Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 42 от общо 42

Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #31

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    с картите на сони грешиш от 2-3 години всичките им фотоапарати и видеокамери работят и с SD карти независимо от марката и скороста!!!!
    Само ще ти дам пример: доскоро сони правиха почти всичко във фотоапаратите и камерите на самсунг /изключвам оптиката и някои матрици от кодак но кодак фалираха/
    Дерзай ! Гледай за читава гаранция щото самсуняците често се развалят

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #32

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    Незнам, ама 600 лв за самсунг никога няма да дам А да сравняваш Самсунг със Сони...
    http://snapsort.com/compare/Canon-IX...-Samsung_NX100
    http://snapsort.com/compare/Samsung_...ny_Alpha_NEX-5

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #33

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    имайте в предвид, че при апаратите със сменям обектив, независимо на каква промоция го купиш, по-големият разход в последствие са обективите. Един универсален 18-200 мм, който не блести с някакви невероятни възможности, но е много удобен за ежедневието, може да ти струва повече от тялото с китовия обектив взети заедно. Ако дадеш 600 лева за Олипус П1, бъди готов и в бъще да правиш нещо като ъпгрейд на оптиката, почти е сигурно, че китовият обектив няма да ти е достатъчен. Важно е към каква система ще се насочиш - Nikon, Canon, Sony и т.н. обмисли, разгледай - след време може тялото да смениш, но хубавите обективи си остават.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #34

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    не разбрахте ли, че се късате да обеснявате, а случаят е от ясен по-ясен - "каквото каже жената тя ще снимааа" !
    Точка по въпроса

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    121
    #35

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    Ми айде честито тогава, дълго и безпроблемно да го ползвате

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #36

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    Взех Самсунга вече, правилно жената изигра основна роля в избора ми.
    Първите ми впечатления са:
    1.Много добър автофокус, и достатъчно бърз за мен.
    2.Режима Smart, т.е. автоматичен се справя блестящо>жена ми ще снима без проблеми.
    3.Доста голям набор от настройки, които те първа ще разучавам.
    4.Страхотни снимки на вън(светло) и вътре без светкавица.
    5.Менюто е замислено, така че с минимални на брой натискания на бутони, да направиш необходимите настройки и да снимаш.Би се справил и новак с него.
    6.iF-функцията е много удобна за бърза корекция на скорост на затвор, бленда.
    За сега недостатъци не мога да намеря, понеже покрива всичките ми изисквания.
    Мерси на всички, които помогнаха.
    П.С. Колега "glowndark" този сайт, които си дал за сравнения е пълна простотия, няма как Самсунга да е по-зле от Canon IXUS 220, това че втория предлага 1080p видео, не значи че снима по-добре и за мен не е предимство.Не може да ги сравняваш двете апаратчета въобще.Поздрави
    Сетих за един минус - ще ме е страх да го изкарам от чантата в дъждовно време, и снеговалеж.Трябва да помисля по въпроса хм...?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #37

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    честито, много интересни снимки да правиш. интересен избор е този Самсунг (май сензора е голям като на DSLR а пък обектива не се сменя). Между другото добър сайт за прегледи на фотоапарати:

    http://www.dpreview.com/previews/samsungnx100/page2.asp


  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #38

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    Цитат Първоначално публикувано от bobitovn
    П.С. Колега "glowndark" този сайт, които си дал за сравнения е пълна простотия, няма как Самсунга да е по-зле от Canon IXUS 220, това че втория предлага 1080p видео, не значи че снима по-добре и за мен не е предимство.Не може да ги сравняваш двете апаратчета въобще.Поздрави
    Сетих за един минус - ще ме е страх да го изкарам от чантата в дъждовно време, и снеговалеж.Трябва да помисля по въпроса хм...?
    Не казвам, че HS 220 e по-добър. Няма как да се сравнява апарат за 600 с апарат за 300, но по-точки го бие
    Сега като се загледах в този модел на самсунг, ъпсурт е жена ти да се справи с това нещо, особенно ако изключиш автофокуса )) Много ми прилича на старите СМЯНА-8 въртиш наляво, въртиш надясно и накрая снимката вся никаква я няма )

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #39

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    Засега я научих само на смарт режима да снима с включен автофокус.
    На мен обаче ми е интересно и го разучавам доста сериозно, има добра инструкция на БГ, като за лаици и по нея се справям все по-добре .
    Колега "renault_fen" обективите се сменят, ама и те са цифра пари, ще изчакам по-добри времена за обективи , вече има около 11 обектива за този модел и някой от тях са наистина страшни, примерно палачинката 30/2 ето снимки с нея http://photo-forum.net/index.php?APP...ARTICLE_ID=129 .
    Прикачам резултата от цял ден тренировки .Има мноооогооо хляб да ям още ама....
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #40

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    Честито колега. Със здраве да си го ползваш и много хубави снимки да направиш. Само малко неудобно, че няма вградена светкавица. Не че тя е кой-знае какво но спасява положението. Проверявал ли си цени на външна светкавица и дали се предлага на българския пазар.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #41

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    Мерси колега, погледнах за цени около 50 USD върви в Amazon.com ,тук в БГ не съм намерил до сега, освен втора ръка.Предната ми сапунерка и със светкавица не можеше да прави такива снимки, каквито Самсунга прави вечер, за сега ще спестя парите от светкавицата

  14.  
     
  15. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #42

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    Честито и от мен със здраве да си го ползвуваш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. колебая се между тези ТВ-та
    От mihal85 във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 07-01-12, 19:08
  2. Отговори: 14
    Последно: 06-01-11, 01:15
  3. Дайте съвет кой от тези модели да взема?
    От cy_sat във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 18-03-08, 13:00
  4. Дайте съвет, че много се колебая?!
    От taipan във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-07, 17:53
  5. Помогнете, моля, на дядо поп за тези субтитри
    От dedo pop във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 15-03-05, 16:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе