Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е хладилника ви ?

Гласували
202. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    13 6.44%
  • Bosch

    14 6.93%
  • Beko

    13 6.44%
  • Candy

    2 0.99%
  • Daewoo

    8 3.96%
  • Edesa

    1 0.50%
  • Electrolux

    21 10.40%
  • Fagor

    1 0.50%
  • General Electric

    0 0%
  • Gorenje

    18 8.91%
  • Hotpoint-Ariston

    10 4.95%
  • Hisense

    0 0%
  • Indesit

    6 2.97%
  • Liebherr

    33 16.34%
  • LG

    14 6.93%
  • Miele

    4 1.98%
  • Neo

    1 0.50%
  • Privileg

    0 0%
  • Samsung

    17 8.42%
  • Sharp

    1 0.50%
  • Siemens

    1 0.50%
  • Siltal

    6 2.97%
  • Smeg

    0 0%
  • Snige

    5 2.48%
  • Whirpool

    10 4.95%
  • Zanussi

    3 1.49%
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 51 от общо 51
Like Tree5Одобрявам

Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #46

    Отговор: Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Вентилаторът няма опция за включване или изключване автоматичен е и идея си нямам как работи само забелязах че на отворена врата изключва. Компресорът по принцип работи само на ниски обороти и за това не се чува и въпреки това си поддържа зададените °, но все пак изключва напълно и то не за кратко време и за това не се оплаквам но мисля че има сериозен проблем при автоматичното супер замразяване.

    Отваряш фризера да изкараш нещо и това примерно ти отнема 30 - 40 сек. през това време температурата на въздуха вътре пада до -12°(настроен е на -18) явно има настройка при тази температура да се включва супер замразяването (няма лошо) след 30 мин. отново достига -18 но продължава да охлажда след още да речем 1 ч. вече е достигнал -25° и започва да ги поддържа м/у -23,5 и -25 като супер замразяването не се изключва. Когато достигне -25 и не изключи след 15-тина минути аз го изключвам ръчно, веднага след това минава в тих режим или изключва напълно в зависимост каква е температурата в хладилника и градусите във фризера постепенно си достигат зададените и започва да си ги поддържа. Реално а си отворил фризера за повече от 30сек. и от зададени -18 започва да работи на -25, при тази температура един сладолед не можеш да си сипеш - бах мама му.

    Някой може ли да ми обясни как работи това автоматично супер замразяване, принципно не трябва ли да изключи при достигане на зададените градуси.....Другият път съм решил да го изчакам 2-3 часа и ако пак не изключи явно е за ремонт и започват проблемите.
    От упътването нищо не разбрах кога се включва и изключва

    Така описано тия могат да те правят на идиот колкото си искат.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #47

    Отговор: Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Зависи от капацитета на замразяване на съответния уред. При поставяне на продукти температурата се увеличава както от самото отваряне на вратата, така и от температурата на самите тях. Естествено околната температура оказва най-голямо влияние.
    Прочети какво е написано в раздела на първоначално включване на хладилника. Там обикновено препоръчват за колко време уредът да работи празен, за да се достигнат зададените температури. Може би е заложен някакъв таймер, гарантиращ замразяването и във вътрешността на продукта. Примерно месо, риба - по-обемни неща.
    Няма ли някъде описано как се изключва автоматичният режим на Superfrost?
    Питай директно вносителя какво се случва.

    Аз ползвам само ръчното замразяване и нямам термометър на хладилника. Повече от 8 часа не съм ползвал функцията.
    За Bosch не знам как е, но при Liebherr е написано то да се включи минимум 6 часа преди поставянето на продуктите във фризера.
    Функцията се изключва автоматично след около 65 часа. Не е при достигане на минималната температура за фризерното отделение.
    При теб - около 50 часа.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 13-09-19 в 23:36.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    26
    #48

    Отговор: Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Сложи хладилника на 2 или 3 градуса и във фреш отделението ще стане почти 0. При мен е така.
    espace одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #49

    Отговор: Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Писах и в друга тема, но тук се обсъждаше същия модел хладилник Bosch KGE49VI4A, та ми се иска, ако собственикът му види поста, да сподели опит.

    Да опиша и тук проблема на моя уред. При работа се чува достатъчно силно, за да дразни, едно стържене или клокочене, точно като пишещ с голяма скорост хард диск, на пресекулки, но по силно. Не идва от компресора, неговата работа е безшумна. Чува се високо, над средата на хладилника и го има и вътре. Ако само при мен е така, имам дилема, да го върна или да свикна.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #50

    Отговор: Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    При мен ако е под 5 градуса / 4 да речем / водата и бирата не могат да се пият - направо ангина ще хванеш. На 2 или 3 не съм и пробвал.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    3
    #51

    Отговор: Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте. Помогнете ми при избор на хладилник с долна камера и височина над 200 см. Бюджет 1000-1150 лева. Благодаря, предварително.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  2. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  3. Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eliemi във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 116
    Последно: 30-01-22, 18:09
  4. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20
  5. Хладилници: мнения, въпроси, обсъждане, избор
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 05-01-10, 20:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе