Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38
Like Tree12Одобрявам

Въпрос относно инвертор 12 -220v

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    30
    #1

    Въпрос относно инвертор 12 -220v

    Здравейте!
    Сори,ако тук не е мястото,нека модератора премести питането или кажете къде да попитам.
    Та,купих си инвертор 12 -220v/2000 w https://www.4allbg.com/image/cache/P...00-800x800.jpg
    Да,знам, че е менте.като го закача към тягов акумулатор 12v-12ah и му сложа ват метър,без товар ми показва 261v .С минимален товар до около 20w напрежението не пада под 250v,доста е притеснително за лед крушки и телевизорче...
    Когато,обаче,го включа към запалката на колата,си подържа без проблем 220/240v, без значение дали двигателят работи или не,правих няколко опита и все едно и също...
    Използвам еднакъв товар (крушки жични и лед и или тв.).
    Някакъв съвет или мнение..?
    Дали заради слабият ампераж,на тяговият , големият инвертор компенсира липсата на сила с повишено напрежение?
    Благодаря предварително за всеки компетентен отговор!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2

    Отговор: Въпрос относно инвертор 12 -220v

    Премери волтажа на акумулатора и волтажа на запалката, по-всяка вероятност този при акумулатора е по-висок и от там идва по-високия на изхода на инвертора.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    30
    #3
    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Премери волтажа на акумулатора и волтажа на запалката, по-всяка вероятност този при акумулатора е по-висок и от там идва по-високия на изхода на инвертора.
    При работещ двигател 14.2v,в покой 12.2v.на изхода на инветора (без товар) 246v,с товар (дори 10w) e под 240v.
    Тяговият беше на 13,сега е 12,4v и стойностите на изхода на инветора са както описах ,в горният пост.иначе на дисплеят на самият инвертор (естествено

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4

    Отговор: Въпрос относно инвертор 12 -220v

    Тоя инвертор мисля не е с чиста синусоида.
    Затова поизлъгва уреда и показва така.
    Мерил съм няколко други подобни и без товар показват толкова около 260V.
    LED лампите са направени да изгарят и при 200V нарочно.
    Нарочно ги карат на 28-30mA при допустими 20мА макс.
    Имам лампа която бачка 54000 часа до момента. Аз съм я правил преди 12,5г., не помня на колко фиксирах тока мисля към 14mA.
    Lupus одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    30
    #5
    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Тоя инвертор мисля не е с чиста синусоида.
    Затова поизлъгва уреда и показва така.
    Мерил съм няколко други подобни и без товар показват толкова около 260V.
    LED лампите са направени да изгарят и при 200V нарочно.
    Нарочно ги карат на 28-30mA при допустими 20мА макс.
    Имам лампа която бачка 54000 часа до момента. Аз съм я правил преди 12,5г., не помня на колко фиксирах тока мисля към 14mA.
    Със сигурност е модифицирана синусоида (каквото и да значи това

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #6

    Отговор: Въпрос относно инвертор 12 -220v

    Излъгана, прилича на трапец и уреда не я мери коректно.
    Площта ѝ, може да е точна като за 220-230V, но уреда се излъгва, според метода на измерване.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    30
    #7

    Отговор: Въпрос относно инвертор 12 -220v

    Офф,ужас!сега висях в колата,при запален двигател,ватметъра показваше 270+v,при изгасен 230v с товар 10до60 w.ако показва вярно,ще изгоря телевизор или хладилник,ако мотора работи.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Отговор: Въпрос относно инвертор 12 -220v

    Цитат Първоначално публикувано от Bokobogdan Виж публикацията
    Със сигурност е модифицирана синусоида (каквото и да значи това
    Това означава най-често на три стъпала за всяка полувълка. Лъже ти уреда 100%.
    Сложи един неелектролитен кондензарор 4-5uF/400v паралелно на изхода и ще позаглади стръмните фронтове.
    Bokobogdan одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #9

    Отговор: Въпрос относно инвертор 12 -220v

    Вържи му една крушка с нажежаема жичка и тествай на изгасен и запален двигател, за да провериш дали се изменя интензитета на светлината.
    Вариант, да си спокоен, е да вържеш един стабилизатор на напрежението между инвертора и консуматора.
    Според мен тоя инвертор работи с константо усилване и с повишаване на входящото напрежение се повишава и изходящото.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    30
    #10

    Отговор: Въпрос относно инвертор 12 -220v

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Това означава най-често на три стъпала за всяка полувълка. Лъже ти уреда 100%.
    Сложи един неелектролитен кондензарор 4-5uF/400v паралелно на изхода и ще позаглади стръмните фронтове.
    Благодаря за отговора,но съм доста скаран с електротехника,ще ми остане надеждата,че лъже уреда...сигурен съм,че сутринта и при работещ двигател и при изгасен,поддържаше 220/240v с жична и лед крушка

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Вържи му една крушка с нажежаема жичка и тествай на изгасен и запален двигател, за да провериш дали се изменя интензитета на светлината.
    Вариант, да си спокоен, е да вържеш един стабилизатор на напрежението между инвертора и консуматора.
    Според мен тоя инвертор работи с константо усилване и с повишаване на входящото напрежение се повишава и изходящото.
    Благодаря за отговора!Точно така го пробвам,не мисля, че светлината се променя...

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #11

    Отговор: Въпрос относно инвертор 12 -220v

    Не смея да го кажа на глас, ама мисля, че съвременен телевизор няма да изгори, както и съвременен компютър ... ама ти не ме слушай !
    Bokobogdan одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    30
    #12

    Отговор: Въпрос относно инвертор 12 -220v

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Не смея да го кажа на глас, ама мисля, че съвременен телевизор няма да изгори, както и съвременен компютър ... ама ти не ме слушай !
    Пробвах един 40"тв,за 2-3м и си бачкаше,.консумираше 37w при 255v.то ясно, че няма да изгори веднага,ама...,малко ме успокоява факта, че не се чува,някой да си е изгорил уредите с подобен инвертор.дано не съм първият изревал

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Отговор: Въпрос относно инвертор 12 -220v

    Цитат Първоначално публикувано от Bokobogdan Виж публикацията
    Пробвах един 40"тв,за 2-3м и си бачкаше,.консумираше 37w при 255v.то ясно, че няма да изгори веднага,ама...������,малко ме успокоява факта, че не се чува,някой да си е изгорил уредите с подобен инвертор.дано не съм първият изревал ������
    Малка е вероятността да се повреди телевизора. Всички съвременни електроуреди са с инпулсно захранване и стабилизация на вторичните напрежения. Отделно те са и с раширен до 275V диапазон на заштанващото напрежение и варистор на входа, който да обира пиковете. Така че споко!
    Този пост е редактиран от Lupus; 02-11-22 в 09:14.
    zxc0 и Bokobogdan харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    30
    #14
    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Малка е вероятността да се повреди телевизора. Всички съвременни електроуреди са с инпулсно захранвабе и стабилизация на вторичните напрежения. Отделно те са и с раширен до 275V диапазон на заштанващото напрежение и варистор на входа, който да обира пиковете. Така че споко!
    Много мерси,за инфото!ще спя по-спокойно на Кара дере...
    Дано написаното,от теб ,се отнася и за преносимите хладилници(компресорни,нови).още не съм купил,но това ще е следващото...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Малка е вероятността да се повреди телевизора. Всички съвременни електроуреди са с инпулсно захранвабе и стабилизация на вторичните напрежения. Отделно те са и с раширен до 275V диапазон на заштанващото напрежение и варистор на входа, който да обира пиковете. Така че споко!
    Много мерси,за инфото!ще спя по-спокойно на Кара дере...
    Дано написаното,от теб ,се отнася и за преносимите хладилници(компресорни,нови).още не съм купил,но това ще е следващото...

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Отговор: Въпрос относно инвертор 12 -220v

    Цитат Първоначално публикувано от Bokobogdan Виж публикацията
    ..........
    Много мерси,за инфото!ще спя по-спокойно на Кара дере...
    Дано написаното,от теб ,се отнася и за преносимите хладилници(компресорни,нови).още не съм купил,но това ще е следващото...
    НЕ СЕ ОТНАСЯ!!!
    Двигателите на компресорите искат чиста синосуида, без висши хармоници иначе преграват и изгарят. За там си трябва друг инвертор!!!
    Bokobogdan одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да тествам инвертор 12V DV към 220V AC в домашни условия?
    От fantastik във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 11
    Последно: 13-11-22, 12:25
  2. Osaka инвертор - въпрос
    От felipe във форум Климатици Osaka
    Отговори: 4
    Последно: 26-01-16, 10:20
  3. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 07:48
  4. Въпрос относно DC++ ?
    От ipnaid във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 09-09-06, 23:32
  5. ВЪпрос относно SP 2
    От viper във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 06-07-04, 19:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе