Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree21Одобрявам

Суинг компресорите на Дайкин

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    6
    #1

    Суинг компресорите на Дайкин

    Здравейте момчета,първо искам да Ви поздравя за готиния форум,а сега на въпроса,има ли въобще някакви предимства този суинг компресор на Дайкин и ако да,какви са на практика,а не само на книга,попрочетох това онова,но те си го рекламират,но как е на практика,някакви впечатления,плюсове,минуси?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2

    Отговор: Суинг компресорите на Дайкин

    Ами честно казано, аз лично не виждам разликите, които рекламират дайкин на практика - тишина и икономии.

    Ако вземем два еквивалентни модела Дайкин и друга марка, та дори и Самсунг се вижда, че енергийната ефективност не е по-висока. Също така слушайки как работят двете тела не мога да кажа, че намирам съществени разлики в шума. Единствената разлика, която намирам е, че един такъв компресор на Дайкин струва малко над 2000 лева, а целия климатик има няма 3000 лева, докато при Самсунг например климатикът има няма 2500, а компресорът е под 400 лева.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Отговор: Суинг компресорите на Дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Единствената разлика, която намирам е, че един такъв компресор на Дайкин струва малко над 2000 лева, а целия климатик има няма 3000 лева, докато при Самсунг например климатикът има няма 2500, а компресорът е под 400 лева.
    В интерес на истината, вече и аз не виждам разлика между Дайкин и Самсунг.
    blue1, cooler, Mega и 3 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #4

    Отговор: Суинг компресорите на Дайкин

    Няма да... Едните свалят качеството, другите го вдигат, пък и винаги им е било фикс идея да са по-добри от тях...
    diksanal одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Суинг компресорите на Дайкин

    Мда..,нямам впечатление от работата на Самсунг,но имам такова от работата на Дайкин,наистина външните са много тихички за разлика от повечето на комшийте,знайни и незнайни марки,които се опитват да си слязат от стойките,та затова повдигнах въпроса,четейки за достойнствата на въпросните компресори,получили награда от асоциацията на японските инженери за това си творение,но не само те правят компресори,та ми стана интересно адже ба,каква толкова разлика има,освен цената и това,че не се чуват,притежавам и 2бр. МЕ,те също мъркат като котараци,та това ме озадачи леко,мицутата също не са никак евтинки,като икономия също не забелязвам особена разлика!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #6

    Отговор: Суинг компресорите на Дайкин

    До колкото знам липсва пружината която се чупи на другите компресори. Най добре някой специалист да изкаже мнение.

  8.  
     
  9. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #7

    Отговор: Суинг компресорите на Дайкин

    Ето как работи този компресор https://www.youtube.com/watch?v=KjzJqzKx2V0

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Отговор: Суинг компресорите на Дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от dudaev Виж публикацията
    четейки за достойнствата на въпросните компресори,получили награда от асоциацията на японските инженери за това си творение,но не само те правят компресори,та ми стана интересно адже ба,каква толкова разлика има
    Ползвам тоалетна хартия, препоръчана от асоциацията на българските дерматолози, но честно казано не намирам много разлика.
    blue1, cooler, grischa и 3 други харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #9

    Отговор: Суинг компресорите на Дайкин

    От личен опит мога да споделя, че Самсунг когато му свърши гаранцията очаквай скоро да и компресора да замине. До момента това съм го срещал двайсетина пъти при Самсунг срещу нула при Дайкин за 15 години практика, като се има в предвид повече монтажи и профилактики на машини с марката Дайкини! Сам може да си направиш изводите
    frescor одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    6
    #10

    Отговор: Суинг компресорите на Дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от Frigo Виж публикацията
    От личен опит мога да споделя, че Самсунг когато му свърши гаранцията очаквай скоро да и компресора да замине. До момента това съм го срещал двайсетина пъти при Самсунг срещу нула при Дайкин за 15 години практика, като се има в предвид повече монтажи и профилактики на машини с марката Дайкини! Сам може да си направиш изводите
    Определено нещо за да е по-скъпо има защо,не е задължително,но почти,винаги когато съм го изтънявал,после го изяждам,поне при мене си е някаква закономерност,а Самсунг е много готина марка,но за телевизори и телефони,в това съм се убедил

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #11

    Отговор: Суинг компресорите на Дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от Frigo Виж публикацията
    От личен опит мога да споделя, че Самсунг когато му свърши гаранцията очаквай скоро да и компресора да замине. До момента това съм го срещал двайсетина пъти при Самсунг срещу нула при Дайкин за 15 години практика, като се има в предвид повече монтажи и профилактики на машини с марката Дайкини! Сам може да си направиш изводите
    Говориш глупости. Това, че си работил само с някакви допотопни самсунзи, които действително имаха много проблеми няма нищо общо с марката в момента (да не говорим пък за професионалните машини). Още по-смешното е, че явно нямаш понятие защо изгарят компресорите на старите самсунзи.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #12

    Отговор: Суинг компресорите на Дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Говориш глупости. Това, че си работил само с някакви допотопни самсунзи, които действително имаха много проблеми няма нищо общо с марката в момента (да не говорим пък за професионалните машини). Още по-смешното е, че явно нямаш понятие защо изгарят компресорите на старите самсунзи.
    Само за спорта защо изгаряха компресорите на старите самсунги...?
    А и често назано по големия проблем небеше ли в късането на тръбичката на изхода на компа...?

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #13

    Отговор: Суинг компресорите на Дайкин

    Точно така cooler. Компресорите изгаряха, защото се късаше тръбичката.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #14

    Отговор: Суинг компресорите на Дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Говориш глупости. Това, че си работил само с някакви допотопни самсунзи, които действително имаха много проблеми няма нищо общо с марката в момента (да не говорим пък за професионалните машини). Още по-смешното е, че явно нямаш понятие защо изгарят компресорите на старите самсунзи.
    Хайде да не се правим на по-велики специалисти един от друг (с термини от сорта "говориш глупости" ) за да разваляме естеството на темата. Когато му изгори компресора на клиента само няколко месеца след края на гаранцията иди му обяснявай, че причината е в тръбичката, на него вече му е все тая. При положение, че дадената фирма се е излагала по подобен начин в продължение на години, вече ако искат и нано технологични супер качествени модели да правят доверието на клиента трудно се възвръща. На пазара има поне 10 производители в класа на въпросната марка, които са далеч по-предпочитани най-вече заради тяхната надежност

    P.S.
    Не се ли пише "Самсунги" ,а не "Самсунзи"
    bobovo, VeleV.Klima, Kasap и 3 други харесват това.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Отговор: Суинг компресорите на Дайкин

    Не знам какво им изгаряше или изгаря, ама преди 8-9 години си бях купил един конвенционален САМСУНГ и на втория месец му окъси компресора и издумка.Смениха ми го с компресор ТОШИБА - сервиза са ми приятели и още работи при майка ми и баща ми.Освен това не признаха гаранцията и сервиза пи една студена вода.
    Frigo одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Защо Toshiba правят тоя номер с компресорите?
    От babati във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 25
    Последно: 28-06-17, 08:11
  2. Компресорите Jiaxipera добри ли са ?
    От kirlqn във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 21-10-11, 10:19
  3. 2 дайкин-а температура..
    От sasaem във форум Климатици Daikin
    Отговори: 22
    Последно: 27-02-11, 22:12
  4. Дайкин FTXS25G
    От stiliyan77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 20-12-10, 14:11
  5. Какъв тип е маслото в компресорите на фреон R410a ?
    От tio във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 13
    Последно: 26-11-09, 09:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе