Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Electrolux ENB38943 ili Liebher C3523

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    8
    #1

    Electrolux ENB38943 ili Liebher C3523

    В дилема сме да купуваме нов хладилник.Гледам сега промоция в Технополис на Електролукс.Ето линковете:

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...UX-ENB-38943-W
    http://www.technomarket.bg/products/...iebherr-c-3523

    Колебаем се между Електролукс и Либхер.Електролуксът е 750лв ,срещу 900 за Либхера.Харесват ми,защото са големи в хладилната част.Пазарим горе долу на седмица и държим доста продукти в хладилника,затова и не държа на пълен "Ноу-фрост".Казаха ми,че Електролуксът май е по-стар модел,не знам компресорът какъв е,с 2 кръга на охлаждане е.Либхерът пък няма "ноу-фрост" на фризера,а цената е по-висока.Имам приятелка,която има Либхер обикновен и казва,че не го е изключвала 2 години.Старият ни хладилник има проблем с това обледяване,но той си е и доста старичък.Разбрах,че ако е с 1 компресор е добре да е с 2 кръга на охлаждане,за да охлажда хладилната част добре.

    Моля за мнение или някой,който има наблюдение върху моделите да изкаже мнение кое си заслужава!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #2

    Re:Electrolux ENB38943 ili Liebher C3523

    Мога да кажа,че моделът с диспенсъра е доста добър,перфектно държи Т,тих(леко се чува вентилаторът само), едва ли този е по-различен;бих взел Електролукса.Да не говорим,че може с едни и същи компресори да са и двата(Еллукса и Либхера).
    Имай предвид,че Еллукса е с малък фризер.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    8
    #3

    Re:Electrolux ENB38943 ili Liebher C3523

    Аз клоня към Електролукса,но у нас всички са за Либхер,та се чудя оправдана ли е цената му като няма екстри или материалите са му качествени?Масово чета,че с това автоматично размразяване се запушват разни тръбички и кондензи стават и течове и не знам тези в промоциите дали не ги чистят като застояла стока.Затова се интересувам за мнения,ако някой има такива да пише.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #4

    Re:Electrolux ENB38943 ili Liebher C3523

    Е ноу-фрост е по-добре,няма скреж в "нискотемпературното" отделение,ама е и по-овъртяно,което е предпоставка за дефектация,но поддържа постоянна Т(без колебания),не размразяваш.С една дума първо реши какъв тип искаш,после марка и модел.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    84
    #5

    Re:Electrolux ENB38943 ili Liebher C3523

    Бягай далеко от Либхера,още по-вече от made in Brlgaria.Казвам ти го съвсем приятелски,повярвай ми.Електролукса е доста по-слабо дефектеруема техника-статистика.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #6

    Re:Electrolux ENB38943 ili Liebher C3523

    Точно този Електролукс имам от половин година. Доволен съм. Някъде из другите теми бях писал повече. Компресора е АЦЦ. Досега нищо не сме му правили. Има един отвор в хладилната част през който се отича. Не сме го чистили, но не се е и задръствал. Като обем е много голям - все пак е висок 2 метра.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    8
    #7

    Re:Electrolux ENB38943 ili Liebher C3523

    И на мен ми е на сърце.Ходихме днес да го мернем Електролукса.Аз поразчетах из форума да се запозная какво трябва да гледам.Сега нашите се опитват да ме оборят,че 2 компресора е по-добре от един,но като чета тази информация се оборва,че еднокомпресорните с 2 кръга са издръжливи понеже били по-мощни.В Техномаркет го има за 720лв,като съотношението на литрите за фризера и хладилника са други.За тази цена е приемлив според мен,понеже максимумът ни е 800-900лв,но и консултантите не дават много инфо-стар модел ли е,нов ли е,не пише кой климатичен клас е,трябвало да го вадят да видят и т.н.Имам чувството,че аз съм по-информиран,затова се допитвам и тук

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #8

    Re:Electrolux ENB38943 ili Liebher C3523

    Шматароци,що ги питаш?!Дръпни кутията за зеленчуци и у лево или десно има лепенка с информация.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    67
    #9

    Re:Electrolux ENB38943 ili Liebher C3523

    Като започвам, че НоуФроста е по-удобната технология, ето няколко неща, които виждам, че не забелязваш:
    Либхера е с по-голяма гаранция 36 месеца / 24 месеца на Е-лукс
    Климатичният клас за който напоследък много коментираме при Либхер е +10 +43 С. Е-Лукса не го намерих. Тези хора дори нямат сайт?
    И накрая ето какво споделя един "късметлия" купил си Е-лукс с НоуФрост скоро:

    http://www.tehcomservis.com/forum/to...m=2&topic=1411

    Здравейте, Преди една седмица си купих хладилник с фризер ELECTROLUX ENB 34633 W. Модела е с автоматично размразяване на хладилната част и No-Frost система на фризера.
    Бях чул, че хладилниците с No-frost система издават странни звуци, затова в началото си мислех, че всичко е наред. Обаче, сега при всяко включване на няколко пъти издава стенещ звук (наподобява човешко стенене, когато някои се мъчи да направи нещо, но не може
    Ако някои има предства от какво може да са тези звуци или е имал същия проблем, моля да пише.
    Благодаря ви.
    _____________________________________________________________________
    наистина са дразнещи тия звуци. А и са отчетливо по-силни от звука на самия хладилник.

    Има ли смисъл да викам техник вкъщи или да изчакам? Защото определено звуците са доста силни и дразнещи. Чуват се дори, когато телевизора е включен.

    Успех!

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #10

    Re:Electrolux ENB38943 ili Liebher C3523

    Цитат Първоначално публикувано от qn_st
    Сега нашите се опитват да ме оборят,че 2 компресора е по-добре от един,но като чета тази информация се оборва,че еднокомпресорните с 2 кръга са издръжливи понеже били по-мощни.
    Не знам какво четеш, но по-добре послушай вашите.
    С два компресора не е по-добре, а многократно по-добре.
    И наличието на два компресора по ред причини безусловно следва да бъде първия и най-солиден критерий при избор на хладилник.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    8
    #11

    Re:Electrolux ENB38943 ili Liebher C3523

    Не съм видял последните постове.Изнамерих едно лице,което ми каза,че и от едните има дефектни и от другите.Проучих,разгледах,пълният"ноу фрост" е удобен вариант наистина(гледах едно LG от този тип),но четахме,че е по-подходящ за хладилник,в който се държи повече храна в кутии(тип за един ден като от бързо хранене и т.н.с малък обем),та затова рискувахме с Електролукса.Водят го "топ селър" в един магазин,среден клас,не е и скъп.Инсталирахме го,сега работи,нямам още отзиви,за около 2 часа си достигна заданените стойности на температурата.Дано имаме късмет и се окаже сполучлив!
    Благодаря за отговорите!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #12

    Re:Electrolux ENB38943 ili Liebher C3523

    Цитат Първоначално публикувано от Fresh
    Климатичният клас за който напоследък много коментираме при Либхер е +10 +43 С. Е-Лукса не го намерих.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #13

    Re:Electrolux ENB38943 ili Liebher C3523

    Наредили са ги всички класове,ако сложиш и снимка на компресора-супер.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #14

    Re:Electrolux ENB38943 ili Liebher C3523

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Наредили са ги всички класове,ако сложиш и снимка на компресора-супер.
    Е това възможно ли е?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #15

    Re:Electrolux ENB38943 ili Liebher C3523

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Е това възможно ли е?
    Едно SN-T e достатъчно,ама щом са решили цялата азбука...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Фризер Liebher,замразява на половина?
    От billibi във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 20-10-14, 08:38
  2. Electrolux ERB 34003W8
    От Giggio във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 11-12-12, 08:46
  3. Магазин на AEG/Electrolux
    От peterasap във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 13-05-12, 13:28
  4. Electrolux 3850
    От teodorpp във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 31-03-11, 19:52
  5. Electrolux vs. Liebherr
    От wrathchild във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 28-07-09, 21:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе