Резултати от 1 до 11 от общо 11

Компресорите Jiaxipera добри ли са ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    3
    #1

    Компресорите Jiaxipera добри ли са ?

    Здравейте ,някой имали представа за компресорите с марка jiaxipera -мисля китайски ,хладилника е bosch така и не разбрах каде е правен. Едва ли е немски най вероятно е турски . Интересуваме компресора дали е надежден ?!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Компресор добър ли е ?

    БОШ са корейски, а не турски. Правят ги Daewoo. Здрави са. Само дето цената им е поне два до три пъти по-висока от съответния аналог с марка Деу. Разликите са само във външния дизайн. Отвътре са еднакви. Незнам точно за какъв модел става дума. ЗА някое малко хладилниче или за американски тип с две врати.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    3
    #3

    Re: Компресор добър ли е ?

    KGV 36V00 това е модела американски тип

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Компресор добър ли е ?

    Този не е американски тип. Американските са с като гардероб.
    За парите на този можеш да вземеш Деу, но ще буде NO FROST.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    112
    #5

    Re:Компресор добър ли е ?

    Принципно новия завод за хладилна техника на бош сименс е втурция и е един от най модерните в света, а пък за този компресор и за корейската връзка нищо не съм чувал, ама имай в предвид, че дори и дамфос компресорите вече се произвеждат в китай както и много други марки за които никой няма да ти каже че са правени там Аз бих препоръчал хладилниците на шарп също да разгледаш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #6

    Re:Компресорите Jiaxipera добри ли са ?

    Ти хубаво препоръчваш хладилниците на Шарп,ама днес гледам един за 2500 лв. в ТМ със смотания компресор АCC,имам един такъв хладилник Силтал с АCC ...е няма такава бръмчалка..
    Шарп, ама да е за японския пазар.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #7

    Re:Компресорите Jiaxipera добри ли са ?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    БОШ са корейски, а не турски. Правят ги Daewoo. Здрави са. Само дето цената им е поне два до три пъти по-висока от съответния аналог с марка Деу. Разликите са само във външния дизайн. Отвътре са еднакви. Незнам точно за какъв модел става дума. ЗА някое малко хладилниче или за американски тип с две врати.
    Корейски са само двувратките друже! 60-сантиметровите модели се зглобяват в Турция, а 70см. в Гърция. Моделите за вграждане са немско производство.

  10. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #8

    Re:Компресорите Jiaxipera добри ли са ?

    ...Има по прост начин да се разбере кое къде се сглобява,вместо да се дават мнения ,кой не доразбрал,кой не дочул!....Има си бар кодове или щрих кодове/всеки казва както му е удобно/...Та гледат се тези кодове и по първите цифри се разбира кое от къде е долетяло!...Най големите спедиторски фирми ползуват и специален софтуер,с него дори може и да се проследи пътя на всяка стока и особено за такива едрогабаритни неща като печки хладилници и т.н.....Това обаче струва много пари.....А и самите кодове не че не се фалшифицират,но става трудно,щото напоследък взеха да ги слагат на доста места и по уреди и по опакоивки......

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #9

    Re:Компресорите Jiaxipera добри ли са ?

    slovaka,
    Тези кодове аз съм спрял да ги гледам много отдавна!
    Просто, защото почти не намирам съответствие м/у написаното на етикета за производител и тях. Последно на десертчета видях написани 5 държави, а на бар кода се мъдрят цифрите на фирмата майка, която е регистрирана в Швейцария. А иди разбери къде са произведени!
    Погледни и на бирите и безалкохолните какъв код е написан и какво - на етикета за произход. Примерно Кока-Кола - 520, демек Гърция, а тя си е бутилирана в БГ.
    Колкото до хладилниците Bosch - турски са и то доста отдавна за нашия пазар. И не само хладилниците...
    Това не означава автоматично, че са нискокачествени!

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #10

    Re:Компресорите Jiaxipera добри ли са ?

    За хладилник Бош, не е проблем да се разбере къде е произведен. Повече от година, на етикета върху опаковката,е изписана държавата производител. Това което аз лично съм виждал са Турция, Гърция и Германия.

  13. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #11

    Re:Компресорите Jiaxipera добри ли са ?

    Драги Гена-бс,аз точно това се опитвах да обясня!Повечето хора,а и аз самия, знаем за кодовете и то най-вече и само за тези цифри указващи държавата.При едрогабаритните стоки, това се вижда и различава безпроблемно.Това едно,второ никой не би си позволил да се е...а с Бош и ли Сименс,Кока -Кола и т.н../Припомни си по времето на ВИС и СИК ,дали на някоя бензиностанция ШЕЛ имаше лепенка ,че е застрахована от наши пишман застрахователи!/Не,нали!За бързооборотните стоки и осбено хранителните важат малко по други правила.Специално за Кока Кола,да изписва се кода на Гръцко,защото там е центъра за тази част на Европа в който янките си доставят концентрата.На словашката Кола е изписан кода на Швейцария,друг такъв център за доставка на концентрат.От там на сетне,който иска точно да знае дори и движението на всяко пакетче трябва да има достъп до този транспортен софтуер,но както казах това е много много скъпо!Обобщено ,дългите кодове не само указват кой кога и къде е произвел нещото ,но дори и пътя до потребителя!...А колкото до производството на Бош и Сименс в Турция,няма нищо страшно!Това е наистина фантастичен завод/Минавал съм покрай него/ и може и наистина да е най модерния в Европа както твърдят и хора от форума!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Защо Toshiba правят тоя номер с компресорите?
    От babati във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 25
    Последно: 28-06-17, 08:11
  2. Суинг компресорите на Дайкин
    От dudaev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 12-03-14, 21:28
  3. кои телевизори са по-добри LCD,LED,PLAZMA
    От stashummer във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 29-11-11, 01:55
  4. Koи слънчеви колектори са по-добри ?
    От crazyfrog във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 10-06-11, 22:00
  5. Какъв тип е маслото в компресорите на фреон R410a ?
    От tio във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 13
    Последно: 26-11-09, 09:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе