Резултати от 1 до 12 от общо 12

Съвет за компактен фотоапарат до 1000лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1

    Съвет за компактен фотоапарат до 1000лв

    От скоро се ровя из нет-а за добър фотоапарат. Ще се снима малко дете в къщи и на вън, като в повечето случаи ще е от близо. Сега имам един стар Olympus MJU800 който съм използвал 10 пъти може би защото постоянно ми размацва снимките ако не си поиграя с настройките. Сега вече ми трябва та гледам да взема нов с добър автоматичен режим за лесна употреба и с добро качество на изображенията. Компактността е задължителна. Спрях се на:

    1, Olympus E-PL7
    2, Sony RX100 MK2

    Някой ако има предложения за друг до тази цена или има впечатления от тези ще съм благодарен да сподели.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Съвет за компактен фотоапарат до 1000лв

    Олипус-а си е хибрид.
    Сонито си е сапунерка, нo най-добрата. В момента RX100, все още се намира и на добра оферта в комплект с калъф, който според мен трябва да имаш+протектор за дисплея. Екранът има добър антиотражателен филтър, който се заличава заради отражателния протектор, но иначе се драска сравнително лесно.
    2-ката, като че ли прави малко по-добри нощни снимки, но не и за 200лв. разлика. Екстрите, за които може да се замислиш е чупещо рамо на дисплея и безжична връзка. В интерес на истината не са лоши екстри, но пак си преценяваш.
    Този пост е редактиран от pilot; 09-01-15 в 14:21.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #3

    Отговор: Съвет за компактен фотоапарат до 1000лв

    Включих Olypus-а главно заради чупещия екран. Все пак в някои моменти и аз ще искам да съм на снимката. С wifi също може да се снима отдалечено, което пак ще ми върши работа. Бързите сцени ме притесняват!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Отговор: Съвет за компактен фотоапарат до 1000лв

    Основната функция на чупещото рамо е когато снимаш от неудобна позиция и нямаш добра видимост към екрана...Искаш да правиш селфи ли?
    Също и това да снимаш отдалечено...wi-fi е за бързо споделяне на снимките.
    Сапунерките не са подходящи за динамични сцени, вкл. и визираното Сони. Има доста настройки, но пак не е много добър за тази цел. Там ти трябва DSLR.
    Този пост е редактиран от pilot; 09-01-15 в 16:39.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #5

    Отговор: Съвет за компактен фотоапарат до 1000лв

    И за селфита да
    Отдалечено Olympus-а има приложение за Андроид/iOS което контролира камерата и снима/зуумва/коригира някои настройки.
    DSLR са изключени, не ми се занимава 50% от времето да нагласям за 1-2 снимки и после пак защото сцената се е променила. Знам че тези не са като DSLR, но търся добра алтернатива.

    4:38min

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #6

    Отговор: Съвет за компактен фотоапарат до 1000лв

    Виж този. Ако искаш прилични снимки и най-вече нощни и с динамика, без допълнителни настройки няма да минеш. Няма значение дали е сапунер или огледално-рефлексен

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #7

    Отговор: Съвет за компактен фотоапарат до 1000лв

    Гледах 5100 аз, но ми идваше над бюджета. Ще го разгледам този не помня вече какво четох за него.

  10. Junior Member Аватара на shtiliyan
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    42
    #8

    Отговор: Съвет за компактен фотоапарат до 1000лв

    Ако все още не си купил , предлагам Sony rx100. М1 . Имам такъв и снимките са повече от добри . Сравнявам ги с Dslr имам опит в цифровата фотография повече от 13 години . Цената му преди нова година беше 799 Лева с кожен калъв и карта памет .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    89
    #9

    Отговор: Съвет за компактен фотоапарат до 1000лв

    Кажете кой фотоапарат има HDR от по евтините.Защото на телефона ми SAMSUNG S5 имам такава екстра и с нея снимките стават по хубави.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #10

    Отговор: Съвет за компактен фотоапарат до 1000лв

    Фотоапарат Sony A6000 Black kit (16-50mm OSS) - Цифрови фотоапарати - PhotoPavilion - Магазини за фотографска техника - Каталог
    или по евтиния вариант 5100
    Това бих препоръчал ! Иначе
    сони над 700 лв. имат тази екстра. Има и програми които правят от обикновена снимка HDR

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #11

    Отговор: Съвет за компактен фотоапарат до 1000лв

    От двата посочени - RX100, великолепна малка камера. Ако не си сигурен, не влизай във филма със сменяемите обективи.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #12

    Отговор: Съвет за компактен фотоапарат до 1000лв

    pulsedriverbg От двата посочени - RX100, великолепна малка камера. Ако не си сигурен, не влизай във филма със сменяемите обективи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на компактен безогледален фотоапарат
    От sasho1999 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 04-04-14, 09:27
  2. Избор на компактен фотоапарат до 400 лв?
    От HyBRiD-X във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 15
    Последно: 16-03-13, 11:50
  3. Избор на компактен цифров фотоапарат!
    От g_velev във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 27-03-12, 15:33
  4. добрият компактен фотоапарат 400-600 лв към момента
    От pcci във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 37
    Последно: 09-02-12, 17:16
  5. Дайте съвет за компактен фотоапарат 200-300 лв
    От BEDO във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 18-06-09, 20:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе