Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Каква flash камера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    55
    #1

    Каква flash камера?

    Здравейте,
    Редовно чета този форум, но за пръв път пиша в него. Въпросът ми е коя видеокамера да си взема:
    PANASONIC SDR-S7EP-K, SONY DCR-SX30S или PANASONIC SDR-S26EP-K .
    Третата камера заслужава ли си 200лв отгоре за оптичната стабилизация и по-големия зум.
    Горе-долу на теория съм запознат с материята, но нямам практически опит. Наясно съм, че за тези пари не се очаква кой знае какво качесто, но аз не го и търся – необходима ми е за любителски филмчета за семейството. Парите не са проблем, но ми се струва безсмислено да ги давам за екстри, които няма да ползвам. Въпросът ми всъщност е: качеството на видеото при вградената памет на сонито и допълнителната (която смятам да си взема) еднакво ли е?
    Предварително благодаря на отговорилите.


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #2

    Re:Каква flash камера?

    и трите са от един "дол дренки" сонито е с по-добра оптика но пък картите им са по-скъпички. ако имаш възможност добави някой лев и си купи записващи в HDV стандарт или почакай около великден цените им ще са доста по-ниски от сега.
    а ако си решил сега да купуваш намери си карта и изпробвай камерите в магазина как снимат особено на тъмно и после сравни качеството на компа си или на фул HD телевизор успех

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    55
    #3

    Re:Каква flash камера?

    Благодаря на GMIR за отговора.
    HDV стандарта мисля, че е за DV касети на които не съм привърженик поради последващата видеообработка. HD камера на този етап не искам по ред причини (надутите им цени в момента, телевизорът ми е само HD ready, по-големият обем на записвания файл).
    Ще взема сонито, но не знам с колко вградена памет, та затова въпросът ми беше: качеството на видеото при вградената памет на сонито и допълнителната еднакво ли е?
    По принцип би трябвало да e еднакво, но в характеристиките чета:
    1. Записва до 2 часа и 55 минути висококачествено видео със стандартна разделителна способност на вътрешна флаш памет от 4 GB (което не е напълно вярно), плюс хибриден запис (HYBRID) на допълнителна Memory Stick, предлагана като опция.
    2. Брой пиксели в режим активна камера (K) – Формат 16:9: 490 / Формат 4:3: 410,
    3. Брой пиксели в режим активна памет (K) Формат 16:9: 310 / Формат 4:3: 410
    Ако някои има опит с flash камера да сподели, мисля, че ще полезно за форума.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #4

    Re:Каква flash камера?

    Най-новите HDV камери любителски и професионални вече се правят с карти /даже има модел на сони с 2 слота за карти/тенденцията е всичко механично-касети и хардове да изчезнат постепенно. та помисли по моя съвет защото пазара е пълен със стандартно записващи камери а HDV e бъдещето

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    55
    #5

    Re:Каква flash камера?

    Наистина ще помисля. Благодаря.
    А за въпросът ми изглежда ще трябва се допитам и до "продавач-консултантите", към чийто професионализъм не знам защо изпитвал леки притеснения.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    55
    #6

    Re:Каква flash камера?

    Помощ!!!

    1. Twilight (сумрак)
    2. Sunrise & Sunset (изгрев и залез)
    3. Fireworks (фойерверки)
    4. Пейзаж
    5. Портрет
    6. Spotlight (прожектори)
    7. Спорт (само за филми)
    8. Candle (свещ)
    9. Beach (плаж)
    10. Snow (сняг)

    Някой би ли обяснил накратко при какви условия се ползва всеки режим и най-вече връзката им с осветеността и баланса на бялото. Заглавията наистина са са красноречиви, но за нас (непрофесионалистите) са малко неясни. Благодаря предварително за всеки отговор.



  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #7

    Re:Каква flash камера?

    кажи първо от каква камера е ??? полуавтоматичните настройски са за начинаещи
    нямат нищо общо с баланса на бялото направи си проби и тогава питай

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    55
    #8

    Re:Каква flash камера?

    камерата е за начинаещ, какъвто съм - SONY DCR-SX31S. Вече правих проби в къщи, където осветлението е недостатъчно - като, че ли най-сносна е картината в режим Twilight, като всички други настройки са на ауто. Не съм запознат с основни понятия - осветеност, баланс на бялото, как се настройват при различните условия за снимане или ги оставяме на ауто, има някакви функции в камерата като fader, spot mtr/fcs, spot meter и т.н., които не разбирам (няма ръководсто на български и пратих "гневен" имейл до сони.бг по въпроса). Благодаря на GMIR , че намира време да се занимава само с моето невежество, ако има някакъв сайт, където ги има тези неща, дай ми линк към него. Доста се рових в , но нищо свястно не намерих - има някакво елементарна информация в http://photo-forum.net/ebook/page7-3.htm, но е много "постна".

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    55
    #9

    Re:Каква flash камера?

    Да споделя първите си впечатления от горепосочената камера:
    1. затварянето/отварянето на оптиката става ръчно (понякога я забравям отворена );
    2. качеството на видеото при слабо осветление не е много добро (очаквано, а и още не съм добър в настройване на режимите);
    3. снимките в стая са отвратителни (очаквано, само исках да пробвам)
    4. батерията издържа само 2 часа (след първото зареждане);
    5. при външно снимане качеството на видеото е много добро (при условие, че времето е мрачно и вали дъжд);
    6. паметта (8 ГБ) засега ми е достатъчна – стига за 2-6 часа, в зависимост от филомовото качество (3,6 или 9 Mbps);
    7. свалянето на филмите на компютъра е много лесно и бързо (точно затова се насочих към flash камера);
    8. още не съм сравнявал качеството при 3,6 или 9 Mbps, но мисля да ползвам само последния битрейт;
    9. тъчскрийна е много удобен, но се притеснявам ако се прецака какво правим ( в Техномаркет предлагаха допълнителна гаранция – 80 лв за 5 години и покрива всякакви рискове, но ние нали сме си бай ганьовци ми се досвидяха...)

    Накратко първите ми впечатления са добри и няма някакви неприятни изненади засега.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #10

    Re:Каква flash камера?

    колко лукса е ? батерията след 3-5 цикъла ще се формира и първите две години ще държи още повече. И със здраве да си я ползваш

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    55
    #11

    Re:Каква flash камера?

    благодаря
    Минимално осветление 6 лукса

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #12

    Re:Каква flash камера?

    слагай допълнително осветление штото това си е доста сляпа камера

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    55
    #13

    Re:Каква flash камера?

    Осветление на този етап не знам дали ще си взема, но статив със сигурност. Гледах в сайта на фотопавилиона и като ми остане време ще прескоча и до магазина им (и съм се набутал - там камерката е по-евтина с 30 лв)

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #14

    Re:Каква flash камера?

    монопод повече ще ти върши работа много е удобен против люлеене а осветление и за дестина лева можеш да си изработиш

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    55
    #15

    Re:Каква flash камера?

    Тоя монопод го гледах, но не ми стана много ясно как се ползва - къде ще я закрепя тая "пръчка". А как става "изработването на осветление за десетина лв"?
    Въпросите ми са малко тъпи, но засега тази област ми е много тъмна

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръчайте FLASH камера до 400-420 лева
    От tikettiket във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 05-03-11, 18:32
  2. Каква камера в HD формат,на HDD или MINI DV
    От simo8888 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 13-12-09, 13:27
  3. Каква камера да си купя?
    От WeAllDie във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 14
    Последно: 25-04-09, 11:58
  4. Каква дигитална видео камера до 400 лв.?
    От kris1 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 26-08-08, 00:11
  5. Каква камера да си купя от САЩ?
    От kafelnikov във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-07, 11:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе