Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 59 от общо 59

Хубав евтин фотоапарат?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #46

    Re: Хубав евтин фотоапарат?

    Крис сори че те обърках. Sony S600 Carl Zeis  оптика 6М
    Вярно е че гълта картата , но пък пести батериите.
    Снимките не бих казал че са много добри , но ако ми разгледаш темата за разходката ми до Видин - с него са правени. Вярно че съм ги намалил много за да ги постна.
    Лошото е че трябва много играчка за настройка,  и не прави никак добри снимки в движение и ако си на zoom  размазва също при леко движение.
    Нощните снимки са зле като цяло , даже и тези в църква.
    Сравнявах го с един кодак дето моста ги продава ( купих един такъв) като цяло кодака направи добри снимки само в църква. Никъде другаде.

    Общо взето бих заложил на сони но не и с презареждащ се кит. Ако падне тази батерия има ли възможност да се сложат обикновенни батерии.
    но както ти казаха - отиваш в магазина вземаш двата които ти харесват - всичко на ауто от настройките и снимаш   и в движение и в със зум и така си решаваш.

    Аз повече не бих си купил HP - веднъж се минах , сстига ми толкова.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #47

    Re: Хубав евтин фотоапарат?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Отивам в Техномаркет и....
    Не веднага там! Мини през Sky City Mol. На първия етаж (вляво от входа) има някакво магазинче за фотоапарати. Вярно, там Samsung не ги смятат за фотоапарати, но всичко друго има. Можеш да пипнеш, пуснеш и да пощракаш с който пожелаеш апарат (почти винаги са със заредени батерии), докато в ТМ няма да ти угаждат на претенциите. Ако не държиш на стабилизацията, виж и този http://www.orderbg.com/index.php?mai...oducts_id=4875

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #48

    Re: Хубав евтин фотоапарат?

    Цитат Първоначално публикувано от Karata
    Ако не държиш на стабилизацията, виж и този http://www.orderbg.com/index.php?mai...oducts_id=4875
    Ако мислиш, че знам - държа или не... - лъжеш се

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #49

    Re: Хубав евтин фотоапарат?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс

    Ако някой е силно против или смята, че не е необходимо да си сменям сапунерката и да си оставам с HP R607 - да казва овреме
    Или да замълчи завинаги

    Каквото и да вземеш все ще останеш доволен в сравнение със сегашния си апарат....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #50

    Re: Хубав евтин фотоапарат?

    Подкрепям Юлиан. Panasonic LS-80 за 159лв. от Техномаркет.
    Няма в този нисък клас (до 250лв) сапунерка с по-остра оптика и оптичен стабилизатор. Последният е съкрушително предимство поради малката маса на сапунерките...

    Евтините канончета стават.
    Евтините сонита бяха зле, но новите им евтини модели май са доста прилични.
    Евтините никончета са доста зле.
    Евтините фуджита хич ги няма.

    Останалите няма смисъл да ги споменаваме

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #51

    Re: Хубав евтин фотоапарат?

    Благодаря за помощта и съветите. Сдобих се преди малко с едно Sony W120 за без пари от ТМ, надявам се да съм доволен поне 3 години с него и да не ви тормозя за акъл скоро

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #52

    Re: Хубав евтин фотоапарат?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Canon PowerShot SX110 IS - 430лв
    Това чудо... като оставим, че е силно по-скъпо, отколкото мислех да давам....
    Заслужава ли си - да го мисля или не е за мен ?
    Потвърждавам , че снима на минус 15-17 гр . Батериите /Санио/ държат на студа . Пробвано по Коледа около и на вр. Персенк. На 02.01 тестван на минус 8-9 градуса на платото на Мадара.
    Все още е работещ.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #53

    Re: Хубав евтин фотоапарат?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Благодаря за помощта и съветите. Сдобих се преди малко с едно Sony W120 за без пари от ТМ, надявам се да съм доволен поне 3 години с него и да не ви тормозя за акъл скоро
    И все пак сони а ( надавям се да не ме биеш с него после.)
    а за карта - вземи си това което ти препоръчах, ако нямаш де.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #54

    Re: Хубав евтин фотоапарат?

    ПС - Спешно се чудя дали да сменя W120 със W150, най-вече заради възможността на 150 да прави поредица снимки с променлива експозиция /да си играя с HDR /.
    Това, което не ми харесва - на W120 светлосилата е 2.8-5.8, а на W150 e по-малка 3.2-5.2.
    Това важно ли е?

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #55

    Re: Хубав евтин фотоапарат?

    Aperture range F2.8 - F7.1 Това е за W120 според DP
    Aperture range F3.3 - F5.2 А това е за W150 пак според тях...
    Иначе В150 има по голям и по добър дисплей...
    Поредицата снимки е 1.5 кадъра за секунда при W120 и 2 кадъра за секунда при W150

    http://74.125.79.100/translate_c?hl=..._oNt094Mm-uzyg
    Автоматичния превод не е върха ама става... все пак ако ползваш английски --> http://www.photoxels.com/tutorial_aperture.html

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #56

    Re: Хубав евтин фотоапарат?

    @КрИс при W150 освен малките разлики в последователните снимки и по-малката светлосила в широкия край на обектива, никак не е за пренебрегване 5 кратния зум, срещу 4х при W120. Приятно е примерно в зоопарка да "прескочиш" мрежата и да направиш една портретна снимка на ягуара.
    Аз бих предпочел W150 пред W120 заради 8-те мегапиксела и по-голямото оптично мащабиране. Другото им е почти същото. При сапунерки не мисля, че малката разлика в светлосилата на обектива при 30 мм ще окаже голямо влияние върху снимките на тъмно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #57

    Re: Хубав евтин фотоапарат?

    Значи, аз имах DSLR Canon EOS350D (откраднаха го), после си купих Canon PowerShot S1 IS (още го ползвам, чудни снимки, въпреки че е 3.2 Мегапиксела). За мен CANON е марката!

    Но тази Коледа си направих подаръче едно бижу CASIO EXILIM EX-S10 от САЩ. Не е идеален на хартия, но е това, което исках - МАЛЪК и ТЪНЪК! За жалост в България е скъп - 405 лв средно, тук там 369 (ама май е без ДДС). На мен ми излезе под 300лв с 4GB карта и калъфче и ми го донесе познат. Купи го на Black Friday за 169$ от някъв супер в Канзас сити, не онлайн. 

    Очарован съм от големината, а и снимките са ОК. Да, има и доста кусури (виждам ги прекрасно, знам кво е фотография), но за размерите си е жесток. Ярък, голям дисплей, добър автофокус (като за пиянски снимки на маса), 130 грама с батерията и картата, много бърза работа с превю снимките! Страхотни клипове прави. Има и ръчни настройки. Исках тънък и лек апарат за в джобчето на ризката - това е моделът!

    SONY DSC-W120 (W150) също са много добри - колегата има W150 и съм му го бъзикал, не е лош.

    Самсунга снима, но се разваля и К&К сервиза е ужасен! Всички снимат, вкл. купих на друг колега няква Практика 6 мпикс за 120 лв от Метро - ми предоволен е човека.

    Е, имам и колега маниак с Canon EOS-5D и 3 обектива - ама...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #58

    Re:Хубав евтин фотоапарат?

    Няма да съжеляваш за избора си - СОНИ!! Аз от една година съм с SONY DCS-W80 и мога да кажа, че прави не лоши снимки!
    Тези прехвалени КАНОНИ в последно време губят старата си слава! Показателен в това отношение е и теста от линка по-горе в DPREVIEW за бюджетна сапунерка!
    Най-добър вариант е СОНИ заедно с ПАНАСОНИК!
    Виж при по-високия клас КАНОН са безспорен лидер !

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #59

    Re:Хубав евтин фотоапарат?

    Я да видим кой ще удари рамо за машинка около 300лв която да прави прилично видео с добра компресия и разбира се с добра подсветка за снимки за закрито.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Търся евтин фотоапарат за подарък на тъщата
    От desimiteva във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 22-08-12, 10:24
  2. Търся си хубав евтин фотоапарат
    От mariq_h_98 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 16
    Последно: 09-08-11, 10:47
  3. Хубав 16Mpx фотоапарат
    От glowndark във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 14
    Последно: 28-06-11, 12:58
  4. Евтин и хубав рутер
    От emos във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 11-08-05, 13:59
  5. Евтин и хубав Router
    От mikk във форум Мрежи
    Отговори: 22
    Последно: 07-03-05, 21:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе