Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

ДЕЙЗИ МЕДИА-по-зле и от ЕЛИТ!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #1

    ДЕЙЗИ МЕДИА-по-зле и от ЕЛИТ!!!

    От доста време изках да пиша за техните продукти, но поради "малък" технически проблем нямах нет 9 дена [V].

    Та въпросната марка DM- дето уж се прави в БГ е ПЪЛНИ Л....А!!! Цифровите им апарати са боклуци, снимките са ужасни, не стига и това ами ги продават като много-функционални устройства: диктофон, Мп3 плеъри и тем подобни глупости. Освен че корпусите им са от най-гадната пластмаса която съм пипал, копчетата им след 20-30 натискания почват да здават багажа. Хехехе най-голям смях предизвика у мен че като си купите апарата, най-отзаде на описаниято пише, че апарат работи САМО с 5 марки карти за по-добра съвместимост. ХАХАХАХАХА паднал съм от смях. Не стига, че продават боклуци ами и са АДСКИ НАГЛИ да ти казват каква памет да си слагаш в апарата.

    Друг "хубав" техен прдукт са Мп3 плеърите от модела ДИВА ЛАЙТ. Е те тея са наистина големи дървета и още по-големи боклуци. Първият дефект е капачката покрифаща USB-то: първоначално не можете да я свалите от апаратчето, но след 20-30 сваляния-слагания няма да може да го сложите(така, че не се тревожете); Друг проблем, по-точно фабричен дефект е, че като сте на радио доста бройки на всеки 10 секунди пускат един гаден пукащ звук който може да ви изкара от нерви за 1-2 минути, пък ако сте си усилили музикато "до дупка" може и да ви заболят ушите, адски неприятно е; Друг проблем хехехехе, пак може да се смята за фабричен дефект- като ви падне батерията апарата не спира да свири, просто почва давлачи, както навремето повечето WALKMAN-и, проблема се оправя с нова батериика, но има някой апаратаи които са така перманентно т.е. с или без нова батерия пак си влачи; друг "хубав" аспект са слушалките, ако можем да ги наречем такива, пради силният метален шум които вкарват към музиката която слушате, при това напълно безплатно БЕЗПЛАТНО. Така, че като ви предложат нещо на ВЪПРОСНАТА МНОГО ДОБРА ФИРМА и почнат да ви убеждават, че е супер яко и е по-добро от КАНОН(примерно) просто го откажете и бягайте по-надалеко от там!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #2

    ДЕЙЗИ МЕДИА-по-зле и от ЕЛИТ!!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">От доста време изках да пиша за техните продукти, но поради "малък" технически проблем нямах нет 9 дена [V].

    Та въпросната марка DM- дето уж се прави в БГ е ПЪЛНИ Л....А!!! Цифровите им апарати са боклуци, снимките са ужасни, не стига и това ами ги продават като много-функционални устройства: диктофон, Мп3 плеъри и тем подобни глупости. Освен че корпусите им са от най-гадната пластмаса която съм пипал, копчетата им след 20-30 натискания почват да здават багажа. Хехехе най-голям смях предизвика у мен че като си купите апарата, най-отзаде на описаниято пише, че апарат работи САМО с 5 марки карти за по-добра съвместимост. ХАХАХАХАХА паднал съм от смях. Не стига, че продават боклуци ами и са АДСКИ НАГЛИ да ти казват каква памет да си слагаш в апарата.

    Друг "хубав" техен прдукт са Мп3 плеърите от модела ДИВА ЛАЙТ. Е те тея са наистина големи дървета и още по-големи боклуци. Първият дефект е капачката покрифаща USB-то: първоначално не можете да я свалите от апаратчето, но след 20-30 сваляния-слагания няма да може да го сложите(така, че не се тревожете); Друг проблем, по-точно фабричен дефект е, че като сте на радио доста бройки на всеки 10 секунди пускат един гаден пукащ звук който може да ви изкара от нерви за 1-2 минути, пък ако сте си усилили музикато "до дупка" може и да ви заболят ушите, адски неприятно е; Друг проблем хехехехе, пак може да се смята за фабричен дефект- като ви падне батерията апарата не спира да свири, просто почва давлачи, както навремето повечето WALKMAN-и, проблема се оправя с нова батериика, но има някой апаратаи които са така перманентно т.е. с или без нова батерия пак си влачи; друг "хубав" аспект са слушалките, ако можем да ги наречем такива, пради силният метален шум които вкарват към музиката която слушате, при това напълно безплатно БЕЗПЛАТНО. Така, че като ви предложат нещо на ВЪПРОСНАТА МНОГО ДОБРА ФИРМА и почнат да ви убеждават, че е супер яко и е по-добро от КАНОН(примерно) просто го откажете и бягайте по-надалеко от там!!!



    <div align="right">Originally posted by LUDIA - 07/07/2005 : 13:25:14</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Абсолютно си прав човече,много ги прехвалиха тези боклуци.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #3

    ДЕЙЗИ МЕДИА-по-зле и от ЕЛИТ!!!

    Бяха ясни за мен още като изкараха Photoclit-ора

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    ДЕЙЗИ МЕДИА-по-зле и от ЕЛИТ!!!

    AMEN Brother , AMEN

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #5

    ДЕЙЗИ МЕДИА-по-зле и от ЕЛИТ!!!

    Не съм гледал новите модели на дейзи но поне първите мп3 плейъри и фотоапарати (до 1.3МП) за цената си бяха нещо много добро и здраво. С единствен недостатък - кофти белеща се пластмаса.

    Но тогава и цените не бяха сравними с тия на канон, сони и т.н.



    А като сте почнали темата - все едно новите дървета излизащи под името Практика все едно са по-добре

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #6

    ДЕЙЗИ МЕДИА-по-зле и от ЕЛИТ!!!

    XaMaB, и преди съм писал за ПРАКТИКА, че са големи боклуци, но определено са една йота по-добри от ДМ!!! Не, че имат нещо общо с онази Практика от преди дето я знаят нашите бащи. Доколкото съм дочул, фирмата е сдала багажа и Китайците са купили марката и сега я ползват(както стана с ГРУНДИГ и МОЛИНЕКС)! Мога за Мп3 плеърите да допълня, че джойстика с който се влиза в менюто и се избира е много-малък, трудно се налучкват правилните позиции. Освен това е на пружинка и е толкова хлабаво хванат, че съм ги получавал с изпаднал джойстик!!!

    За фотоапаратите да не отварям дума, че темата е адски обширна. Само да спомена, че при зареждането имат проблем, поне тези които са с Li-Ion батерии.



    Тамън съм се хванал я да позлословя относно моята най-мрезена марка от МАРКИТЕ- SONY-AIWA. Та имам на работа едно Мп3 с 512 МБ памет, та реших един ден да го демонстрирам на едни момчента, дето искаха да си го купят и аз като услужлив човек рекох да им го тествам. НЯМА да ви кажа каква беля на главата си взех, но все пак ще разкажа.[:D] Та взех му USB кабела, отворих предният капак на компито, закачих го и чакам да го намери компа. Намери го, обаче иска драйвер. Преживях тази обида, сложих драйвера-програмата(всичко е едно) и рестартирах. И оооо SYSTEM ERROR, натиснете F10 за да се оправи(ПСУВАНЕ ДО НЕБЕСАТА КАЛПАВИЯТ СОФТ). Та подкарах машината слагам Мп3 Плеърчето, всичко е ОК, слагам му Мп3, спирам USB-то, вадя го и пускам. Само че на екран има един много-хубав надпис NO DATA[!](още "благословии" по адрес на SONY). Пак на компа, слагам в папка, без папка, отвън основната папка(има и таква, заедно с Мп3 едитор програмка вътре), вадя и отново хубавото надписче NO DATA!!! АААА побърках се, издивях и сериозно се замислех за УБИИСТВО на някой от SONY. Отворих Книжката по точно двете: едната за плеъра и една за софта. Там с един дребен шрифт написано, че софта като се инсталне се пуска на компа да намери всички Мп3 и WMA файлове и да ги конвертита в неговси някакъв там вариянт. Е не е истина тея ме утрепаха с тъпотия. Викам си добре ОК ще го изтърпя, направих го и доволен слагам пак Мп3 в апарата, вече с нова иконка са Мп3 файловете. Вадя и пак същото NO DATA, без малко да счупя гадното нещо[!]. Пак погледнах програмата и там най-отгоре си пише TRANSFER, сложи плеъра, натиснах трансфер, даде ми да избирам от един root какво искам, избрах и му дадох потвърждение. Извадих плеърчето и О ЧУДО, то можело и да свири. НЕ Е ИСТИНА ПО-НЕКАДЪРНО НАПРАВЕНА РАБОТА И ОСТАВЕНИ РЪЦЕ В МАРКОВА ТЕХНИКА ДОДЕГА НЕ БЯХ ВИЖДАЛ, ПЪЛНА НЕДОМИСЛИЦА!!!

    P.S. Софта се инсталира адски БАВНО, да не кажа подозрително бавно(машината HP PAVILION с котлон на 3400+, с 1 ГБ РАМ и тем подобни не ме интересува ебахти скъпотията), трябва да ви стане ясно за какво си говорим. Та SONY остават моята най-мразена марка!!!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #7

    ДЕЙЗИ МЕДИА-по-зле и от ЕЛИТ!!!

    Съвсем леко ще се включа относно дизайна.

    По-долу са два на вид еднакви плеъра, само че левия е на фирма Дейзи, а десния на фирма InnoVision (продуктова серия InnoAX):

    ..........



    Всичките им продукти са с "готов" дизайн, ако някой му е интересно, мога да им намеря "Двойниците"



    П.П.: Само още едно сравнение да направя

    Ляво - DM, дясно - Liyon Electric



    .............

    Ето ЛИНК за продукта на Liyon

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #8

    ДЕЙЗИ МЕДИА-по-зле и от ЕЛИТ!!!

    За MP3. NEO и Canyon са същите. Canyon са известни с това, че взимат продуктите и са САМО МАРКА. И все пак не им пречи да са прилични.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #9

    Re: ДЕЙЗИ МЕДИА-по-зле и от ЕЛИТ!!!

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    1. ... и преди съм писал за ПРАКТИКА, че са големи боклуци, но определено са една йота по-добри от ДМ!!!

    2. ... че софта като се инсталне се пуска на компа да намери всички Мп3 и WMA файлове и да ги конвертита в неговси някакъв там вариянт. Е не е истина тея ме утрепаха с тъпотия. Викам си добре ОК ще го изтърпя, направих го и доволен слагам пак Мп3 в апарата, вече с нова иконка са Мп3 файловете. Вадя и пак същото NO DATA, без малко да счупя гадното нещо[!].
    1. Да добавя още една марка като ПРАКТИКА -YAKUMO. 6.3Mpix апарат, голЕма работа, начиии......., обаче снима по-лошо и от телефон.

    2. Е те за това си изпрасках стария телефон SAMSUNG SGH C-100 в земята, заради
    mmf - ите, софтуера за инфрата и т.н. Чувам SONY и SAMSUNG се побратимявали...
    Боза...Не ами, [size=16px]БОЗА[/size]

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #10

    Re: ДЕЙЗИ МЕДИА-по-зле и от ЕЛИТ!!!

    Аз се бях навил да си купувам "МР3 Diva" на DM, ама не "лайт", а нормалният им плейър (който включва и разни други екстри). Като прочетох писанията на LUDIA, взех малко да се отказвам. И все още се колебая. Преди бях писал за един Creative "MuVo Micro N200", с дефектна памет - беше в гаранция, върнах го, оправиха го уж и точно след 10 дена - абсолютно същият дефект!

    Някой може ли да ми препоръча нещо читаво и на сносна цена - до около 150 лв. (с поне 256 MB вградена памет)? Не ми трябва спешно, още не ми е минал ядът от "MuVo"-то - много бях доволен от плейърчето, но тези дефекти ми събориха мнението изцяло. И то не веднъж, а два пъти за 3 месеца (почти 2 месеца беше в "сервиз", егати). Не бързам, просто искам да се ориентирам в качеството и конкурентните марки и се надявам да си направя приятен Коледен подарък, живот и здраве.


  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #11

    Re: ДЕЙЗИ МЕДИА-по-зле и от ЕЛИТ!!!

    IvO™: проблема не ти е от марката. Всички имат дефектни. Проблема е, че магазина не са ти заменили този дефектен брой, а УЖ са го ремонтирали ....
    Препоръчвам ти отново Creative или .... iPod Shuffle "като пакетче дъвки"

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #12

    Re: ДЕЙЗИ МЕДИА-по-зле и от ЕЛИТ!!!

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    ...
    Като прочетох писанията на LUDIA, взех малко да се отказвам. И все още се колебая.
    ...
    Още един глас против, за да те откажа съвсем. Бях си взел фотоапарат от Дейзи, Gempix DM 425Z, и още съжалявам. Малко по-ниската цена просто не трябва да е оправдание за безобразното изпълнение. Вярно, че не съм ползвал Diva, но впечатленията ми са достатъчно силни за цялата им мултимедийна серия. Ако някой се е замислял да си купи фотоапарат Gempix, мога да бъда и по-подробен.

  16. Gadget
    Guest
    #13

    Re: ДЕЙЗИ МЕДИА-по-зле и от ЕЛИТ!!!

    Само плюете и имате право, но единствено за Diva GEM не мога да кажа лоша дума... почти година го ползвам и съм доволен... бъговете са дребни и не дразнят ни най-малко, прилична функционалност и отличен звук... добър продукт си е Diva GEM, но наистина Diva Light си е за кофата...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #14

    Re: ДЕЙЗИ МЕДИА-по-зле и от ЕЛИТ!!!

    IvO™, аз си имам едно токава Мп3 плеърче, но не е от тука. Поръчах си го от франция, БИОСТЕК с 256 МБ памет. Черно със синя подсветка на екрана, няма ID3 tag, няма радио, но не ми и трябва. На пипане е като от гума, но е от пластмаса, просто боята с която са напръскани е като гума и се казва поне доколкото разбрах SOFT PAINT. Не се плъзга, дори при много потни ръце. Струваше ми 50 евро. Китайско е, разбира се и е със същият чип на управление на апаратчето като 80% от продаваните в света Мп3 плеъри - СИГМАТЕЛ. Много съм доволен бичи яко, вече 6 месеца, Слушалките са му трепач т.е. звука няма метални "примеси" и други паразитни шумове. Бих ти препоръчал както и CrossBlade, iPod Shuffle. Размера му е точно колкото една пакетче Уинтърфреш, аде с 1-2 см. по-дълго. с 512 Мб ги продавах по около 220 лева. Така че отваряй си очите като куповаш и си взему нещо добро.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #15

    Re: ДЕЙЗИ МЕДИА-по-зле и от ЕЛИТ!!!

    Нека и аз да се обадя по темата...Някой ползвал ли е DM BlueSoleil - BlueTooth USB Adaptor.....Колкото пъти го погледна - толкова пъти го псувам....Не работи под XP SP2 и няма нещо в мрежата дето да го накара да тръгне....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Двд Нео или Елит ще ми препоръчате !
    От unrealsms във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 15
    Последно: 15-05-09, 18:26
  2. Тонколони ЕЛИТ
    От zizu във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 12-05-09, 14:11
  3. Елит PV-399XNEW
    От yavko във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 8
    Последно: 04-01-07, 14:13
  4. Елит м.390 и м.399
    От georgi6 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 21-12-06, 06:40
  5. Май Елит се дънят здраво !!!
    От Vipper във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 18-10-04, 13:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе