Резултати от 1 до 13 от общо 13

Промяна на посока на отваряне на врата на хладилник И на вратичка на камера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    9
    #1

    Промяна на посока на отваряне на врата на хладилник И на вратичка на камера

    Ще купувам нов хладилник за вграждане. Който и да избера, ще се наложи да променям посоката на отваряне едновременно на вратата както на самия хладилник, така и на малката вратичка на камерата. Колебая се между тези двата:

    https://technika.bg/product/28594/hladilnik-s-vatreshna-kamera-za-vgrazhdane-bosch-kil24nff1.html

    и
    https://technika.bg/product/28563/hladilnik-s-vatreshna-kamera-za-vgrazhdane-gorenje-rbi4122e1.html

    На стария ми хладилник това беше възможно, но сега чета описания и менюъли и никъде не виждам да се коментира смяна на посоката на вратичката на камерата.

    Някой може ли да каже дали обръщането е възможно и за кой от двата модела?
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    146
    #2

    Отговор: Промяна на посока на отваряне на врата на хладилник И на вратичка на камера

    Имат си инструкции в офиц.сайтове.И на двата се обръщат и двете врати според тях:
    https://media3.bosch-home.com/Docume...01049840_D.pdf
    https://partners.gorenje.com/fts/Get...e=573254un.pdf

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    9
    #3

    Отговор: Промяна на посока на отваряне на врата на хладилник И на вратичка на камера

    i77kolev, благодаря за бързия отговор!

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #4

    Отговор: Промяна на посока на отваряне на врата на хладилник И на вратичка на камера

    Преди да закупите питайте дали няма да ви сменят вратите преди да го пратят.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #5

    Отговор: Промяна на посока на отваряне на врата на хладилник И на вратичка на камера

    Аз така си купих AEG преди година с уговорката , че могат да се обръщат вратите, взеха ми 30 лв над цената за услугата , държаха го 3 дни и накрая казаха , че не става..... Та взех едно Беко , защото всички маркови хладилници над 2м височина се оказаха проблемни с вратите , въпреки , че и на етикетите и в нета пишеше че може лява и дясна врата. Искай да ти я обърнат в магазина !

  7. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #6

    Отговор: Промяна на посока на отваряне на врата на хладилник И на вратичка на камера

    Преди години, като се мъчих да обърна вратите на моя хладилник, не успях и се примирих. Но това лято, при една чистка, намерих случайно допълнителните детайли на хладилника за обръщане на вратите. И си ги обърнах. Но за съжаление хладилника вече не е първа младост.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #7

    Отговор: Промяна на посока на отваряне на врата на хладилник И на вратичка на камера

    Хладилниците чиито врати се обръщат и пантите са захванати за челната част имат монтажни отвори, запушени с тапички или някакви декоративни капаци.
    Горението се вижда, че му се обръщат вратите, но за Боша по нищо не личи, че вратите се обръщат.
    https://bosch-home.expo2000.bg/wp-co...1-1-scaled.jpg (като се зумне, не се виждат никакви монтажни отвори отляво).

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    146
    #8

    Отговор: Промяна на посока на отваряне на врата на хладилник И на вратичка на камера

    Точно така,инструкцията на Боша е комбинирана за свободностоящ и за вграждане и ме е подвело.
    Само на първия става.Добре,че Rakeem има по набито око.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #9

    Отговор: Промяна на посока на отваряне на врата на хладилник И на вратичка на камера

    Заготовка на вратите има, моделите с дисплей на вратата не са окабелени от двете страни и при обръщане трябва да се пускат други кабели , което води до разкостване на хладилника и не ми хареса тази идея / така ми обясниха в магазина/

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    9
    #10

    Отговор: Промяна на посока на отваряне на врата на хладилник И на вратичка на камера

    Благодаря ви! Смятах да поръчвам онлайн, но явно ще се наложи ходене на място и уговорки с продавача. Клонях към Боша, като ви чета, обаче, май при него няма да се получи обръщането. Лошото е, че за търсения от мен размер хладилник, на българския пазар се предлагат само тези два модела и всъщност нямам избор.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #11

    Отговор: Промяна на посока на отваряне на врата на хладилник И на вратичка на камера

    Mоя Panasonic е с дисплей на вратата и като му изтече гаранцията му обърнах вратите. Гледай в самия хладилник да има една кутия с разни панти, капачки и т.н. за обръщане на вратата. Ако ги има значи се обръща.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #12

    Отговор: Промяна на посока на отваряне на врата на хладилник И на вратичка на камера

    Нашия LG му се обръща вратата ама е с дисплей и като прочетох инструкцията и направо се хванах за главата. Докато се наканя жената взе че свикна с тази посока и ми каза да не я обръщам. Като има гости при отваряне на хладилника не се вижда кво има вътре и тя пожела така да си остане. Иначе психипески се бях подготвил....панти...кабели...разглобяване...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #13

    Отговор: Промяна на посока на отваряне на врата на хладилник И на вратичка на камера

    Върнах се в изходна точка , Бекото изкара 2г и 9 месеца и даде фира, ще купя вече Бош , пък накъдето и да се отваря вратата ....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник geronje rk4233w - скърцане при отваряне
    От blood_of_king във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 07-01-18, 21:49
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-04-16, 21:10
  3. Преместване на врата на хладилник AEG !?
    От saint056a във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 29-01-13, 10:52
  4. Обръщане врата на хладилник
    От irenaiva във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 10-09-10, 23:35
  5. Изкривена врата на хладилник
    От go6o78 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 02-09-10, 14:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе