Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21

Мнение за видеокамера PANASONIC HDC-SD40

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    27
    #16

    Re:Мнение за видеокамера PANASONIC HDC-SD40

    Да, имаш право за батерията и матрицата, макар и да не смятам да снимам дълги клипове, а само интересни моменти. Между другото N8 е с 1/1.8 матрица и като нива на шум е доста по добре от повечето сапунерки. Има нещо като оптичен зум, т.е. използва пълните 12мп за видео и при приближение започва да реже от матрицата докато стигне до средата, което си е един вид зум без загуба на качество, въпреки че не е оптичен. Абе сложен е избора, то май е най-лошо човек да има избор
    Логиката ми казва, че уред предназначен първоначално за снимане на видео би трябвало се справя най-добре с това занимание, но техниката се развива много бързо и в някои случаи това може да не точно така.
    Кумецът ми си взе Sony HX9 и клиповете на светло са с перфектно качество, където и да дадеш пауза изглежда като висококачествена снимка! На тъмно не съм го пробвал обаче. Ще помисля още малко и ще действам, пък дано не сгреша. Благодаря ти отново за отделеното време и ти пожелавам много приятни мигове да заснемеш с новата ти камера

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    66
    #17

    Re:Мнение за видеокамера PANASONIC HDC-SD40

    А как е Sony HX9 само за снимки. Харесал съм го компактен фотоапарат, който да прави и добри клипове. Имам хубава видео камера Sony, снима много добре на слаба светлина, но когато правя снимки с нея, намирам цветовете за малко повече в синьо зелената гама.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    27
    #18

    Re:Мнение за видеокамера PANASONIC HDC-SD40

    Ами честно казано за снимки останах доста разочарован. Шум на тъмно практически липсва, но за сметка на много сериозно мазане, на crop прилича на пастелна рисунка.
    Но може би съм разглезен, защото аз имам фото с 1/1.8 матрица и шума там е много по слаб.
    Обектива също не ми хареса много - слаба светлосила, не може да прави добри боке-та, въпреки че има функция за изкуствено замазване на фона. Има много софтуерни настройки и режими, повечето от които доста интересни на хартия, но на практика безполезни.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #19

    Re:Мнение за видеокамера PANASONIC HDC-SD40

    действително мобилните телефони стават все по-добри. Ако трябва да ги класирам като фотоапарати:
    телефон с камера => сапунерка => DSLR
    и при трите може да имаш 12 MP сензор, но всичко друго е различно - големина на сензора, оптика, хардуер и т.н.
    друга особенност е до колко един фотоапарат прави добър клип (все още камерите са по-добри за клипове, а фотоапаратите за снимки).

    и накрая - мегапикселите съвсем не са всичко. Sony CX130 e с около 3 MP, и независимо, че Нокиа-та е с 12, обзалагам се, че качеството на видеото при Сони ще е по-добро.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #20

    Re:Мнение за видеокамера PANASONIC HDC-SD40

    и трите малки матрици са повече от една по-голямка! Забравяте и за другия критерий - с колко лукса снима видеокамерата, при фотоапаратите това не се споменава в характеристиките. Някой ако знае да отговори, защо при фотоапаратите които снимат видео няма параметър на колко лукса работят?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    26
    #21

    Отговор: Re:Мнение за видеокамера PANASONIC HDC-SD40

    Цитат Първоначално публикувано от exciter101 Виж публикацията
    За тези пари камерата си заслужава. Аз самият имам това: HDC-TM90/HDC-SD90 | HD Camcorder | Panasonic Global и съм изключително доволен!
    Но я купих от САЩ, където ми излезе около 700лв. при над 1000лв. в България, като аз имам модела с вградена памет (16GB+SD слот), който модел не открих в България.
    За твоите нужди мисля,че това което си избрал е подходящо, като може да пробваш да сравниш функциите на един по-скъп модел на Panasonic с този който си харесал и сам да прецениш дали това което е "отгоре" наистина ти трябва.
    exciter101,може ли да ми обясниш как прехвърляш записа /формат от AVCHD standard compliant или MPEG-4 AVC/H.264/ от тази камера в компа и как после записа може да се прехвърли на DVD без да се губи /или поне малко/ качеството.Аз съм чувал че XP-то не разпознава формат AVCHD.
    А също искам да попитам от къде мога да си купя тази камера от България-не мога да я открия никъде!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Видеокамера Sony HDR-PJ780 - моля за мнение
    От 1sokol1 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 10-02-14, 15:21
  2. FULL HD Видеокамера PANASONIC HDC-HS100
    От producer във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 17-02-13, 08:58
  3. Мнение за видеокамера Панасоник GS 90 !&
    От marcam във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 18-02-09, 23:07
  4. Избор на видеокамера - SONY, PANASONIC или JVC ?
    От DEF във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 18-12-07, 20:44
  5. Мнение за видеокамера JVC GZ-MG21
    От MoPcKu във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 9
    Последно: 26-07-06, 11:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе