Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39

Повдигнати ъгълчета на ламинат - защо?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Отговор: Повдигнати ъгълчета на ламинат - защо?

    Май само ти...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #17

    Отговор: Повдигнати ъгълчета на ламинат - защо?

    Май съм пример за приказката 100 пъти мери - един път режи. Нещо не ми се връзва настоящата геометрия. Правих си едно жалко подобие на симулация, и виждам, че фуги трябва да се отварят и на други места, по-точно там където се събира триъгълната, перпендикулярната на нея и тя би трябвало да е отворена. Но сякаш си седят плътно, единствено и другите ъгълчета гледам изпитват малко напрежение, в посока от към късата снадка, но почти не са навдигнати. После ми хрумна, че може наистина дъските да са извити фабрично, но с какво ли не мерих фирата - еми прави ми се виждат. Ако дъските са прави (което е сигнал, че нещо може да се направи) защо няма фуги на други места? По-сръчните нека ми влязат в положението, не ме бива да се занимавам с такива неща.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #18

    Отговор: Повдигнати ъгълчета на ламинат - защо?

    защо ли?

    какво ти пука ? следващият път просто няма да е ламинат - хепи енд. само пълним къщите си с боклуци.
    при мен беше ламинат на кроношпан.
    споко ще издържи следващите 2-3 години до следващият ремонт. до тогава ламината ще ти е най-малкият проблем.

    живей си живота , пий една ракия и просто живей. ако дразни безкрайно просто кихни за някой хубав килим и скрий всичко.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #19

    Отговор: Повдигнати ъгълчета на ламинат - защо?

    върху стария 40-годишен дъбов паркет аз лично си сложих (вече 7-годишен) ламинат, който бива през ден-два усърдно мит с капещ моп и само на пръстите на едната ръка се броят местата, където не вода, а влага е причинила едва забележимо подуване

    всичко е до слагането

    фугите не ти се връзват на геометрията, не защото дъските са дефектни, а спукването по дебелината на дъската води до усукването й, така че в едната страна има луфт, в другата е идеално прилепнало
    оправяне на вече спукана дъска, че и криво сложена, е невъзможно, още повече по цялата площ на помещението

    при такива широки фуги има два начина да си решиш проблема:

    1. мий по-често с повече вода и след месец ще ти е толкова гадно и нетърпимо, че щеш, не щеш, ще се наложи да го смениш
    2. не ползвай вода, а само прахосмукачка, и ще си останеш на това ниво години наред...

    и аз, като estqwerty, бях на мнение, че само паркетът си струва, но при положение, че отдолу си имах паркет за изолация, който не махнах, прецених, че 7-8-9мм ламинат отгоре само ще са от полза
    а и последно, като гледах, паркетът беше 30-ина лева квадрата, след което идва редене, циклене, лакиране... а който не може сам, ще трябва да плаща, а за цикленето е почти сигурно, че трябва да се вика човек с машина... пък и каква свинщина става...

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #20

    Отговор: Повдигнати ъгълчета на ламинат - защо?

    В стария си апартамент имам един ламинат на Кроношпан, монтиран от фирма "Канор" в хола. Правен е преди повече от 15г, мит е непрекъснато с вода и няма и следа от фуги. Ама тия, които го правеха бяха майстори, обучавани от Кроношпан и си гледаха съвестно работата. За да не се нарушава разстоянието до стените слагаха едни клинчета и всеки ред се натягаше яко към предишните с колани. Нямаше чукане и блъскане и не се щадеше лепилото. След като реда прилепваше идеално към предния, излязлото от фугите лепило веднага се забърсваше с влажна кърпа. Но очевидно и качеството на ламината си е казало думата! Определено и подравняването на пода има голямо значение. Преди да почнат монтажа, техен експерт идва на два пъти да провери работата на майсторите по замазката, защото след първия оглед не му хареса.

  7. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #21

    Отговор: Повдигнати ъгълчета на ламинат - защо?

    Отчитайте и това, че подът никога не е правоъгълник. У нас няма две успоредни стени. Случайно го установих, като мерих дължините на две срещуположни стени. После се заиграх - ами няма! Всичко е custom.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #22

    Отговор: Повдигнати ъгълчета на ламинат - защо?

    Още едно откритие - опитах се да наредя фирата, та да видя какво точно става на това проблемно ъгълче. И естествено, хванах последните изрезки на майстора, да са ми първи на мен. Колко учуден бях, че насреща ми стоеше не клика от упътването, а другия - не само, че не свързваше цели редове да закопчава, а го е редил и в обратна посока. То всъщност, като го реди наопаки, не знам как ще се получи номера със закопчаването на цял предварително нареден ред. А иначе, за съжаление във фирата го няма това проблемното ъгълче, така че не можах да видя дали евентуално има някакви мустачки там ламината, които може да подпират. Тъй че, ако тръгна да го разглабям, поне ще почна от неговия първи ред (който по инструкция трябва да е последен) и който е най-крив. С малко късмет може да се получи и без да го разглобявам целия. Така или иначе ме интересува само зоната в средата, където ще се ходи.

    @estqwerty
    Ако не съм казал, шарката много ми харесва, доста я избирах. Също и усещането на пипане е много готино, наподобява много истинско дърво, необработено. Принта също е с много добра резолюция, единици ламинати видях с подобен рязък печат. И сега... да го крия с килим? Не, мерси, не ми беше това идеята. А и дъските изглеждат доста здрави, отзад за почти огледално лакирани. Пък който иска, да си сменя ламината всяка година, аз не искам. На чужд гръб и 100 тояги са малко.

    @Lupus
    Да, точно това е голямата гадост, купуваш си нещо хубаво, дето си си харесал, и идва някой умник, който ти унищожава материалите, вместо да ги положи. И в банята имах подобен казус, не знам как не му исках да ми плати допълнитлените материали които се наложи да купувам заради некадърността му. Сложен както трябва, тоя ламинат сигурно ще изкара и 20 години, но сложен неправилно... скоро ще сдаде багажа. Калпавите майстори ни крадът по две направления, че им плащаме за некадърен монтаж и че скоро ще трябва отново да се бръкнем в джоба за нов ремонт. Да не говорим за неудобствата около всеки подобен ремонт.

    Нещо "симулацията" по-горе не ми се вижда, като се изтегли и отвори с програма за гледане на картинки се вижда - ЦЪК

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #23

    Отговор: Повдигнати ъгълчета на ламинат - защо?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    В стария си апартамент имам един ламинат на Кроношпан, монтиран от фирма "Канор" в хола. Правен е преди повече от 15г, мит е непрекъснато с вода и няма и следа от фуги. Ама тия, които го правеха бяха майстори, обучавани от Кроношпан и си гледаха съвестно работата. За да не се нарушава разстоянието до стените слагаха едни клинчета и всеки ред се натягаше яко към предишните с колани. Нямаше чукане и блъскане и не се щадеше лепилото. След като реда прилепваше идеално към предния, излязлото от фугите лепило веднага се забърсваше с влажна кърпа. Но очевидно и качеството на ламината си е казало думата! Определено и подравняването на пода има голямо значение. Преди да почнат монтажа, техен експерт идва на два пъти да провери работата на майсторите по замазката, защото след първия оглед не му хареса.
    Стяган е с колани, защото е бил от стария тип - без клик система.
    При клик системата избягването на лепило е с цел повторно пренареждане при нужда /наводнение от баня, пералня и т.н./. Иначе и аз съм привърженик да ИМА пълнител на фугите.
    От снимките с монетите ясно се вижда, че дъските мъчат компенсирането на усукването/ъгъла който се е получил още при полагането на първия ред. Ако има възможност и не е слагано лепило - разглобявай и реди наново, даже и сам би се справил, щом вече всичко е "нарязано" по размерите на стаята. Гледаш картинките и действаш!

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #24

    Отговор: Повдигнати ъгълчета на ламинат - защо?

    Симеонов +1 (ако решиш да разглобяваш и редиш наново).

    Ако не искаш да редиш наново или ако при повторното редене отново останат фуги/дупки/празнини- купи си "пълнител" има такъв пълнител за дърво, ламинат който е със съответния цвят или близък до ламината цвят и с него запълни дупките/празнините.

    Задължително е този пълнител да остава гъвкав след като засъхне . В противен случай, ако е твърд може да направи по-голяма беля и да надигне по-голяма част от ламината.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #25

    Отговор: Повдигнати ъгълчета на ламинат - защо?

    Тая сутрин рекох да наредя пак фирата, че да видя дали става права сглобката. Имах от единия клик 3 дълги дъски (срязани по дължина) почти колкото цялата стая и две от другия клик, но дълги само по 2-3 педи всяка (естествено рязани напречно). Тук се извинявам за грешката, редили са го хората в правилната посока, нещо съм се объркал, защото предишния опит да наредя фирата беше в 4 през нощта и адски ми се спеше. Та, въпреки че от единия клик имах съвсем малко, колкото да хвана помежду другите дъски, сглобката се оказа идеално права и стегната. Опитите ми да я изкривя в някаква посока претърпяха провал. Наистина, и да иска човек, няма как да нареди криво подобна стегната сглобка, както вече ми бяха отбелязали няколко човека. Но с толкова орязан материал, няма как да преценя дали фугите по късата страна стават триъгълни. След още малко умуване измъдрих нещо, което хората с личен опит ще кажат дали има смисъл. След като наредиха първите 4 реда, колкото да се събере един гардероб върху тях, въпросния гардероб беше поставен върху тия 4 реда и реденето продължи (гардероба нямаше как да го изнеса от стаята). Възможно ли е фибрана (3мм) да е поддал и да е изкривил до толкова тия 4 реда, та закопчавайки останалите към тях да са се получили вече описаните изкривявания? Въпреки, че със сигурност едно от ръбчетата съм виждал ,че е в рамките на тия 4 реда. Но си мисля, щом аз ги видях тия стърчащи ръбчета веднага след монтажа, те са си били там още при полагането на дъската. Фугите мога да ги запълня, но си мисля, като полага дъската и вижда, че стърчи ръбче, може би можеше да се направи нещо още на място, а не сега като е нареден целия аз да умувам. И пак имам съмнение, че ако правеше целия ред и чак тогава го свързваше с готовото, може би нямаше да настърчат тия ръбчета... но може и да греша. Идеята ми да почуквам целия ламинат от към стената дето е първия ред, малко ме съмнява да успее, уикенда ще пробвам. Ако не успея така, дали мога с нещо остро, да речем бръснарско ножче да изрежа във вертикална посока там където подпира ъгълчето, дали ще се прибере?

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #26

    Отговор: Повдигнати ъгълчета на ламинат - защо?

    Най-много да начупите ламината там където ще го почуквате.
    Ако решите са почуквате, "почуквайте" с гумено или каучуково чукче за наместване на дограма.

    "Събиране" може да стане като от единият край вкарате някакъв предмет като плоска отверка, откъм плоската й част и постепенно завъртате така, че широката част да започне от едната страна да опира в стената, а от другата да започне притиска ламината и така е възможно донякъде някоя от дупките да се запълни с прибутване на ламината.

    НО, със сигурност ще смачкате ламината малко или повече там където го притискате/прибутвате с отвертката ...

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #27

    Отговор: Повдигнати ъгълчета на ламинат - защо?

    Аз ако съм, директно се обаждам на майстора/фирмата да си оправи бакиите!
    Този пост е редактиран от Dominator; 25-09-14 в 23:09.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #28

    Отговор: Повдигнати ъгълчета на ламинат - защо?

    Това го направих още на следващия ден след монтажа. Майстора уж беше одобрил замазката, а сега казва, че е от нея. Ама явно го казва по инерция, сигурно така отговаря на всички недоволни, стандартния отговор. От магазина също получих стандартния отговор, че монтажа не бил техен, така че... сещаш се. Хората си имат методика да отсвирват недоволните клиенти. То за това на вълка му е дебел врата. Какво им пука на майстора и на помощника му, че не се сетиха, да преместим гардероба едва когато стигнем до него. Нали не монтират у тях си. С каквото и да се захване човек, даже и да не го върши лично, явно трябва предварително да е детайлно запознат с начина по който се прави и да наблюдава майстора изкъсо. А по отношение на почукването, то си има специализиран инструмент дето са го ползвали навремето за старите модели кликове, ама нещо днес не мога да го намеря и май ще си правя самоделен. Доста семпло нещо е, метална планка полегнала върху ламината (е, ще подложа някакъв картон отдолу), която в единия край е подкривена надолу и влиза във фугата между стената и ламината, а в другия край е подкривена нагоре и по тоя край се удря с чук. Реално, така се "изнася" ръба на ламината навътре в стаята, далеч от стената, за да може да се почуква по него. Надеждата ми е, че сегашната позиция на ламината е "неестествена" за него и той с радост би заел правилната, стига да го освободя от тежестта на гардероба и да му покажа правилната посока с леки почуквания. Но... уикенда ще се разбере.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #29

    Отговор: Повдигнати ъгълчета на ламинат - защо?

    Трябваше от "наличния" гардероб да започнеш! Явно той е причината за усукването на първите редове, и ако има и малко от замаската, ей ти ги "ъгълчетата". Разходи го гардероба и реди на чисто!
    Този пост е редактиран от V_Simeonov; 26-09-14 в 11:52.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #30

    Отговор: Повдигнати ъгълчета на ламинат - защо?

    Пробвай ако стане с прибутване да се запълнят дупките, там където се получават сложи лепило на "кликовете" кдето дъските ламинат влизат една в друга, за да не се раздалечи ламината отново след като го прибуташ...


    А бре в днешно време все повече се убеждавам, че на българина не му се работи, а само му се яде и пие...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Защо ?!
    От dokkito във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 42
    Последно: 17-10-14, 18:55
  2. защо?
    От lorams във форум Овърклок
    Отговори: 13
    Последно: 19-07-09, 20:29
  3. Дебела подложка под ламинат?
    От mooncow във форум Друга битова техника
    Отговори: 12
    Последно: 04-09-08, 16:15
  4. Поставяне на ламинат
    От Malone във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 12
    Последно: 02-07-07, 01:03
  5. Защо?
    От Lupus във форум За Форума
    Отговори: 17
    Последно: 03-05-04, 13:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе