Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е хладилника ви ?

Гласували
202. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    13 6.44%
  • Bosch

    14 6.93%
  • Beko

    13 6.44%
  • Candy

    2 0.99%
  • Daewoo

    8 3.96%
  • Edesa

    1 0.50%
  • Electrolux

    21 10.40%
  • Fagor

    1 0.50%
  • General Electric

    0 0%
  • Gorenje

    18 8.91%
  • Hotpoint-Ariston

    10 4.95%
  • Hisense

    0 0%
  • Indesit

    6 2.97%
  • Liebherr

    33 16.34%
  • LG

    14 6.93%
  • Miele

    4 1.98%
  • Neo

    1 0.50%
  • Privileg

    0 0%
  • Samsung

    17 8.42%
  • Sharp

    1 0.50%
  • Siemens

    1 0.50%
  • Siltal

    6 2.97%
  • Smeg

    0 0%
  • Snige

    5 2.48%
  • Whirpool

    10 4.95%
  • Zanussi

    3 1.49%
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 51

Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    30
    #31

    Отговор: Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от teon Виж публикацията
    ...мм за 'Самсунг'- не знам...що не погледнеш ръководството за употреба...имам едно 'Аег', където изрично е упоменато за звуците при нормалната работа като: 'Кратък пукащ шум' причинен от топлинно разширение и др. такива...
    Явно е това! Благодаря за пояснението.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    67
    #32
    Здравейте! Наследих хладилник *Körting, с горна камера който до сега не бях разглеждал, но имам намерение да използвам лятото и видях до управлението на термостата едно ключе, за което не успях да открия информация в мрежата. Може те ли да ми кажете какво е предназначението му?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    145
    #33

    Отговор: Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения


  5. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #34

    Отговор: Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Добре де как се разчитат моделите, кое какво означава - година, обем, енергиен клас и т.н. има ли изобщо някаква логика.
    Примерно Bosch модел - KGE49VI4A и това какво трябва да ми говори .

    - - - - - - - - - -

    До колто схващам
    KG - хладилник с фризер
    E -
    49 - това е широчината 39 - 60см., 49 - 70см.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #35

    Отговор: Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Всяка фирма и марка си имат собствени стандарти за означение на съответната техника, дори на серии и модификации.
    Пишеш означението на модела в Google, отваряш техническите характеристики и търсиш каквото те интересува.
    Стига да си наясно какво означават съответните цифрови стойности и маркетингови назавания, разбира се.
    https://www.bosch-home.bg/productlis...x=-1062705672/
    Ето и размерите:
    https://www.bosch-home.bg/productlis...ox=1901775818/

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #36

    Отговор: Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Е то нали идеята е като погледнеш модела, поне основните неща да разбереш (както при телевизорите). Иначе ясно влизаш за всеки модел и ровиш, например този модел от коя година е аз така и не разбрах.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #37

    Отговор: Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Я ми обясни какво основно разбираш по означението, примерно на Sony KD-55XF9005 без да влезеш в сайта на производителя?
    Само диагионал на екрана и серия. Основните неща няма как да ги узнаеш, ако не разшифроваш моделния индекс символ по символ. В повечето случаи за това ти е нужно и сервизно ръководство. Примерно тип и производител на матрица.
    Въпреки, че при телевизорите повечето неща са общо взето стандартизирани.
    При хладилниците е по-сложно - фирмени маркетингови названия, запазени "технологии", цвят и материал на корпус, врати, стени, NoFrost и т.н.
    Едно време беше лесно - има ли N (NoFrost), X - Inox. А сега имитации на Inox, покритие само на вратите, PVC имитации и не знам какви идиотщини за лапнишарани и домакини.
    Основните технически неща са нписани кратко, точно и ясно вътре в хладилното отделение на продуктови етикет. Търговското означение е просто наименование за потребителите и магазините.

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #38

    Отговор: Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Фактически разбираш най-важното, какъв е телевизора, големината, година на модела, и серията(какъв клас е)
    Разбира се че няма да влизам в сайта на Сони но в нашият форум да , иначе от Sony KD-55XF9005 на първо четене разбирам че това е моят телевизор иначе:

    K - cъĸpaщeниe зa тeлeвизop
    D - oзнaчaвa Dіѕрlау
    55 - диaгoнaлният paзмep нa eĸpaнa в инчoвe
    X - тип eĸpaн - плocъĸ Ultrа НD ТVD
    F - 2019 - гoдинa нa мoдeлa
    9 - серия


    • 9 - флагман
    • 8 -
    • 7 - среден клас
    • 6 - среден клас
    • 5 - бюджетна
    • 4 - базова

    От темата на Сони - https://forum.setcombg.com/sony-теле...и-2019-a.html

    По принцип съм съгласен с теб, клиента възможно най-трудно трябва да достига до нужната му информация.

    И в крайна сметка би ли ми помогнал да разбера този модел от коя година е, мен лично това ме вълнува а не мога да разбера.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #39

    Отговор: Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Това, според мен е последното, което трябва да те интересува при избора.
    Комбинираният хладилник не е стока, която експресно остарява физически и технологично.
    Първата известна цена в България е от 22.06.2018. Демек е "пресен - пресен".
    Съветвам те да потърсиш мнения на собственици на подобни модели, за да разбереш от какво са недоволни.

  12. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #40

    Отговор: Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Gena_bs - Ами всеки който го има си го харесваше (това в чужбина де ) и в крайна сметка го веехме (Bosch KGE49VI4A), въпреки че много исках да разбера поне с какъв компресор е (не че разбирам но поне щях да разпитам) но от Бош са преценили че максимална консумация 90W, разход на енергия: 190 kWh/годишно и климатичен клас: SN-T са ти напълно достатъчни и повече не ти трябва да знаеш .

    Като цяло ни харесва според мен изработката си е на ниво (не лъха на някаква евтина стока) и с добро разпределение + възможност за корекция, за нас е достатъчно голям все пак е над 100л. повече от старият.

    Малко информация ако някой случайно се интересува от модела, нещо което Бош не споменава:

    VitaFresh
    - това е горната кутия на която пише 0° (много марки я предлагат като екстра), та някой ако си мисли че има нещо вярно значи се лъже. За нас това изобщо не беше важно така че не се чувстваме прецакани, даже аз бих я махнал за да ми е по-лесно да бутам нещата вътре но не аз ги решавам тези неща .


    Компресорът - Аз като момченце когато махнахме кашона първо там погледнах и умрях да се смея помислих си че тия от Бош си правят някакъв майтап. Фактически с такава форма и размер аз компресор не бях виждал през живота си, с форма на боб и поне два пъти по-малак от този на старият хладилник . Оказа се че компресорът е инверторен, принципно другите марки хладилници гледат да го подчертаят дебело че даже и по вратите го пишат що Боша го пазят в дълбока тайна - фактически сега не знам трябва ли да се притеснявам или не .

    Иначе хладилника си работи нормално доста прецизно си поддържа температурата, въпреки че ми се струва че по-бавно я достига. Изключително безшумен е, ако не е включен турбо режим реално не се чува но за сметка на това май много рядко изключва все нещо прави. Барам една тръбичка от зад до компресора иначе не мога да разбера кога работи и кога не .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #41

    Отговор: Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Марката на компресора зависи какво са имали на склад в завода. В магазина мострата може да е с един, а при теб да се окаже съвсем друг.
    Личен опит.
    Важното е, че не чуваш работата на хладилника като цяло. Не само на компресора. Че има случаи на "музикални" хладилници, които издават свирукащи и клокочещи звуци. Спазвайте инструкциите за употреба и поддръжка и си свиркайте.
    Важното е да не се разваля хладилника, че и 7 години гаранция да дават (Liebherr например), като изпусне хладилния агент по-добре нов уред.
    Със здраве да си го ползвате!

  14.  
     
  15. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #42

    Отговор: Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    А мерси, здравето е най-важното. За един хладилник най-важното е дълголетието всичко друго си е ала-бала, старият работи над 25 лета безгрижно и за сега ще излезе в заслужена пенсия (фактически още си работи въпреки че е малко по-шумен). Иначе това е компресорът, нищо не ми говори надявам се да се окаже читав.
    https://www.secop.com/fileadmin/user...esb300a502.pdf


  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #43

    Отговор: Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения


  17. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #44

    Отговор: Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    След десетина дена работа в къщи вече имам някакво трайно мнение за хладилника (Bosch KGE49VI4A), от чисто любопитство дали си поддържа зададените температури му взехме един термометър с два датчика + стайна температура. Термометър за външна и вътрешна температура с 2 безжични сензора Самият термометър за моя изненада се оказа изключително точен, сравнил съм му показанията с един стар живачен (професионален термометър от химически завод).
    + Изключително точно си поддържа температурата в хладилната част и във фризера при зададени +5° и -18°

    + Когато се отваря по-рядко (примерно вечер) се оказа че изключва за доста дълго време. Бях чел че инверторните почти не изключвали и първите 2-3 дена като че ли наистина беше така но след това.....
    + Реално е безшумен, единствено се чува (и то доста по-слабо от старият) когато се включи режимът супер(охлаждане или замразяване) който се включва ръчно в упътването пише че може и автоматично да се включи но още не сме го чували.
    + Вентилаторът му е безшумен (за сега) изключително слабо се усеща когато работи и работи само при затворена врата.
    - - - VitaFresh 0°C Box - Изключително рекламирана като екстра но е със същата температура като на хладилното отделение, реално си минава като измама . https://www.bosch-home.bg/specials/vitafresh

    М/у другото направих допитване до Бош интересно ми е какво ще ме смотат, няма да предявявам някакви претенции или рекламации просто да си знаят че на лъжата краката са къси . Въпреки това хладилника си е доволно голям с добро разпределение и работи идеално което на нас ни харесва.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #45

    Отговор: Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    вентилаторът в хладилното отделение е добре да се включва в указаните в упътването слу1чаи. Примерно лятото и когато се слагат пресни продукти.
    При всички марки вентилаторът се изключва при отваряне на вратата.
    Инверторният компресор винаги работи, но при ненатоварен режим с минимални ниски оборити. Затова и не го чуваш. Не знам твоят блок за управление какъв е, но при мен на всеки 14сек светва светодиод, коийто показва, че заедно с компресора са ОК.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 19:49
  2. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 20:28
  3. Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eliemi във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 116
    Последно: 30-01-22, 19:09
  4. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 18:20
  5. Хладилници: мнения, въпроси, обсъждане, избор
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 05-01-10, 21:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе