Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

Компресор от хладилник не по предназначение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    20
    #1

    Компресор от хладилник не по предназначение

    Имам изгнил хладилник с работещ компресор Какво е нужно да направя за да го ползвам в гаража- за помпене на гуми например. Какво масло трябва да се долее, колко и т.н

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Компресор от хладилник не по предназначение

    Този компресор нестава за помпене на гуми. Може да се каже, че за нищо няма да можеш да го ползваш.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #3

    Re: Компресор от хладилник не по предназначение

    Според мен е възможно,защото съм виждал такива преди когато имаше недостатъци на нашия пазар. Но ще ти е необходим разширителен съд допълнително , и ако го ползваш само за гуми е нерентабилно.На пазара* за 10лв има компресори за помпене на гуми.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #4

    Re: Компресор от хладилник не по предназначение

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Според мен е възможно,защото съм виждал такива преди когато имаше недостатъци на нашия пазар. Но ще ти е необходим разширителен съд допълнително , и ако го ползваш само за гуми е нерентабилно.На пазара* за 10лв има компресори за помпене на гуми.
    @toto1 нещо си се пообъркал- с такъв компресор и детско поясче надали ще можеш да надуеш...

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Re: Компресор от хладилник не по предназначение

    Цитат Първоначално публикувано от mik59
    Имам изгнил хладилник с работещ компресор Какво е нужно да направя за да го ползвам в гаража- за помпене на гуми например. Какво масло трябва да се долее, колко и т.н
    Трябва ти малка бутилка(съд) около литър.Тръбата от изхода на компресора се заваря в долния край на бутилката.В горния край се заваря тръбичка от която се взема въздуха.
    Може и манометър да се монтира.На дъното се пробива отвор в който се нарязва резба и се завива болт с шайба и гумено уплътнение.Болта служи като пробка за източване на конденза и масло от бутилката
    Целта на занятието.Отделяне на маслото при помпене на гумите.
    Периодично да кажем на 6м му доливаш масло(100гр.).
    Количеството на малото обикновено е изписано на самия компресор.
    Можеш да излееш оргиналното масло и да ползваш кое да е моторно.Важното е маслата да не се пресичат.Такава машинка съм направил на баща ми и той я ползва от 7-8г

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #6

    Re: Компресор от хладилник не по предназначение

    Е, значи аз съм се пообъркал... Sorry

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Компресор от хладилник не по предназначение

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    @toto1 нещо си се пообъркал- с такъв компресор и детско поясче надали ще можеш да надуеш...
    Ами не само поясче можеш да надуеш. Аз не един път съм напомпвал напълно изпусната гума до налягане около 2 бара. Единствения недостатък е че става бавно.(10 минути). Ако гумата не много изпунста става доста по-бързо. Компресора от хладилник беможеш да си го носиш със себеси и да си помпиш гумите когато ти се наложи.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #8

    Re: Компресор от хладилник не по предназначение

    Като писах, че съм се пообъркал имах в предвид това, че компресорчето надали може да вдигне налягане когато работи без фреон- на гол въздух. Но при конструкцийката на @badr си се маже.... Все пак маслени пари и капчици вероятно проникват във въздуха от това агрегатче (въпрос главно към @badr като човек, имащ опит в експлоатацията на това компресорче)? Питам, защото маслото разрушава гумата (теоритично автомобилните гуми са маслоустойчиви). Някой може да реши и да пръска с бояджийски пистолет....Хубаво е да се има в предвид.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    20
    #9

    Re: Компресор от хладилник не по предназначение

    Благодаря на всички!

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #10

    Re: Компресор от хладилник не по предназначение

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Като писах, че съм се пообъркал имах в предвид това, че компресорчето надали може да вдигне налягане когато работи без фреон- на гол въздух. Но при конструкцийката на @badr си се маже.... Все пак маслени пари и капчици вероятно проникват във въздуха от това агрегатче (въпрос главно към @badr като човек, имащ опит в експлоатацията на това компресорче)? Питам, защото маслото разрушава гумата (теоритично автомобилните гуми са маслоустойчиви). Някой може да реши и да пръска с бояджийски пистолет....Хубаво е да се има в предвид.
    Значи идеята ми тогава беше следната.
    Тръбичката от компрсеора е заварена на бутилката така че вътрешният и край да е на 7-8мм от срещуположната стена на бутилката.
    По този начин въздуха като се удря в стената отлага маслото по-нея
    Въздуха се взима от горната тръбичка а при издигането си нагоре маслото пада.
    Не може да се пръска с бояджийски пистолет защото дебита на компресора е малък.
    Налягането което може да достигне такъв компресор е 35-40атм.Затова не сложих кран
    за изходящия въздух.Гума се помпи за 3-4мин като компресора е 120вт руски
    Идеята е заимствана от зъболекарските столове.По старите от тях са с 2 компресора от същия тип,по-новите с един компресор 400вт.Естесвено при зъболекарските столове има пресостат който ограничава налягането до 6-8атм

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #11

    Re: Компресор от хладилник не по предназначение

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Значи идеята ми тогава беше следната.
    Тръбичката от компрсеора е заварена на бутилката така че вътрешният и край да е на 7-8мм от срещуположната стена на бутилката.
    По този начин въздуха като се удря в стената отлага маслото по-нея
    Хитро! Ако на някой маслото му пречи- може да оформи и в бутилката серпантини- нещо като ауспухово гърне...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #12

    Re: Компресор от хладилник не по предназначение

    Сега се сетих къде съм го виждал . Преди време имаш частни работилнички и там ходех да си сменям гумите на Варбурга* отзад регенерат отпред Видинки. Тогава един компресор струваше скъпо. Спомням си че много бързо ги напомпяше но разширителният съд беше по голям и компресора беше от хладилник Зил.

  16. ggd
    ggd е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    9
    #13

    Re: Компресор от хладилник не по предназначение

    Чувал съм ,че компресорите които се преправят за помпене на гуми, им се налива Дизелово масло(по малко хигроскопично е).А що се отнася до налягане, съм ги пробвал до 30 bar .

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #14

    Re: Компресор от хладилник не по предназначение

    @ggd,добре дошъл! Виждам, че даваш съвет в стара тема,но да попитам: какво е "хигроскопично масло",какво разбираш под "Дизелово масло" и ако има"Бензиново",защо то е по-хигроскопично от дизеловото ? Благодаря предварително!

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re: Компресор от хладилник не по предназначение

    "хигроскопично масло"? и на мен би ми било любопитно да разбера що за животно е това....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прегрял компресор на хладилник BOSH
    От dimo.stiyanov във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-13, 12:23
  2. Хладилник Beko с един компресор е и не изключва
    От babals във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 12-10-11, 16:12
  3. Хладилник с компресор Danfoss
    От pipe82 във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 06-09-10, 13:54
  4. Хладилник Либхер 280 л. - изгорял компресор
    От Ivanka във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 16-02-10, 14:20
  5. Смяна компресор на хладилник
    От PATRIOT BG във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 17-08-06, 00:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе