Резултати от 1 до 8 от общо 8

Охладител за вино като обикновен хладилник?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    4
    #1

    Question Охладител за вино като обикновен хладилник?

    Здравейте,

    Наскоро се развали хладилника в офиса и трябваше да се купи нов. Отдвна си мечтая за хладилна витрина и понеже фризер не е необходим реших, че може би не е чак толкова лоша идея да купя хладилна витрина вместо обикновен хладилник. Поразрових се из магазините за бяла техника и ми изпадна много запазен охладител за вино с приятел дизайн и размер 155х60х60, което ми е супер. Няколко пъти повдигнах въпроса дали този уред може да поддържа 4-5 градуса температура, понеже все пак предназначението му е за вино и след като продавачката се консултира със сервиза им, ми бе обяснено, че това на практика е обикновен хладилник и няма причина да не може да се използва като обикновен хладилник. Следователно го купих (с 3 месеца гаранция) и ми го доставиха от друг град.

    По време на транспортирането витрината е била в хоризонтално положение, а след като я разтоварихме също я сложих легнала за да обърна вратичката (нямах идея, че това е погрешно). Изправих я и я оставих в покой за около 6 часа (беше ми обяснено, че са достатъчни само 3, а в интернет пише 24ч.), след което я пуснах на степен 6/7 и пълна на около 30% с хранителни продукти. На следващия ден след около 12 часа работа при външна температура около 24 градуса, вътрешната беше цели 13.5 градуса. След направената констатация реших да я увелича на максималната 7/7 степен и за около 2 часа температурата падна на 10 градуса, които продължават да са ми крайно недостатъчни, а и до колкото съм чувал хладилниците не трябва да работят на максимална мощност.

    Въпросът ми сега е дали тази хладилна витрина все пак ще може да се използва като хладилник, респективно да поддържа спокойно поне 5 градуса и ако да, то какви действия трябва да предприема за да ги достигна? Да изчакам още време, да викам техник за проверка на фреона, смяна на компресора с по-мощен (съответно допълнителна инвестиция в уреда) или нещо друго? Хладилните витрини за безалкохолно по магазините спокойно работят и на под 4-5 градуса, като се има предвид, че се отварят често. Охладителите за вино обаче явно не са конструирани с тази цел, въпреки че в характеристиките на повечето пише 5-18 градуса. Ако това е така, възможна ли е замяна на компресора с по-мощен или това не става само с нов компресор? Витрината е красива, размерът ми пасва и ми се иска да я запазя.


    Марка и модел: Medion MD 5461
    Мощност: 1.0A, 160W
    Обем: 300L
    Клас: N/ST
    Фреон: R600A, 0.047 kg.
    Компресор: ACC HXK80AA

    Приложено изпращам снимки на характеристиките.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2

    Отговор: Охладител за вино като обикновен хладилник?

    Как е обикновен хладилник?
    Има вина,които се съхраняват на 18°С!
    Хладилниците,ако работят на 15-18°С,какво ще стане с храната в тях?

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Охладител за вино като обикновен хладилник?

    Идеята им е била, че чрез потенциометъра ще може да се настрои витрината да работи на по-ниска температура подходяща и за храна, което очевидно не се получи. Попрочетох тук там и май решението на проблемът ми е да сменя термостата с такъв, който да изключва на по-ниска температура. Визуално ми изглежда обикновен с врътка, но не съм компетентен и не знам ако това ми е вариантът, то какво да търся.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4

    Отговор: Охладител за вино като обикновен хладилник?

    Точно така.
    Мисля,че най- ниската температура за вина е около 7-8°С.
    То и затова се казва охладител за вино.
    А за тези от сервиза,без коментар!

    Ако си любител на вина и охладителят е с добър външен вид си го остави и ползвай по предназначение.
    За офиса си купи нормален хладилник.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    4
    #5

    Отговор: Охладител за вино като обикновен хладилник?

    Сервиза ги оставяме на страна, че и аз започвам да се ядосвам... Дай да видим сега как да решим проблема.

    Имаш ли представа какъв термостат да търся? В смисъл... Визуално ще го докарам някак да пасва, но гледат ли се някакви характеристики? Компресорът и въобще цялата система ще издържи ли ако витрината поддържа температуа 4-6 градуса?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от lz1kka Виж публикацията
    Сервиза ги оставяме на страна, че и аз започвам да се ядосвам... Дай да видим сега как да решим проблема.

    Имаш ли представа какъв термостат да търся? В смисъл... Визуално ще го докарам някак да пасва, но гледат ли се някакви характеристики? Компресорът и въобще цялата система ще издържи ли ако витрината поддържа температуа 4-6 градуса?
    Малко снимки на термостата...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #6

    Отговор: Охладител за вино като обикновен хладилник?

    Затова си има хладилни техници.
    Направи консултация,за да ти предложат решение.

  8.  
     
  9. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #7

    Отговор: Охладител за вино като обикновен хладилник?

    Термостата го снимайте от задната страна там би трябвало да са посочени температурите при които работи. Иначе термостати които могат да Ви свършат работа са к50 р1127 или к50 р1118.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    4
    #8

    Отговор: Охладител за вино като обикновен хладилник?

    Цитат Първоначално публикувано от frick Виж публикацията
    Термостата го снимайте от задната страна там би трябвало да са посочени температурите при които работи. Иначе термостати които могат да Ви свършат работа са к50 р1127 или к50 р1118.

    Благодаря много за информацията! Обмислям вариант да демонтирам термостата/терморегулатора отново и директно да се засиля към някой магазин с него. Изглежда, че ако го сменя драмата ще приключи с щастлив край. Не ми е проблем да отделя някой лев за да си направя хладилничето да работи.
    Този пост е редактиран от lz1kka; 11-06-18 в 17:45.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник Miele чука като спира
    От pe6ko406 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 19
    Последно: 06-04-13, 09:52
  2. Покупка на хладилник - No-Frost или обикновен?
    От DEF във форум Хладилна техника
    Отговори: 37
    Последно: 27-09-11, 15:00
  3. Вино във вино
    От Pitagorvd във форум Логически задачи
    Отговори: 32
    Последно: 09-03-11, 21:19
  4. послевкус на вино
    От pavelkv във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 09-01-08, 10:35
  5. Задача №"междинна" (Отровно вино)
    От Edin_Lud във форум Логически задачи
    Отговори: 14
    Последно: 15-01-05, 21:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе