Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

горене RF6275W или електролукс ERD 28310

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    30
    #1

    горене RF6275W или електролукс ERD 28310

    Моля за отзиви! Горенето е с комресор данфос

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re:горене RF6275W или електролукс ERD 28310

    Електролукса.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #3

    Re:горене RF6275W или електролукс ERD 28310

    +1
    badr както винаги е абсолютно прав!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    30
    #4

    Re:горене RF6275W или електролукс ERD 28310

    Благодаря! Изял съм една буква!Но все пак имам въпрос-защо електролукса???Горене е в европейската петица по продажби.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #5

    Re:горене RF6275W или електролукс ERD 28310

    За мен по- добре горение. Електролукса са турбо румънски системи. Нищо общо с едновремешния електролукс. Горението ще си изкара поне три пъти гаранцията, а за електролукса не съм убеден.
    А най- добре да бръкнеш малко по- дълбоко в кесията и да си купиш хладилник с два компресора.
    Успех!
    P.S. Компресорите на данфос са супер зле в последните години. Има серии на горение с ембрако, които са доста по- добри. Електролукс също имат модели с моторетки на ембрако. Според мен е добре да се насочиш към хладилник, който не е с данфософ компресор.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #6

    Re:горене RF6275W или електролукс ERD 28310

    @modac,
    Дай някакъв линк, потвърждаващ производството на Electrolux в Румъния! Нямам време да ровя сега, но нека savov да провери точно този модел дали се предлага за белите държави. Ако е така, забрави примерно за Germany да се прави в Румъния.
    Колкото до Gorenje - имам топмодела с електронно управление 2004 набор, който не можа да си изкара и 3-годишната гаранция. Оказа се масов дефект на датчик за 5лв., заради повредата на който трябва да се изреже изолацията под кондензера. Освен това започнаха да се деформират уплътненията на фризерната част още на 3-та година.

    Лично аз в последните 10 години не съм виждал двукомпресорен хладилник с горна камера. Не съм сигурен дали някога е имало такова животно. Ако имаш предвид хладилник с долен фризер и 2 компресора, колегата savov много трудно ще намери. Последно май само Gorenje още ги произвеждаха.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #7

    Re:горене RF6275W или електролукс ERD 28310

    Линк не мога да дам, но на почти всички електролукси, които съм ремонтирал на табелката си пише Made in Romania Колкото до твоето горение промлема ти е, че си се набил да си купиш хладилник с електроника. Всички без значение марката избушват в електонната си част. Затова добрия стар термостат Хладилник с горна камера и два компресора наистина няма, но комбинация фризер и хладилник с два мотора произвеждат почти всички марки. Миналото лято един приятел си купи от технополис точно румънски електролукс с два компресора. След има няма два месеца термостата на плюсовата част сдаде багажа. А като сме заговорили за марки аз като хладилен техник ако сега тръгна да си купувам ще бъде беко с два компресора и механично управление. В момента само беко правят хладилници с тръбна разводка от мед. Осввен това се оказва, че и компресорите им са много яки. Лиценза е на Tecumseh USA. Но в крайна сметка всичко е въпрос на късмет. И колкото по- малко електроника, толкова по- малко проблеми.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    30
    #8

    Re:горене RF6275W или електролукс ERD 28310

    Стареца Минск 11 все още работи,въпреки че е на 31 г.За това време съм му сменял 2 пъти лампата за осветлението и нищо друго...Ба си кучето съветско!Така ,че не бързам и ще събирам инфо.Благодаря на колегите!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #9

    Re:горене RF6275W или електролукс ERD 28310

    @modac,
    Човека питаше за хладилник с горна камера.
    Това, че и Electrolux се правят в румънско съвсем ме отчая! Получих информация, че и при Liebherr вече не се знае кое къде е правено, затова не го препоръчах също!
    Вчера на лаптоп Toshiba видях рекламна??? лепенка под клавиатурата Произведен за България или за българския пазар (не помня вече)! С две думи - 13-то качество е всичко у нас.

    Колкото до моето набутване с Gorenje - този модел беше единственият с 4 чекмеджета на фризерното отделение при еднакъв обем на хладилната част. За избора определящи бяха и двата Danfoss-а под кондензера Тогава и моделите на другите марки от този "калибър" бяха с електроника, но и доста по-скъпи.
    Заради проблемите с моя екземпляр Gorenje вече не съществува като марка за мен, въпреки, че готварската печка си работи перфектно!

    И аз щях да предложа BEKO от по-високата серия, но понеже човека питаше за тези двете марки не го направих.


    @savov,
    Руския хладилник може да си работи, обаче ти харчи доста електричество. Досега сигурно си го изплатил 10-тина пъти.
    Когато спряхме нашия 140л руски хладилник сметката падна под 50 %! Причините са освен в самия агрегат, който изразходва много енергия, остаряла технология, загуба на хладилен агент, втвърдяване на уплътненията на вратите и т.н. Самата термоизолация също старее и се увеличават загубите. Агрегата включва доста често и сметката набъбва...

    Успех!

  12. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #10

    Re:горене RF6275W или електролукс ERD 28310

    И аз потвърждавам че Електролукса са румънски и не само хладилниците им са от там .Колкото до Либхер-а скъпите модели над хилядарка са си чисто немски-личат си и по дръжката за отваряне на вратата, с механизъм.Докато евтините модели са български-завода им се вижда като минаваш по магистралата около Пловдив,с. Радиново, община Марица.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #11

    Re:горене RF6275W или електролукс ERD 28310

    Беше то едно време, немски Liebherr на нашия пазар!
    Всичките (може би без No Frost) са си пловдивски, в което няма нищо лошо, разбира се. Над определен обем (270л мисля) вратите са с "механизъм".
    На моя Liebherr навсякъде си пише Made in Germany. Но още миналата година видях в магазините, че надписът вече е Made in EU.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #12

    Re:горене RF6275W или електролукс ERD 28310

    Да само големите литражи са немски а по повод това какво идва на нашия пазар ще си позволя да постна една снимка от личната ми колекция. За непросветените двете фирми на опаковката дори не са в една група-търговска и няма как да има такъв уред ,но е факт.Снимана е в склад на ТМ.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #13

    Re:горене RF6275W или електролукс ERD 28310

    Вчера на лаптоп Toshiba видях рекламна??? лепенка под клавиатурата Произведен за България или за българския пазар (не помня вече)! С две думи - 13-то качество е всичко у нас.
    По тоя повод нещо не съвсем по темата:
    Българските крушки "Светлина" вече се произвеждат в Китай. Вчера сменям крушка и се зачитам на кутийката, която иначе си е с нашенски бар- код, пише следното: Made for Svetlina Bulgaria in P.R.C.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #14

    Re:горене RF6275W или електролукс ERD 28310

    @granity,
    Нещо си се заблудил!
    Merloni Elettrodomestici вече не съществува, но Hotpoint-Ariston си е марка на Indesit:
    http://www.indesitcompany.com/inst/it/brands/brands.jsp

  18. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #15

    Re:горене RF6275W или електролукс ERD 28310

    Верно ,но пак няма логика да изтипосат и двете фирми на опаковката.Все едно Електролукс да опаковат с кори на АЕГ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с фурна Електролукс
    От adgj във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 7
    Последно: 20-05-13, 17:20
  2. Помощ за избор на фурна - Горене или Аристон???
    От joroboy във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 06-12-10, 17:27
  3. Грил/Скара Електролукс
    От drecolli във форум Друга битова техника
    Отговори: 6
    Последно: 27-07-10, 08:22
  4. ПОМПА НА СЪДОМИЯЛНА ЕЛЕКТРОЛУКС ESF610
    От jdoikinov във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 06-01-10, 14:37
  5. Проблем с микровълнова Електролукс
    От evilzet във форум Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 21-12-07, 10:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе