активиран цифровия зуум
    човек би останал с впечатлението, че е значително по-кофти от 160...

    P.S. SX40 бил жесток, бре!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    28
    #7

    Отговор: Избор на компактен фотоапарат до 400 лв?

    glowndark, апарата ще се ползва основно за снимки, за видео си имам цифрова камера. Така че кой е по-по-най в снимането на клипчета откровено ви казвам, че не ме интересува. Друго, SX260 има Диджик 5 процесор и GPS. GPS-а не е опция, която ме блазни, друго нещо е обаче процесора - реално усещат ли се тези 4 пъти по-висока скорост на обработка на всеки пиксел от снимката спрямо Digic 4?
    blue1, дайте ми насоки защо да избера Никона пред останалите? Пак казвам, че нямам впечатления от новите модели компактни фотоапарати.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Отговор: Избор на компактен фотоапарат до 400 лв?

    Canon SX260 HS vs Nikon S9300 - Our Analysis

    Canon PowerShot SX260 HS Review Samples: dpreview review samples: Galleries: Digital Photography Review
    Nikon Coolpix S9300 Review Samples: dpreview review samples: Galleries: Digital Photography Review

    Клиповете са да видиш как се справят с оптичния зум... SX260 има 20x а Никона 18x...

    И пак да спомена, щом те интересуват само снимките, за 400 лв може да си вземеш доста добър апарат 2 ръка...

    Примерно на колегата - https://forum.setcombg.com/%D0%BF%D1...pha-100-a.html

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #9

    Отговор: Избор на компактен фотоапарат до 400 лв?

    Аз например не препоръчвам Тази а100 , много e стара като модел, ссд матрица и само 10 мпиксела. И за 300 няма кой да я купи. http://www.dpreview.com/reviews/sonydslra100Ако ще е сони то да е новата технология трансмирър като А37 или а57

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    28
    #10

    Отговор: Избор на компактен фотоапарат до 400 лв?

    Благодаря ви за съвета, но на този етап не мога да отделя средства за обективи, филтри и т.н. Професионален апарат, даже и втора употреба, отпада като вариант. Просто съм любител, не маниак на тема фотоапарати.

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #11

    Отговор: Избор на компактен фотоапарат до 400 лв?

    Цитат Първоначално публикувано от HyBRiD-X Виж публикацията
    Благодаря ви за съвета, но на този етап не мога да отделя средства за обективи, филтри и т.н. Професионален апарат, даже и втора употреба, отпада като вариант. Просто съм любител, не маниак на тема фотоапарати.
    Без да правя подробен ресърч, за 400 лв може да си взмеш пълен комплект, апарат + обектив + чантички, кабели и т.н.
    Нали все пак идеята е да се вземе най-доброто нещо за тези пари...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #12

    Отговор: Избор на компактен фотоапарат до 400 лв?

    glowndark човека достатъчно добре си е мотивирал доводите. Втората упореба не е за предпочитане а и прадлаганото от теб въобще не е добро:1 Морално остаряло е като техника2 Когато се развали понякога ремонта струва повече от самата техника, гаранция-франция!3 Това дето го предлагаш е най ниския клас от 2006 година, особено този обектив, нито е светлосилен, а си е жив китак/китак на жаргон означава кит/В момента една сапунерка която има по-малка матрица и по зле оптика,но ,прави по-добри снимки от рекламирания от теб стар апарат. За повече въпроси по-нататък

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #13

    Отговор: Избор на компактен фотоапарат до 400 лв?

    Вземи Nikon Coolpix S9300 - в момента е промоция 399лв. във Фотопавилион - струва си .

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #14

    Отговор: Избор на компактен фотоапарат до 400 лв?

    Цитат Първоначално публикувано от Horizont Виж публикацията
    glowndark човека достатъчно добре си е мотивирал доводите. Втората упореба не е за предпочитане а и прадлаганото от теб въобще не е добро:1 Морално остаряло е като техника2 Когато се развали понякога ремонта струва повече от самата техника, гаранция-франция!3 Това дето го предлагаш е най ниския клас от 2006 година, особено този обектив, нито е светлосилен, а си е жив китак/китак на жаргон означава кит/В момента една сапунерка която има по-малка матрица и по зле оптика,но ,прави по-добри снимки от рекламирания от теб стар апарат. За повече въпроси по-нататък
    Не е рекламиран, нито казвам, че е най... просто го мярнах и предложих... Но за 400 може да се вземе доста добър апарат SH. Що се отнася до гаранцията, на един фотоапарат(дори и нов) може да му се случат толкова много извън-гаранционни събития че...

    А за Coolpix-a s9300

    http://masters.galleries.dpreview.co...gQ8VzIMg9YY%3d

    http://masters.galleries.dpreview.co...el4oi7fPLLY%3d

    http://masters.galleries.dpreview.co...r8VTvwipWNY%3d

    Като му гледам снимките нищо особено. Да не кажа, че за половината пари, можеш да си вземеш апарат снимащ с такова качество....
    (Прегледа естествено трябва да се прави на Full Resolution)

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #15

    Отговор: Избор на компактен фотоапарат до 400 лв?

    Продавача на това сони не е в час или иска печбалба. Ето една обява на много по-нов апарат и по-висок клас, който е на същите пари и кисни от много време щото няма купувачи.Sony a350 Продава: Sony Alpha DSLR A350 - ФОТО ФОРУМ няколко думи за Coolpix-a . Всичко което не е огледално рефлексно и има лого на никон не е никон. Вътре е или самсунг или олимпус или пентакс. Поръчва се някъде си и само логото е на никон. Успех в търсенето!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за компактен фотоапарат до 1000лв
    От pulsedriverbg във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 11
    Последно: 04-02-15, 18:44
  2. Избор на компактен безогледален фотоапарат
    От sasho1999 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 04-04-14, 09:27
  3. Избор на компактен цифров фотоапарат!
    От g_velev във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 27-03-12, 15:33
  4. добрият компактен фотоапарат 400-600 лв към момента
    От pcci във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 37
    Последно: 09-02-12, 17:16
  5. Избор на компактен фотоапарат (сапунерка)
    От lightmaster във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 16
    Последно: 18-04-08, 00:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе