Резултати от 1 до 4 от общо 4
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By kalema

Некоректна фирма - помощ!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    37
    #1

    Некоректна фирма - помощ!

    Така... става въпрос за един познат, който ме помоли да попитам за съвет. Ситуацията е следната.

    В две помещения са монтирани два климатика 12-ки: Midea и Haier (на 2 месеца). С Мидейката няма проблеми, но Хайера явно е от куцата серия. Замръзнал на първия ден още. Човека извикал техниците на фирмата и те открили "някакъв" проблем. Сменили външното тяло. Климатика не работи, няма комуникация между двете тела. Сменили с трето външно тяло... климатика започва да работи. Оставен на 24 градуса, на другия ден климатика е заледен, а в стаята малко над 10 градуса. При смяната на телата, техниците се направили на ударени и не отбелязали ремонта в гаранционната карта. Външното тяло, на вид било много очукано и си личало, че доста пъти е отваряно, а човека си иска нов климатик, все пак е дал 1100лв. Изпратих го да се разправя за гаранционната карта. Накарах го да попита дали може да му сменят Хайер-а с Мидейка, но взели да му изкарват от 10 кладенеца вода и да му казват как Хайера била много хубава машина, с много електроника, а Мидейките били само тенекиени бараки. Та въпросът ми е, как да се процедира в този случай. В понеделник ще отиде да постави въпроса с гаранционната карта и смяната на климатика и ако пак му откажат какво може да направи той, за да получи каквото му е необходимо. Кои държавни институции може да сезира за тази случка и какво му е необходимо, за да получи помощ срещу този, явно некоректен "търгаш".
    Моля споделете ако имате опит с тези неща. Повече подробности като модел, кубатура и температури на струята от вътрешното тяло ще дам по-късно (когато ти замери).

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #2

    Re: Некоректна фирма - помощ!

    ами комисията за защита на потребителя или автомат "калашников". втората институция се справя по-добре

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    60
    #3

    Re: Некоректна фирма - помощ!

    http://www.kenanoff.com/blog/archives/190
    Тук пише как се действа.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    18
    #4

    Re: Некоректна фирма - помощ!

    Тези haier са пълни боклуци-и аз си бях купил такъв- замръзваше ми всеки ден,та се налагаше да го поливам като цвете.При мен фирмата излезе коректна и ми го подмениха за daikin с доплащане.Не се двоуми,отиди при тях, предложи им замяна ,ако не искат-комисията за защита на потребителя ще ти свърши работа.
    Asen Ikonomov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ в избора на фирма за климатици Варна
    От gotiiin във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 137
    Последно: 20-05-23, 08:10
  2. ВиК фирма препоръка .
    От sun4o във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 25-04-13, 17:51
  3. Virtual Card Services - некоректна фирма
    От Silvina във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 23-11-05, 22:01
  4. Отговори: 1
    Последно: 25-02-05, 17:44
  5. Дилър на коя фирма ???
    От kafka във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 29-09-04, 12:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе