Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Smart Home

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #16

    Re: Smart Home

    Модератори, моля Ви, преместете постовете за казана за ракия в нова тема, та да даем пълна свобода на необузданите си научно-фантастични идеи....

    До колкото ми е известно етиловия алкохол се изпарява/втечнява при 76 градуса целзий (при атмосферно налягане. В този смислъ, ако поддържаш 70 градуса в казана няма да се получи, а ако е малко над 76 - ще се точи доста дълго време. Мисля си по-скоро да се регулира кондензацията: Газ до дупка на казана - 100-120 градуса...След това охлаждане до към 90 с цел отделяне на водата и второ охлаждане под 70 за кондензиране на етиловия спирт.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Re: Smart Home

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    Модератори, моля Ви, преместете постовете за казана за ракия в нова тема, та да даем пълна свобода на необузданите си научно-фантастични идеи....
    .................
    Няма ги... Обърни се по-нагоре...
    Но каквото и да правим, пак стигаме до "Ракийката и салатката" като каза преди време проф.А.Пантев...
    На времето за връх на прогреса се приемаше "Гайда с компресор и микропроцесор". Защо сега да не си спретнем един казан за ракия с газово подгряване, охлаждане с климатик и управление с ARM?

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #18

    Re: Smart Home

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    ...Мисля си по-скоро да се регулира кондензацията: Газ до дупка на казана - 100-120 градуса...След това охлаждане до към 90 с цел отделяне на водата и второ охлаждане под 70 за кондензиране на етиловия спирт.
    Да. Тогава изцяло минаваме на технологията на стандартна рефакционна колона : там материала се загрява яко и вътре с колоната линейно се охлаждат парите като на определено място ( температура) кондензата се извежда извън колоната.
    Според мен не е лесно да се изработи такова нещо в домашни условия. За тази работа народа си прави казани.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #19

    Re: Smart Home

    Мда.....май наистина стана много сложно за домашен казан.....

    Значи остава варианта с водна риза с ел. или газово подгряване и управление на температурата на изпарение - 76 градуса, ако се не лъжа. Бавно, но сигурно. Кондензата даже и да се преохлади - лошо няма.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #20

    Re: Smart Home

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    Мда.....май наистина стана много сложно за домашен казан.....

    Значи остава варианта с водна риза с ел. или газово подгряване и управление на температурата на изпарение - 76 градуса, ако се не лъжа.* Бавно, но сигурно.* Кондензата даже и да се преохлади - лошо няма.
    Така е .... Измайсторихме го ;-)

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #21

    Re: Smart Home

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Така е .... Измайсторихме го ;-)
    Остава само проблема как да разберем кога се е изчерпил етанола в джибрите, та да спрем процеса. Аз си мислех да се сложи една "капилярка" на изхода, която да поддържа по-високо налягане в казана докато има изпарение. Като спре изпарението, наляхането би трябвало да падне и пресостат да изключи подгрева и да светне надписа "РАКИЯТА ГОТОВА" . Ама не съм много сигурен дали ще стане......Ако някой има идеи да ги споделя!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    74
    #22

    Re: Smart Home



    Не зарязвайте тази тема , след две седмици ще трябва да варя ракия ама догодина в ЕВРОПА се надявам да си имам собствен казан и благодарение на вашите идеи да си го управлявам чрез GSM.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #23

    Re: Smart Home

    Всъшност не. Имайте предвид че ракията е разтвор на етилов алокохол във вода. Най-добрите резултати които съм постигал е дестилация на маслена баня на основната част от джибрите, след което продухване на ректификационна колона. Чистотата на крайния продукт, както и добива се повишават значително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 27-12-14, 13:00
  2. Търся Smart или 3D с Smart TV до 1000лв 32"-46"
    От radibg2 във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 18-09-14, 21:32
  3. Smart Home
    От horus92 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 22
    Последно: 11-07-14, 22:53
  4. Smart Pen
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 0
    Последно: 20-10-13, 13:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе