Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

Whirlpool ARC 3945 IX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kov
    kov е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    8
    #1

    Whirlpool ARC 3945 IX

    Здравейте приятели,днес след дълго обикаляне и разправяне с МАЛОУМНИ продава4и ,си купих хладилник WHIRLPOOL model ARC3945/IX.общо взето вече тотално ми бе писнало и едва ли не взех първото ,което видях.Все пак се поблазних от факта,че хладилника не е много малак като размери и идялно пасва на помещението ми.Размерите са 173/71.5/66.0 Фризера е горен т.е.това е камера но не е малка-91ла хладилника 280л ЕНЕРГИЕН КЛАС А+

    МНОГО МОЛЯ ПО-РАЗБИРАЩИТЕ ОТ МЕН(а аз незнам почти нищо по темата хладилници)ДА МИ КАЖАТ -СБЪРКАЛ ЛИ СЪМ В ИЗБОРА СИ,И ИЗОБЩО НЕЩО ПОВЕЧЕ ЗА МАРКАТА ,НАДЕЖДНИ ЛИ СА ИЛИ НЕ И т.н.
    ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ,КОИТО МИ ПИШАТ !

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    39
    #2

    Re:WHIRLPOOL ARC3945/IX

    Аз съм с такъв хладилник от 10на дена. От начало мислех, че имам проблем и че хладилника не охлажда.Оказа се, че не съм прав! Имай в предвид, че всички хладилници от този тип и този температурен пояс (N-ST) могат да правят не по-голяма разлика от 20-22 градуса с външната температура( говоря за хладилното отделение).
    Погледанъх, хладилник Еlectrolux с 2 компресора, който отново при температура около 30 градуса в стаята не може да свали температурата под 9 градуса.
    Просто ако засилиш степента на термостата ( на по-висока степен) хладилника работи повече, започва да обледява гърба силно, което от своя страна намалява охладителната способност на хладилника.
    Нормалната работа при която хладилника работи при оптимален режим (най-добре да охлажда,ниска консумация и да не тормози компресора) е да се получат замразени капчици на гърба, които при спиране на работата на компресора да се размразат и да се изтекат във ваничката.

    Много тих и икономичен е!
    Причинате за това е, че е с компресор Ембрако (много добри и икономични компресори) и е с изобутан R600. Предимството на изобутана е, че с него копресора е по-тих и същевременно по-икономичен.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #3

    Re:WHIRLPOOL ARC3945/IX

    Цитат Първоначално публикувано от jovany75
    Аз съм с такъв хладилник от 10на дена. От начало мислех, че имам проблем и че хладилника не охлажда.Оказа се, че не съм прав! Имай в предвид, че всички хладилници от този тип и този температурен пояс (N-ST) могат да правят не по-голяма разлика от 20-22 градуса с външната температура( говоря за хладилното отделение).
    Погледанъх, хладилник Еlectrolux с 2 компресора, който отново при температура около 30 градуса в стаята не може да свали температурата под 9 градуса.
    Просто ако засилиш степента на термостата ( на по-висока степен) хладилника работи повече, започва да обледява гърба силно, което от своя страна намалява охладителната способност на хладилника.
    Нормалната работа при която хладилника работи при оптимален режим (най-добре да охлажда,ниска консумация и да не тормози компресора) е да се получат замразени капчици на гърба, които при спиране на работата на компресора да се размразат и да се изтекат във ваничката.

    Много тих и икономичен е!
    Причинате за това е, че е с компресор Ембрако (много добри и икономични компресори) и е с изобутан R600. Предимството на изобутана е, че с него копресора е по-тих и същевременно по-икономичен.
    Ти направо ме смая! Какво, ако в помещението е 37 гр. в хладилника ще е 15?
    Аз съм с немски Liebherr с един компресор и Климатичен клас SN-ST; темп. които съм задал, +5 и -18 гр. ,преди 3 год. не са мръднали!
    Струва ми се, че така трябва да бъде!? Нали затова е хладилник (изолирана кутия) с термостат и компресор!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4

    Re:WHIRLPOOL ARC3945/IX

    Спокойно!
    Хладилникът е проектиран за нормална експлоатация при околни температури според температурния клас, изписан на табелката с данни, която е обикновено в хладилното отделение.
    Символ Околна температура
    Максимум Минимум
    SN 32оC 10оC
    N 32оC 16оС
    SТ 38оC 18оC
    T 43оC 18оC
    Има и смесени (кобинирани) класове на посочените по-горе.

    Огледайте сега хладилника си колко броя звездички има (обикновено се намират до марката на хладилника или на табелката вътре) и ще разберете какъв клас е и фризера ви и какви температури постига той, когато са спазени температурните граници според температурния клас на хладилника ви.
    Класът на фризера ви се определя от стандарта ISO 8561, както следва:
    Брой звездички Температура на отделението
    * под –6о C
    ** под –12о C
    *** или **** под –18о C

    И не забравяйте, че е възможно да са необходимим няколко промени на ключа за избор на степен на хладилната част, докато постигнете желаната температура. Променяйте настройките само по една степен всеки път и изчакайте 12 часа след всяка промяна за да достигне хладилника до зададената степен без претоварване.

  6. kov
    kov е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    8
    #5

    Re:WHIRLPOOL ARC3945/IX

    Много МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ Толкова полезна информация ми дадохте ,4е наистина нямам думи да ви опи6а колко съм Ви благодарен.
    Притесненията ми бяха свързани най-ве4е с ка4еството и надежноста на марката,но от ва6ите мнения оставам с впе4етлението,4е всъщност вси4ко си е ОК!
    МНОГО МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ

  7. kov
    kov е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    8
    #6

    Re:WHIRLPOOL ARC3945/IX

    KAAR -ВЪРХЪТ СИ ЧОВЕЧЕ

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #7

    Re:WHIRLPOOL ARC3945/IX

    Радвам се, ако съм помогнал с инфо, а сега охлади една биричка в новия хладилник ииии наздраве
    Да си го ползваш безаварийно дълго време

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    39
    #8

    Re:WHIRLPOOL ARC3945/IX

    silver 1 проверявал ли си колко градуса са в хладилната част, когато в стаята е над 28-30 градуса?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #9

    Re:WHIRLPOOL ARC3945/IX

    Цитат Първоначално публикувано от jovany75
    silver 1 проверявал ли си колко градуса са в хладилната част, когато в стаята е над 28-30 градуса?
    Ако се вярва на дисплея и на субективното усещане за студ да, температурата е +5.
    Но в интерес на форума и най-вече на kov ще забода един термометър вътре и ще споделя.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    39
    #10

    Re:WHIRLPOOL ARC3945/IX

    siver1 субективното усещане за студ е доста интересна методика за измерване на температура! Когато проверяваш температурата вътре, отчети каква е и околната температура.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #11

    Re:WHIRLPOOL ARC3945/IX

    Само да вметна на онези, които ще мерят температурата!
    С какво я мерите, къде я мерите и как я мерите?!
    Внимавайте какво точно правите
    Предполагам, знаете как се мери to в хладилното отделение и to във фризер!
    Очакваме резултатите!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    39
    #12

    Re:WHIRLPOOL ARC3945/IX

    Silver1 провери ли температурите?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #13

    Re:WHIRLPOOL ARC3945/IX

    Все още не! Много падна стайната t.
    Иначе спокойно, опита ще го проведа коректно.
    Имам един електронен термометър с датчик за отдалечено мерене-ще покаже едновременно и 2-те t.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    39
    #14

    Re:WHIRLPOOL ARC3945/IX

    Ще имаш шанс евентуално от сряда до петък, после вече няма да има температури над 27 градуса!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #15

    Re:WHIRLPOOL ARC3945/IX

    Знаеш как се мери в хладилното отделение, за да имаш референтна стойност на охлаждане, нали!?
    Чаша с вода по средата на лавицата и мериш в нея 6 часа - да не забравиш (умната с електронния термометър)!
    Във фризера - сух термометър м/у продуктите и..... така.
    И имай предвид, че за твоя хладилник, ако ще в стата да е 32оС - хладилното отделение и фризера ще си достигат номиналните градуси от 5-6оС и съответно -18оС на необходимата степен на терморегулатора.
    А едва ли в стаята ти ще става някога (недай Боже) над 32-38оС, та да наблюдаваш как се скапват продуктите в хладилника

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 23
    Последно: 16-11-20, 11:42
  2. Климатик Whirlpool
    От mitkogreece във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 29-05-11, 19:22
  3. Whirlpool AMC 992
    От valen1 във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 13-09-10, 22:06
  4. Whirlpool AMB 968 - въпроси
    От asenrashkov във форум Други марки климатици
    Отговори: 7
    Последно: 08-09-08, 13:39
  5. Хладилници Whirlpool
    От sanita във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-06, 12:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе