Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Замяна на процесор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    Замяна на процесор

    Притежавам старичък компютър IBM Пентиум ІІ на 400 MHz, 256 SDRAM, 32 MHz VC с инсталиран XP. Сложих му DVD ROM, който малко накъсва. Въпросът ми е следният: Възможно ли е да му се смени процесора с по-мощен евентуално с Пентиум ІІІ, като дъното се запази същото?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    207
    #2

    Re: Замяна на процесор

    socket?
    Според мен няма нужда от нов-все щте работи на едно дередже.За бързината зависи от много работи!

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #3

    Re: Замяна на процесор

    стига да е на същия сокет да

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    207
    #4

    Re: Замяна на процесор

    казвам на сляпо 533 МАXXXXXXXXXXXXXXXXX

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: Замяна на процесор

    Цитат Първоначално публикувано от DENITO
    казвам на сляпо 533 МАXXXXXXXXXXXXXXXXX
    Глупости! ВХ дъната поддържат до 333MHZ. На едно такова дъно му смених процесора от 233 на 333 и паметта от 256 на 768 и се усети видимо ускорение с Win98SE.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #6

    Re: Замяна на процесор

    Този компютър е при бабата(тъщата) и се използува горе-долу един път месечно, но ме дразни малкото накъсване. Всеки път като си отида нещо му подобрявам. Беше с 2.1 диск сега е с 10, 8MB VC сега с 32 MB, 64 RAM сега 256, че и ХР му инсталирах. Дошъл е сега ред на процесора. Въпросът ми е: До колко ще позволи дъното да се увеличава честотата на процесора е разбира се със смяна без да се клоква.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    206
    #7

    Re: Замяна на процесор

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Глупости! ВХ дъната поддържат до 333MHZ. На едно такова дъно му смених процесора от 233 на 333 и паметта от 256 на 768 и се усети видимо ускорение с Win98SE.
    Не е вярно! Поддържат FSB 66/100 Mhz следователно всички процесори на тази честота работят на i440BX ! А относно проблема ,който имаш - вероятно не или кодек или не си пуснал DMA достъпа на устройството и затова накъсва.Все пак какъв е модела на видеокартата и какъв е кодек пакета,който използваш?

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #8

    Re: Замяна на процесор

    Видеокартата беше ако не се лъжа е Рива тнт с 32 MB, а кодеците са (K-Lite Mega Codec Pack 1.42).

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    206
    #9

    Re: Замяна на процесор

    Слабичка е тя. Вземи за 20тина лв Geforce 2 MX и пробвай - ще има разлика(мисля,че има вградено МПЕГ-2 ускорение ).

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    207
    #10

    Re: Замяна на процесор

    Цитат Първоначално публикувано от System Error
    Не е вярно! Поддържат FSB 66/100 Mhz следователно всички процесори на тази честота работят на i440BX ! А относно проблема ,който имаш - вероятно не или кодек или не си пуснал DMA достъпа на устройството и затова накъсва.Все пак какъв е модела на видеокартата и какъв е кодек пакета,който използваш?
    Цитат Първоначално публикувано от System Error
    Не е вярно! Поддържат FSB 66/100 Mhz следователно всички процесори на тази честота работят на i440BX ! А относно проблема ,който имаш - вероятно не или кодек или не си пуснал DMA достъпа на устройството и затова накъсва.Все пак какъв е модела на видеокартата и какъв е кодек пакета,който използваш?
    брао

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Замяна на процесор

    някой би ли ми казал какво общо има тук dma-to , при условие че  Overlay е важен за филмите а и компа е със слаб процесор за кодек K-lite !
    поне процесора трябва да е максималния за този чипсет, а това бе P3-800 ( 100 x 8 )
    или какъвто и да е P-III Katmai/ Copermine ядро на макс 100 шина
    всички останали процесори до 1000  с там техните си ядра могат да се пуснат с малко моД.

    ако се пробват старите кодеци FFDShow  може и така да тръгне
    Видеото е повече от достатъчно !
    може да се потърси примерно P3-600 ( един юзер продаваше такъв )

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #12

    Re: Замяна на процесор

    "Mr.Techno", ако знаете кой е предлагал РІІІ-600 го "дайте насам". Не знам дали е за тази тема, но имам проблем с другия компютър: Видеокартата е АТИ 9550 и когато сина играе на някои игри при зададена резолюция 1024/768, 100Hz и на компютъра и в настройките на играта тя тръгва на 60Hz. Някаква настройка на видеокартата ли трябва или други драйвери? Със същата видеокарта баджанака си няма проблем с игрите.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: Замяна на процесор

    проблема идва от настойките за овърлея - в менюто на картата " dislpay "
    трябва да се даде опцията Same as Desktop

    @miroman е човека който ще продаде такъв процесор
    www.miroman.net
    ICQ : 98236623

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    70
    #14

    Re: Замяна на процесор

    Цитат Първоначално публикувано от DENITO
    казвам на сляпо 533 МАXXXXXXXXXXXXXXXXX
    533 е на 133 шина, докато ВХ официално поддържа до 100 шина, и е така в марковите РС-та. "Неофициално", чрез клок, се поддържа и 133 шина - доста производители изкараха такива дънни платки. В случая няма да се поддържа.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    ... ВХ дъната поддържат до 333MHZ. На едно такова дъно му смених процесора от 233 на 333 и паметта от 256 на 768 и се усети видимо ускорение с Win98SE.
    Е това пък е върхът . Първо, ВХ поддържа до 850, колкото е максималният Р ІІІ; второ - 98 няма да се ускори със 768МВ, напротив - вероятно ще се забави, това е известен бъг в 98-цата, не управлява коректно над 512 мв.

    Цитат Първоначално публикувано от System Error
    Слабичка е тя. Вземи за 20тина лв Geforce 2 MX и пробвай - ще има разлика(мисля,че има вградено МПЕГ-2 ускорение ).
    Доколкото си спомням за ІВМ-кутиите на Р2 системите, там трудно се слагат нормални видеокарти, имам предвид с нормална височина; но може и да е с нормална кутия - то затова е добре в началото да се дава пълно инфо, за да не трябва да разпитваме това-онова. Иначе според мен ТНТ2/32МВ е напълно достатъчна за филми.

    И накрая - мога да предложа Р ІІІ 550/2V и 600/2.05V с Катмай ядро, което със сигурност ще върви на това РС, вероятно ще трябва да се флашне последния БИОС. Писал съм ти ЛС.

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Re: Замяна на процесор

    Стига бре хора. На времето първото DVD което си купих (2скоростно HITACHI) го сложих на Celeron 300 MHz с видео S3Savage 8 MB и си гледах филми без грижи и накъсвания. Условието е DMA -a то да е пуснато за да работи гладко. И да има инсталирани драйвери на видеото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Замяна на компресор
    От vayo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 17-04-14, 14:15
  2. замяна на батерии
    От krasss във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-10, 12:43
  3. Замяна на видео файлове в ДВД
    От yashkata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 24-02-10, 18:35
  4. Компресор - замяна
    От cameo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 11-01-10, 17:54
  5. Замяна на компресор - има ли съвместимост?
    От kojcho във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 20-11-07, 22:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе