Резултати от 1 до 4 от общо 4

Capture and Video editing !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    6
    #1

    Capture and Video editing !!!

    Здравейте, съжалявам ако темата ми не е за този раздел, но не можах да намеря точчният. Въпросите са ми няколко и предпочетох вместо да ги "разхвърлям" из под темите да ги напиша на едно място.

    Имам miniDV камера JVC (точният модел не си го спомням, но няма значение в случая) доста е старичка на около 4-5 години е вече използвам я само за сваляне на касети с материал сниман с други камери. Въпроса ми е има ли възможност качеството да се разваля по някакъв начин след като материала е свалян с моята камера (не съм и правил никаква профилактика). Просто този въпрос ми е заседнал в съзнанието и не ми дава спокойствие ?

    Отностно самото рендване, използвам обикновенна видео карта ATI RADEON X800GTO 256/256. Почнах да чета за HD видео ускорение на картите и с това за какво помагат в гледането на HD видео.
    Нужно ли е след като се занимавам с монтаж да имам някакъв по-силен видео контролер или това не е нужно (до сега винаги при покупката ми на ново PC съм пренебрегвал, видеото с основанието, че не съм game маниак и не играя никакви игри).
    По-конкретно да попитам за Matrox и техните аналози и за BlackMagic Decklink, работя със Sony Vegas и до колкото знам те са ориентиране към тази платформа. Каква точно функция изпълняват и помагат ли за качеството на крайният резултат (картинката) по някакъв начин. Или визуализирането в реално време на друг приемник е единственият им плюс.

    Основно записавам на DVD-клипове с продължителност около 70-80 минути в MPEG-2 и DVD PAL и на 5 700 000-6 000 000 bps в зависимост от точната големина(продължителност) и менюто след това за диска. И да ви кажа не съм очарован от качеството.

    Ето един пример за да добиете реална представа. Направен е с Vegas и настройки:

    Width-720
    Heigth-576
    на 25 fps
    Field order-a e на none progressive scan
    aspect ratio-то е на 1,0926 (PAL DV)
    Pixel format-a на 32 bit
    rendering quality на Best
    Motion blur на Gaussian (asymmetric)
    Deinterlace method на None

    преди да го пусна поставям bps на 6 000 000 и Field order на None и
    това е резултата http://tranz.it/load.php?id=HEJJ7HuJFNooAJct319358

    споделете мнение !!!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Capture and Video editing !!!

    за 4-5 години не можеш да амортизираш главите до степен да не могат да четат коректно от касетата, така че по върпоса за качеството - не се разваля

    обработката на картината е в резултат на процесорни изчисления, така че на каква карта го правиш няма отношение към крайния резултат

    конкретни съвети:
    1. не знам през какво сваляш, но подобно качество съм получавал преди да започна да свалям през firewire
    2. deinterlace-вай, независимо, че ще се гледа на телевизор. има разлика


  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    6
    #3

    Re:Capture and Video editing !!!

    Благодаря ти за съветите !
    Да съжалявам че не съм писал, но да през firewire 1394 сварям. Не съм свалял с нищо друго и затова не знам наистина какво трябва да бъде качеството, но не ми харесва. Това и ти го доказваш !!! Гледал съм други "по-смачквани" клипчета и резултата е по-добър. Първо си мислех, че е от филтрите, които ползвам. Но това е без никаква корекция. Снимано е с VX2100E.
    Това е суровият файл http://tranz.it/load.php?id=J1SMZteaOcg879JQ319751
    А как да deinterlace-вам ? с Blend Fields или с Interpolate Fields
    На какво може да съ дължи това !!!

    Приятен почивен ден

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #4

    Re:Capture and Video editing !!!

    Аз малко късничко се включвам и не можах да видя първия файла, само втория (оригиналът от камерата).
    Да ти кажа много добре си е клипчето - светлината е ОК, много не мърда, няма резки движения - на 6000К трябва да заспи.

    Според мен по-добре го запази interlace.

    Да не си объркал field order-a?
    За DV e Bottom/Lower field first, а DVD-то обикновено е Top/Upper.
    Трябва да му обясниш на DVD-то да е Bottom/Lower field first.
    Пусни един GSpot и виж мисля че даваше field order-a.

    Ако все пак решиш да deinterlace-ваш виж този сайт
    http://100fps.com/

    P.S. 80 минути би трябвало при 7000Kbps да влезе на едно DVD.
    Имаме 4.7 * 1000000000 * 8 / (80 * 60) = 7800Kbps -> 7000Kbps за видео, 224Kbps за аудиото и ти остават 350 мегабайта за менюта, субтитри и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. RQ: Video volume editing software
    От allax във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 21-08-07, 17:24
  2. VIDEO capture
    От eror във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 14-03-07, 16:58
  3. Video Capture
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-05-05, 17:26
  4. Video capture problem ...
    От FOX007 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 19-04-03, 05:11
  5. Video Capture
    От bo_emperor във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 17-03-03, 23:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе