Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Whirlpool ARC 3945 IX - много висока температура в хладилното отделение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    39
    #1

    Whirlpool ARC 3945 IX - много висока температура в хладилното отделение

    Имам хладилника от понеделник 17.08.2009. След 25 часов престоий го пуснах снощи да работи. В халдилното поддържа температура над 11 градуса.В камерата е -18 градуса. В момента термостата е нагласен на 5 ( от 7 възможни). Не е спирал от повече от 4 часа. На гърба в хладилното е обледил квадрат с размери около 40х40 см. Взех го от МЕТРО и се чудя дали утре да не го върна. Не ми се иска да викам сервизен техник, не мисля че може да ми помогне с нещо. Сигурно ще ми каже, че това е нормална работа. Температурата в момента е около 14 градуса. Дайте мнение какво да правя! Спешно ми е за да знам дали да не го връщам!!!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    39
    #2

    Re:whirpool 3945 IX много висока температура в хладилното отделение.Спешно!!!

    Искам да допълня, че е с изобутан R600 и връзката между компресора и системата е с втулки, а не запоявано.Възможно ли е да няма достатачно фреон в системата?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    39
    #3

    Re:whirpool 3945 IX много висока температура в хладилното отделение.Спешно!!!

    Някой намя ли да сподели поне колко градуса му е в хладилното отделение сега през лятото.Всеки момент очаквам техника да дойде. В момента температурата вутре е 9 градуса.Хладилника работи окололо 25 мин и почива около 15 мин. Поставил съм го на 3(от 7 възможни). Бях го намалил на степен 1, и температурата е горе долу същата 9,5-10 градуса но почиваше повече!До колкото знам температурата в хладилната част трабва де е максимум 7 градуса иначе храната почва да се разваля по-бързо!Моля дайте мнение как са нещата при Вас и ще се радвам ако някой даде съвет!

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #4

    Re:whirpool 3945 IX много висока температура в хладилното отделение.Спешно!!!

    Изчакай още , по принцип трябва да е 4-5 градуса вътре но ако си заредил хлаилника с много продукти които са били с стайна температура ще му трябва време да охлади всичко вътре

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    39
    #5

    Re:whirpool 3945 IX много висока температура в хладилното отделение.Спешно!!!

    Всички продукти вътре са внесени от предишния хладилник и бяха охладени. От вчера не сме слагали нищо ново вътре което да го затрудни,освен една бутилка 1,5 л. Не ми се вярва да може да охлади повече от 8 градуса. Според теб не трябва ли ако му задам 5 или 6 та степен температурата да падне на 2-3 градуса?Ако да след колко време?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    39
    #6

    Re:whirpool 3945 IX много висока температура в хладилното отделение.Спешно!!!

    Ако сложа нещо в камерата(фризерната част), това повлиява ли на охлаждането на хладилната част?Там сложиме прясно месо около 3 кг., но това беще вчера на обед и отдавна е на камък!

  8.  
     
  9. j_n
    j_n е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    28
    #7

    Re:whirpool 3945 IX много висока температура в хладилното отделение.Спешно!!!

    Не се притеснявай Нормално е. При един компресор
    Моят Electrolux също е така - при настроени +5 и -18 градуса държи +8 -12 когато външната температура е над 27-28. Когато спадне - всичко си идва на мястото По документи би трябвало да може да работи до +32 външна - но явно това е в сферата на пожеланията. При мен външната никога не е била над 30 ( има климатик ). Отначало изнервен ( цената му е почти x 2 ) виках техници, намерих официалните вносители, говорих с техни сервизни инженери и т.н. Но после ми омръзна, видях че няма проблеми и вече 3 г. си го ползвам така

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    39
    #8

    Re:whirpool 3945 IX много висока температура в хладилното отделение.Спешно!!!

    при теб настроиката на температурата явно е цифрово. При мен е механичнос с положения от до 7 ма степен. Ако му зададеш по малко от 5 градуса няма ли да държи под 8 градуса?

  11. j_n
    j_n е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    28
    #9

    Re:whirpool 3945 IX много висока температура в хладилното отделение.Спешно!!!

    Не Толкова си може явно компресора Като позахладнее си достига зададените темератури

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    39
    #10

    Re:whirpool 3945 IX много висока температура в хладилното отделение.Спешно!!!

    Колко време ти работи и колко почива приблизително за да ти държи +8 градуса?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    39
    #11

    Re:whirpool 3945 IX много висока температура в хладилното отделение.Спешно!!!

    Някой друг няма ли да сподели каква му е температурата в хладилната част? Има ли някой, който да не е с NO FROST и да има температура под 7 градуса?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #12

    Re:whirpool 3945 IX много висока температура в хладилнот&#

    На мраза държи 15-18 градуса та кво се юркаш човече ( Само да не се засегнеш нещо ;]] ) П.П Никак не е шега съвсем сериозно. Веднъж беше влезнала муха ( най-малко 2-3 дена беше седяла вътре) и като отворих врата доста добре си летеше вътре....

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    39
    #13

    Re:whirpool 3945 IX много висока температура в хладилното отделение.Спешно!!!

    Споко! Аз не се засягам! Аз съм чувал, че точно те държат по-ниски температури! Като разпитах тук там,май се оказва, че поовечето хладилници май държат над 8° ! Надявам се , че ти не се шегуваш с тези градуси. (то зависи и как ги мериш)

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    39
    #14

    Re:whirpool 3945 IX много висока температура в хладилното отделение.Спешно!!!

    Няма ли някой на който температурата да му е в нормите които се дават?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #15

    Re:whirpool 3945 IX много висока температура в хладилното отделение.Спешно!!!

    Каква е температурата в стаята с хладилника и кой температурен клас е самия хладилник?
    Хладилниците са проектирани за работа при околни температури според температурния клас изписан на табелката с данни (вътре в хладилното отделение).



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хладилник Indesit BAN 12 NF - хладилното отделение - замразява
    От rusev_lz70 във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 11-12-10, 21:07
  2. Whirlpool ARC 3945 IX
    От kov във форум Хладилна техника
    Отговори: 29
    Последно: 25-09-09, 19:34
  3. Samsung SR-28NMB - супер ниска температура в хладилното отделение
    От dask71 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 09-10-08, 12:46
  4. НЕНОРМАЛНО ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА
    От MiStReR_xXx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 28-02-03, 14:34
  5. Volcano 9- висока вътрешна CPU температура ли?!?
    От DPetrov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 17-11-02, 20:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе