Резултати от 1 до 10 от общо 10

Избор на нов фотоапарат-ултра зуум...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    ПЛОВДИВ
    Мнения
    35
    #1

    Избор на нов фотоапарат-ултра зуум...

    Привет на всички,от доста време се каня да си купя ново апаратче с прилично оптично приближение тъй като си продадох на скоро старичкия Cannon sx20is.Насочил съм се към така наречените бридж камери.Изисквания: Голямо оптично приближение,качествено видео(зума да работи задължително във видео режим) литиева батерия...Ще се ползва за туристически снимки предимно...

    За сега съм се спрял на тези модели:
    Canon PowerShot SX50 HS Review: Digital Photography Review

    Panasonic Lumix DMC-FZ70: Digital Photography Review

    Fujifilm FinePix HS50 EXR: Digital Photography Review

    Nikon Coolpix P520: Digital Photography Review

    Всичките ще се пазаруват от Дубай на цена около 320 $ Ако някой се сеща за друг модел да пише:rolleyes:
    Този пост е редактиран от HEMO; 15-10-13 в 07:11.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2013
    Живее в
    GB
    Мнения
    43
    #2

    Отговор: Избор на нов фотоапарат-ултра зуум...

    Здрасти , колега..
    Аз имам същите критерий като теб..Но не бих си взел нищо освен CANON. Аз използвах CANON SX 260 SH , сега съм с SX 280 SH ..Мога да ти кажа ,че и двата модела са чудесни. На първият му направих 15 хил. снимки и го продадох без веднъж да дефектира. Можеш да видиш качеството на приближението и снимките в { Flickr: Diskos_BG's Photostream }. Когато тръгнах да правя uprage се бях спрял на SX 50 HS .. Но ,някак си не ме привлече особено от към качествена изработка. Най малкото разделителната способност във визьора е под всякаква критика... Но, всичко е въпрос на личен избор.. Успех

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    ПЛОВДИВ
    Мнения
    35
    #3

    Отговор: Избор на нов фотоапарат-ултра зуум...

    Купих си компактен Панасоник TZ-40...Просто са прекалено големи и влизат в категорията на DSLR обаче качеството е разбираемо по ниско...А и парите са други:rolleyes:

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2013
    Живее в
    GB
    Мнения
    43
    #4

    Отговор: Избор на нов фотоапарат-ултра зуум...

    Честито

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    33
    #5

    Отговор: Избор на нов фотоапарат-ултра зуум...

    Здравейте, тръгнал съм да купувам и аз фотоапарат с зум, ще го ползвам за любителски снимки, спрял съм се на безогледален с 50x зум SONY DSC-HX300B - цената му е приемлива, не разбирам от такава техника и все пак искам да попитам вещите за мнение.
    SONY DSC-HX300B :: Фотоапарати - компактни :: Фотоапарати - компактни :: Фотоапарати :: Фото & Видео :: Technomarket Bulgaria

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Отговор: Избор на нов фотоапарат-ултра зуум...

    Цитат Първоначално публикувано от extext Виж публикацията
    Здравейте, тръгнал съм да купувам и аз фотоапарат с зум, ще го ползвам за любителски снимки, спрял съм се на безогледален с 50x зум SONY DSC-HX300B - цената му е приемлива, не разбирам от такава техника и все пак искам да попитам вещите за мнение.
    SONY DSC-HX300B :: Фотоапарати - компактни :: Фотоапарати - компактни :: Фотоапарати :: Фото & Видео :: Technomarket Bulgaria
    Ако най-важното за теб е оптическото приближение, безогледален апарат с китов обектив и подобен зум няма да намериш, но ако разглеждаш нещата комплексно, то Canon EOS M е по-добър от това сони. Обектива на соните е несменяем, докато при Канон имаш възможност за избор, мегапикселите са почти еднакви, като при сони са обявени 20 съответно 18 при канон, но разликата в размера на сензора е чудовищна, 11 пъти по-голяма при канон.....всъщност сонито е чудесен турбо сапунер с пластмасов корпус (магнезиев при канон), липса на raw формат, невъзможност за поставяне на външна светкавица, едва 9 точков фокус (канона е с 31), сапунерска матрица, и сравнително светъл телеобектив. Канона като качество на изображението даже и с китовият обектив може да се мери с DSLR- ите, не случайно е обявен като безогледалният вариант на EOS 650, и като добавим малко по-ниската цена от Сони и аз не виждам никакъв мотив да си го купя, но за себе си решаваш ти. Но ако много държиш на голямо приближение без другите подробности около EOS M, то тогава има пак по-добър вариант и той отново е на Канон http://www.photopavilion.com/?page=c...how=additional
    Този пост е редактиран от blue1; 02-12-13 в 18:23.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    33
    #7

    Отговор: Избор на нов фотоапарат-ултра зуум...

    Благодаря за препоръката, но цената на Canon EOS M е много над бюджета ми мислил съм и над Canon PowerShot SX50 HS Но ме притесняват прекалено малкото мегапиксели само 12. Фотоапарата ще се ползва само за семейни снимки.
    Не търся качеството на DSLR поне нямам такъв бюджет. Бюджета ми е 700-800 лв но държа на зум, защото искам да снимам детето в игра

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #8

    Отговор: Избор на нов фотоапарат-ултра зуум...

    Цитат Първоначално публикувано от extext Виж публикацията
    Благодаря за препоръката, но цената на Canon EOS M е много над бюджета ми мислил съм и над Canon PowerShot SX50 HS Но ме притесняват прекалено малкото мегапиксели само 12. Фотоапарата ще се ползва само за семейни снимки.
    Не търся качеството на DSLR поне нямам такъв бюджет. Бюджета ми е 700-800 лв но държа на зум, защото искам да снимам детето в игра
    Фотоапарат Canon EOS M Black kit (18-55mm IS STM + Speedlite 90EX) - Цифрови фотоапарати - Фото Павилион - Каталог напълно се вмества в бюджета ти, а това за мегапикселите е чисто търговски трик, многото мегапиксели вкарват и много шум, особено когато матрицата е малка, не се хващай на тази кука, 8МР са напълно достатъчни за любителска фотография. А какъв е смисъла да правиш снимки на дете в игра през 50 кратно приближаващ обектив, мисля, че ще е нормално да си на 2~3 метра от него като го снимаш....Смисълът на телеобектива е съвсем друг и целта му е друга, например да снимаш животни или птици от далече, или детайли от пейзажа.....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    48
    #9

    Отговор: Избор на нов фотоапарат-ултра зуум...

    Най-големия + на това Сони (SONY DSC-HX300B) е, че цената в момента е 699лв. Вярно е че е "турбо сапунерка", но аз съм много доволен от предния модел (DSC-HX200V | Серия H | Обзор | DSCHX200VB.CEE8 | DSCHX200V | Sony), който ползвам вече повече от една година.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    26
    #10

    Отговор: Избор на нов фотоапарат-ултра зуум...

    И аз си взех Panasonic TZ 40 . За целите ми е напълно удобен . Лек с достатъчен зум . Макро в степен за мен достатъчно даже и в повече . Интелигентен режим не се налага дълго мислене при внезапно появила се нужда от снимка . Видео напълно приемливо 1920 х 1080 HD Има доста екстри като GPS и система за хоризонтиране система против трепване и тн още не съм се запознал с всички екстри но прави впечатление изобилие от екстри които са събрани в много малък и компактен обем . Мисля че компактността малкото тегло 197 г и качествени снимки и видео го правят незаменим при пътуване .Препоръчвам го

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за избор на ТВ и имам ли нужда от 4к ултра?
    От malttihristov във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 16-11-14, 11:30
  2. Избор на фотоапарат - 300 - 500 лв.
    От KTT във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 20-08-13, 15:03
  3. Избор на фотоапарат!
    От magipol във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 30-03-12, 17:23
  4. избор на фотоапарат
    От Малъри във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 21-09-09, 17:44
  5. Избор на фотоапарат
    От ba4_dido във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 27-12-07, 11:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе