Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29
Like Tree3Одобрявам

Избор между 3 конкретни модела

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #16

    Отговор: Избор между 3 конкретни модела

    Честито за турския "бош" с китайски компресор. Корейското LG, с инверторния компресор беше прабилния избор. Няма по-добра компресорна защита от IPM, а и евентуален извънгаранционен ремонт (на IPM) не струва повече от двуцифрено число левове.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #17

    Отговор: Избор между 3 конкретни модела

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Честито за турския "бош" с китайски компресор. Корейското LG, с инверторния компресор беше прабилния избор. Няма по-добра компресорна защита от IPM, а и евентуален извънгаранционен ремонт (на IPM) не струва повече от двуцифрено число левове.
    Сигурен ли си, че е китайски компресора? В друга тема мисля, че бе коментирано за по-качествен.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #18

    Отговор: Избор между 3 конкретни модела

    Виж ТУК. Бе коментирано, че не се знае коя бройка точно с какъв компресор е. Сиреч, дали пръчката е от сой или не.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    8
    #19

    Отговор: Избор между 3 конкретни модела

    Аз още не съм го купил, но засега съм се спрял на Бош-а. Няма марка, за която да няма лоша тема или мнение. За едни Либхер е голямата работа, за много други е тотално разочарование. За едни заводът на Бош в Турция е най-модерният в Европа, за други това е голям недостатък. За АЕГ - хубави, ама като Електролукс, т.е. не си заслужават парите. За Gorenje само лоши неща, но от друга страна те дават 5 години пълна гаранция, което е посочено от много хора като основен критерий при покупка на хладилник в наши дни. Ти сам си писал, че почти всички марки вече са с китайски компресори. Е, като е така, не е ли Gorenje правилният избор?
    LG може би не са лоши, но до един са с No Frost и са шумни, което е от значение за мен. Тези дни ще отида до магазин за уреди с транспортни дефекти, където продават за 1000лв LG GBB530PZCFS. Лошото е, че не работят официално с LG и гаранцията от 10 години не важи.

    Та така... изборът на хладилник явно е сложна работа. Ако в крайна сметка го купя от голяма верига, със сигурност ще си платя за удължена гаранция.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #20

    Отговор: Избор между 3 конкретни модела

    Поразгледай LG какви компресори слагат. Самсунг работят само със свои материали, машините от високия им клас са невероятно тихи. Поразгледай и поразпитай за моделите от средния им клас, тук няма инфо.
    Успех!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #21

    Отговор: Избор между 3 конкретни модела

    joroace: Ще ти кажа само, че един приятел си купи Горене и на втория месец потече ръжда там където е сложен надписа Горене... та смятай колко им е инокс хладилника.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #22

    Отговор: Избор между 3 конкретни модела

    е то инокс от години не значи че е неръждавейка ,това е боя - при всички уреди гарантирано

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    94
    #23

    Отговор: Избор между 3 конкретни модела

    Здравейте, и аз съм харесал единия от посочените хладилници, а именно GORENJE NRK 6191 TX

    Като голям плюс определям 5 годишната гаранция, но може ли някой да ми каже как са Gorenje с хладилната техника и заслужава ли си конкретния модел с екстрите, с които разполага. Благодаря !

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #24

    Отговор: Избор между 3 конкретни модела

    Някой може ли да сподели тези нови Линейни компресори на LG с 10 годишна гаранция дали наистина са по надеждни и безшумни.
    Спомена се за проблеми с електрониката и управлението им. Това така ли е ?

    Рекламират че старите компресори имали 4 движения за разлика от тези линейни с 1 движение. Което за мене е смешно понеже и старите компресори придават чрез въртеливо движение на ротора си праволинеен ход на буталото което прави налягането. А то се движи по подобие на Линейният компресор. Разликата е в липсата на ел мотор и ротор/статор.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #25

    Отговор: Избор между 3 конкретни модела

    Виждал ли си ги старите компресори? Виждал ли си изобщо компресор на климатик, че ти е смешно? Хладилните са друга бира.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #26

    Отговор: Избор между 3 конкретни модела

    Какъв климатик бе ?

    Питам за линеен компресор на хладилник !!! И не се смея никъде !!! В нета клипчета колкото искаш за разглобени компресори и схеми бол ! Даже и ти можеш да ги погледнеш !

    Явно ти не си виждал такъв компресор и не ми разбираш въпроса изобщо съдейки по отговора ти !

    Ето ти колега разбирач един хубав блог за коеот с клип в него ! http://blog.nediko.info/%D0%B8%D0%BD...efrigeration-c
    -----

    Искам някой разбиращ да обясни смислено за тези нови компресори ! Коренно различни от старите били те и инверторни !

    http://www.lg.com/bg/hladilnitzi/lg-...V-side-by-side

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    dodo_pv одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #27

    Отговор: Избор между 3 конкретни модела

    Моят хладилник от подписа е 36db и не е с линеен компресор, така че това LG дето е 40db хич не ми се види да е с 25% по-безшумно
    Може би сравнен с някой 30 годишен хладилник ЗИЛ да е по-безшумен.
    Комшията ми има подобен LG с 2 врати преди 4г купуван, е преди 1-2 месеца му проби и изтече фреона.

  16. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #28

    Отговор: Избор между 3 конкретни модела

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Моят хладилник от подписа е 36db и не е с линеен компресор,
    Не е с линеен а е инвертор със 5 скорости
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #29

    Отговор: Избор между 3 конкретни модела

    Сигурно и с икономията на ток е подобна историята. Общо взето този компресор е като спринцовка. Задвижва се от тактов генератор, който го сгъва с определена честота, а под действието на възвратните пружини буталото се връща обратно и нагнита фреона. Поне така ми се стори на рекламата отблизо в магазина. Като се скапе този тактов генератор и компресора приключва.
    Отделно баланса на такъв компресор според мене е по малък, отколкото на ротационен с мотовилков механизъм. От там и шумовите му характеристики не са кой знае колко впечатляващи.

    Смешното в цялата реклама е че се твърди че класическите компресори с мотовилка и маховик имали 4 точки на триене. Както и да го гледам, там точката на триене е само една в цилиндър буталото. Може да се вземе като втора точка триенето при въртеливото движение в лагера на мотовилката към ротора на ел мотора (маховика).
    Докато на схемата е показано че има 4 точки, като се разделя условно маховика на 4 секции и се посочват за точки на триене. Това и тактове на ДВГ да бяха пак не е вярно.
    Та рекламата им е неверна според мене и некоректна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор между 3 модела
    От whitefox във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 16-12-14, 17:33
  2. Избор между 3 модела... ?!
    От startus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 16-11-14, 09:49
  3. Избор между два модела
    От d_ivanov във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 19-05-14, 16:56
  4. Избор между три модела
    От djmartini във форум Климатици Midea
    Отговори: 27
    Последно: 15-04-10, 13:31
  5. Отговори: 1
    Последно: 12-11-06, 11:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе