Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 81

Дайте мнение за този фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #31

    Re:Дайте мнение за този фотоапарат

    Еее , тя цената стана ..... - без коментар ! Май не си сигурна какво искаш ! Ще имаш ядове , вземи си Канон - това мога да те посъветвам !

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    22
    #32

    Re:Дайте мнение за този фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Еее , тя цената стана ..... - без коментар ! Май не си сигурна какво искаш ! Ще имаш ядове , вземи си Канон - това мога да те посъветвам !
    Мисля,че взех решение-Канон!Като цвят,черният ми се струва най-добре.
    Благодаря на всички отзовали се!

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #33

    Re:Дайте мнение за този фотоапарат

    Това е добре , но като се събудиш утре може да ти дойде друг акъл ! А и пари може да ти изпаднат отнякъде !

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    22
    #34

    Re:Дайте мнение за този фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Това е добре , но като се събудиш утре може да ти дойде друг акъл ! А и пари може да ти изпаднат отнякъде !
    То докато го купя не се знае колко мнение ще променя. А за паричките усилено се трудим.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #35

    Re:Дайте мнение за този фотоапарат

    Аз ще разкажа моята история относно фотоапаратите.
    Реших да сменя старият апарат, който беше 6мп, но на времето струваше много много.
    Тръгнах из магазини, форуми, мнения, пипане, гледане.... един е компактен, друг е по-голям, малък дисплей, голям дисплей, въртящ дисплей.... стигнах до умуване на фотоапарати с цена около 700лв. Само че тези, които наистина ще правят хубави снимки са си големи и не толкова компактни. Тогава си задодох въпоса - "Какво точно ще снимам, и какво искам да постигна?"
    Тъй като обичам да пътувам, освен "снимки на маса" обичам да запечатвам и красиви места. Порових се още малко и реших - огледално рефлексен апарат. Взех си Никон Д3100 промоцена 1050лв с обектив 18-55 и подарък чанта. Единственият минус е, че апаратът е сравнително тежък и голям, но пък снимките са невероятни. Лошото е, че иска други два обектива, статив и т.н., но пък наистина зависи човек за какво иска да ползва апарата.
    ps: Вече има и gsm-и с 12 мегапикселови камери, така че..... вадиш от джоба и снимаш, винаги е с теб, а красивата култува фотография за спомен..... тя вече изисква друга техника.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #36

    Re:Дайте мнение за този фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna
    Аз ще разкажа моята история относно фотоапаратите.
    И при мен беше същата историята. В крайна сметка решиш ли, че искаш наистина добри снимки, правиш компромис с размерите и парите и си вземаш огледално рефлексен апарат.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    22
    #37

    Re:Дайте мнение за този фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna
    Аз ще разкажа моята история относно фотоапаратите.
    Реших да сменя старият апарат, който беше 6мп, но на времето струваше много много.
    Тръгнах из магазини, форуми, мнения, пипане, гледане.... един е компактен, друг е по-голям, малък дисплей, голям дисплей, въртящ дисплей.... стигнах до умуване на фотоапарати с цена около 700лв. Само че тези, които наистина ще правят хубави снимки са си големи и не толкова компактни. Тогава си задодох въпоса - "Какво точно ще снимам, и какво искам да постигна?"
    Тъй като обичам да пътувам, освен "снимки на маса" обичам да запечатвам и красиви места. Порових се още малко и реших - огледално рефлексен апарат. Взех си Никон Д3100 промоцена 1050лв с обектив 18-55 и подарък чанта. Единственият минус е, че апаратът е сравнително тежък и голям, но пък снимките са невероятни. Лошото е, че иска други два обектива, статив и т.н., но пък наистина зависи човек за какво иска да ползва апарата.
    ps: Вече има и gsm-и с 12 мегапикселови камери, така че..... вадиш от джоба и снимаш, винаги е с теб, а красивата култува фотография за спомен..... тя вече изисква друга техника.
    Аз казвам,че 400лв. ми идва скъпо,а Вие с тая цена направо ме оставихте на място.Просто и да искам,няма как да си го позволя,макар че,искам снимки с перфектно качество...

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #38

    Re:Дайте мнение за този фотоапарат

    Това са само добронамерени съвети , купи си това , което ти е на сърце ! И дай боже , всекиму такава благодат ! Амин !

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    164
    #39

    Re:Дайте мнение за този фотоапарат

    За перфектни снимки е много трудно да се говори, поради факта, че всеки има лично мнение за това какво е перфектна снимка... Аз съм виждал немалко снимки, които бих определил като "перфектни" но нито една от тях не е моя, за съжаление. Но едно нещо разбрах в напъните си да навляза във фотографията: Фотоапарата като техника играе най-малка роля в създаването на свястна снимка. Просто трябва да се поснима с каквото е достъпно в момента, за да разбереш какво наистина ти трябва и тогава си купувай не толкова насляпо.
    А, да! И никога не снимай на Автоматичен режим...
    Автоматичния режим е онзи, означен със зелено правоъгълниче, а не онзи с "А"... Ако фотоапарата има "А" режим, значи е една идея по-малко сапунерка...
    P.S. 16 мегапиксела на 1/2.3" матрица? Повръщано! Някой беше казал, че мегапикселите имали значение. На матрица с този размер лимита е около осем мегапиксела... От там нагоре е цветна мозайка. Забележим цветен шум дори и на ISO 100. Затова често производителите свалят минималната чувствителност на 80, 64 или дори 50 ISO. За да се бори с хроматичния шум процесора включва зверско шумоподтискане, което освен шума заличава и финия детайл, който и без това го няма на матрица с подобни размери. Което почти унищожава работата на нелошия обектив. Та проблема на автоматичния режим (един от проблемите) е, че в опитите си да компенсира ниската осветеност при някои условия качва автоматично чувствителността на 200, 400, а в някои извратени случаи и на 800 ISO при което резултата е... повръщано.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #40

    Re:Дайте мнение за този фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от Sevdito
    Аз казвам,че 400лв. ми идва скъпо,а Вие с тая цена направо ме оставихте на място.Просто и да искам,няма как да си го позволя,макар че,искам снимки с перфектно качество...
    Исках само да дам пример, като разкажа своята история.
    Аз започнах гледане на фотоапарати от 120лв ( има в хипермаркетите, пак с по 10-12 мегапиксела ), като качих нагоре.
    Много зависи какво ще снимате. Дори ако трябва поизчакайте, посъберете още малко пари, не съм толкова навътре с техническите данни във фотографията за да ви дам съвет относно тази цена за хубав апарат, няма начин да няма нещо добро, но мегапикселите не са най-важното. Съжалявам, че в момента gsm-a ми е на ремонт, за да заснема две еднакви снимки с него и с фотоапарата ( фотоапарата ще го сложа също на 8 мегапиксела ) - ще видите огромна разлика.
    Жалко, че в България хората не могат да си позволят дори и нисък клас фотоапарати.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    115
    #41

    Re:Дайте мнение за този фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna
    Исках само да дам пример, като разкажа своята история.
    Аз започнах гледане на фотоапарати от 120лв ( има в хипермаркетите, пак с по 10-12 мегапиксела ), като качих нагоре.
    Много зависи какво ще снимате. Дори ако трябва поизчакайте, посъберете още малко пари, не съм толкова навътре с техническите данни във фотографията за да ви дам съвет относно тази цена за хубав апарат, няма начин да няма нещо добро, но мегапикселите не са най-важното. Съжалявам, че в момента gsm-a ми е на ремонт, за да заснема две еднакви снимки с него и с фотоапарата ( фотоапарата ще го сложа също на 8 мегапиксела ) - ще видите огромна разлика.
    Жалко, че в България хората не могат да си позволят дори и нисък клас фотоапарати.
    Здравейте,
    аз имам и снимам както с Никон д3100, така и с Iphone4 cam. Снимки и от двете машинки са събирали доста
    рейтинг във ФотоФорум. Така че всичко е въпрос на виждане. Колкото до MPX-те дори с Никона снимам на 8, а не
    на максимума. Няма да ги печатам на билборд после кадрите.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #42

    Re:Дайте мнение за този фотоапарат

    аз имам и снимам както с Никон д3100, така и с Iphone4 cam.
    той пък айфона такъв голям избор има на настройки, че направо ти се приритва от кеф, когато снимаш с него!
    С моя почити не снимам, освен ако нямам избор.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #43

    Re:Дайте мнение за този фотоапарат

    Аз пък си харесах Canon g11, g12..... цената му е като на моя адсл, обаче не е "тухла четворка".
    Колко хубаво би било човек да разполага с повече средства - кеф ти с адсл-а, кеф ти със сапунерката. Отиваш на гости, няма да носиш тухлата, отиваш сред природата - вече там разполагаш с обективи и време да се развихриш. Само дето една такава мечта излиза към 3000лв.

    Като се замисля - снимам, снимам, после на дискове, после в библиотеката и.....

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #44

    Re:Дайте мнение за този фотоапарат

    Гледам, че всеки дава предложения. Ето нещо компактно и с добро качество, но е с твърд обектив и цената му е като на DSLR.
    http://www.photopavilion.com/?page=c...how=additional

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #45

    Re:Дайте мнение за този фотоапарат

    Така е , всеки дава предложения , но никой не гледа бюджета , а той е доооста по-нииисък ! То направо да си купи някой DSLR , с резервни обективи , осветление , трипод , чанта , и .... една кола , за да си пренася оборудването !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на компактен фотоапарат
    От prince във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 19
    Последно: 24-12-10, 09:56
  2. IP трафика стигна новата единица Зетабайт
    От Mr.TECHNO във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 22-05-10, 11:04
  3. Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)
    От enkov във форум Коментирай новина
    Отговори: 56
    Последно: 21-01-09, 10:32
  4. Хакнаха Министерството на земеделието
    От wiseacre във форум Коментирай новина
    Отговори: 15
    Последно: 02-09-07, 18:26
  5. Дойде и краят на една платформа !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-06, 16:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе