Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 138
Like Tree37Одобрявам

Помощ в избора на фирма за климатици Варна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    7
    #1

    Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Здравейте,
    бих искал да ви помоля да ми препоръчате някоя фирма за климатици във Варна която да работи качествено и на добри цени.
    Благодаря ви предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #2

    Re:Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Здравей.Бъди внимателен. Бъди мноооооого внимателен.
    Има доста писано, ако отделиш няколко дни да поровиш тук, ще сведеш риска от неприятности до минимум.
    Отново лично мнение: на мен ми е по-лесно да кажа кои да прескочиш по много причини - комплект от манипулиране на клиента с невярно инфо и разсъждения + некадърно свършена работа, отколкото да гарантирам за някоя фирма. Оделно, че се случва така, че при едни хора, една и съща фирма си е свършила добре работата, а при други е претупана и така се получават противоречиви мнения. И се оказва, че монтажът и покупката на клима е малко игра на тото, ако не сме се образовали СЕРИОЗНО преди това и не следим из късо как пипат бачкаторите. Така че от теб зависи контролът на качеството. НИКОГА НЕ ПЛАЩАЙ МОНТАЖА ПРЕДВАРИТЕЛНО !!! Преди няколко дни при монтирането на клима се инатяха да ми поставят чурка за външния конденз и им казах уж на шега, че няма да платя и трети човек я донесе веднага. Пример - оплютата от доста хора Еко клима Вн. При мен са правили 2 монтажа - перфектна работа - чисто, точно, поставени щуцери ( нещо на което други масово казват " Не ти трябва "), вакуумираха, а един познат се оплаква, явно са били други монтажници, че не са вакуумирали, не са поставили щуцер, взели са му допълнително пари.
    "Жега" - май добре си вършат работата, обаче еба ти цените дето изкарват, поне до преди половин година -и като труд и като цена на машините. Черна точка за тях.
    Също така, съветвам те да пропуснеш цялата еднопосочна улица " Битоля " където са се сгушили най големите шарлатани. В началото, срещу Пикадили е Термоклима - за подробности виж черния списък във форума. Следвана малко по-нататък от Термонатор, които имат изложени една мидейка и един дайкин, с цени не по-различни от на друго място и отчайващо еднообразие. Още малко по-нагоре виждаме хубава висока сграда с голяма реклама на Антонов клима - голямо разнообразие, цените не са по-различни от общоприетите, случих 2 пъти на един по-възрастен господин. Българин е, ама лъже като дърт циганин. Освен това някой съфорумец бече споменал, че не са му вакуумирали машината. И май стигаме до последната фирма от същата улица ( освен ако не са изникнали още няколко, докато пиша ) Климатекс. Отвориха лятото. От тях преди броени дни си взех употребявана машина, доста млада. Пак липсваше компетентност ( поне младежът в офисчето ммммм- каше, а не лъжеше безочливо ). Цените пак са заковани, като навсякъде, но не пречи човек да се поцигани малко. Аз смъкнах стоттачка от тях. Много лошо впечатление ми направи, че на табелките на изложените машини са изопачили тотално инфото. На моя пишеше 14 БТЮ , а отддава 2,8 кW nominalno. Тези, които отдават 2,2 kW ги водят 12 -ки. На монтажа докарараха някакаъв хладилен компресор за да вакуумират. За машината явно нямам право да се оплаквам, че е шумна, защото въпреки разцвета на годиние и(Тошо модел 2009 ), аз не съм и първият собственик.
    Това е от мен, оставям на колегите съфорумци да похвалят когото трябва.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #3

    Re:Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Ама ти и чурка за конденза на външното тяло ли настоя да сложат?

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:Помощ в избора на фирма за климатици Варн&#

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Ама ти и чурка за конденза на външното тяло ли настоя да сложат?
    Нахал, нали!
    @kalcheff1, а викаш нямало информация за варненските фирми из форума...

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #5

    Re:Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Не, чудя се. От толкова време пише във форума, поне да си беше направил труда и прочете нещо. Той прави глупост след глупост и после е абонат на "Черния списък". А пишката за външното не се слага, в упътването за монтаж изрично пише, кога се слага и кога не.

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #6

    Re:Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Уж чета, ама не ще да поеме на вътре знанието
    Сигурно не е станало ясно, но имах предвид цялостното отвеждане на конденза, а не само поставянето на щуцера. Според мен би трябвало да ме питат дали искам да ми се отведе конденза или не. А по подразбиране всички го заебават. Защото стана така, че след това аз трябваше да търся чучур и шлауха с точния размер и допълнително да го отвеждам за да не капе водата по щората на комшията под мен. И на последно място, не е приятно да те вали дъжд от конденз като минаваш покрай някоя сграда, заради мързела на някого. Не, че една машина ще направи разлика, но въпросът е принципен, особено, след като отвеждането на водата, не представлява опасност за нормалната работа на климата тук.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #7

    Re:Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    То не е приятно и зимата да ти замръзне машината и да ги обвиняваш тях след това де. Като искаш да не капе има други начини за решаване на проблема. Чучура не е един от тях.

  10. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #8

    Re:Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Ако продължавам така, скоро май ще отнеса я камък по прозореца, я одеалце на главата . Само искам да направя малка корекция на първия ми коментар. Малко съм изкарал овцете по-черни, от колкото е в действителност. И съм вкарал и предразсъдъци.
    Имаше един виц на Шкумбата май:
    - Алоу, Пътното ли е ?
    - Не, ВиК
    - Нищо, и на вас да ви
    Поне за последната фирма, която споменах, наистина първо прибегнах до споделяне на проблема във форума и намерение за решаването му самостоятелно, вместо да им дам шанс да го коригират сами. За разлика от по-предното ми премеждие с друга фирма, където наистина имах големи дълготрайни главоболия. Хайде добавям и едно извинение

    П.П. И все пак окуражавам всеки, който не е доволен като клиент от дадена фирма и не е бил взет на сериозно при предявяването на дадени претенции, да използва форума. Свободата на словото е голяма работа. Споделянето е полезно и за двете страни. Явно е, че доста от недоразуменията клиент-търговец се дължат на липса на комуникация между крайния потребител и собственика на фирмата. Ефектът от изразяването на недоволството в ефир е внушителен и съвестния търговец се коригира незабавно, след което е редно потребителят да спомене ръзвръзката. Смятам, че няма място за сърдене от страна на търговците, не сме длъжни ( клиентите ) да сме доволни от както и да е свършена работа, също както не сме подписвали договор за конфиденциалност. Който плаща, той поръчва музиката. Навсякъде е така. При наличие на разбиране и екпедитивност от двете страни, нещата се изглаждат много бързо.

  11. py4
    py4 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    140
    #9

    Re:Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    аз да кажа , че сестра ти е ку..а, а пък ти после върви доказвай че нямаш сестра. не се прави така човече. знаеш ли колко народ го чете този форум. то да не е да си го казал на приятеля си. първо се мисли и после се прави каквото и да било. в случая да пишеш глупости. по добре замълчи, от колкото да пишеш простотии. като имаш проблем , обърни се към фирмата, а не тука да я осираш.

    Запознай се с правилата на форума - тук личните нападки и обиди са забранени.
    Надявам се в бъдеще да спазваш правилата ни!
    Крис

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Re:Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Цитат Първоначално публикувано от py4
    аз да кажа , че сестра ти е ку..а, а пък ти после върви доказвай че нямаш сестра. не се прави така човече. знаеш ли колко народ го чете този форум. то да не е да си го казал на приятеля си. първо се мисли и после се прави каквото и да било. в случая да пишеш глупости. по добре замълчи, от колкото да пишеш простотии. като имаш проблем , обърни се към фирмата, а не тука да я осираш.
    Всеки има право на мнение, дори когато някоя фирма/персонала на фирма или част от персонала одобрява използването на тела :

    1.https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg443951

    или :

    2.https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg435584

    или да прибавим лъжика злорадство, че не са ти станали клиенти:

    3.https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg431718

    Така както сам "се нарисуваш никой друг не може да те нарисува" ...
    Това е с което си ми направил впечатление...

    П.П.все още не си назначен за "цензор" на форума.

  13. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #11

    Re:Помощ в избора на фирма за климатици Варна


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #12

    Re:Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Бих ти препоръчал ф-ма"ДЖЕРИКО" работят качествено не взимат скъпо и най-важното:всичко е с гаранция

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    68
    #13

    Re:Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Аз съм доволен от Булклима. Според мен е най-добре с помощта на хората тук предварително да си избереш конкретен модел климатик после да отидеш в дадена фирма само да си го купиш.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #14

    Re:Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    аз съм най-доволен от ефендулов - качествена работа на високи цени

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re:Помощ в избора на фирма за климатици Варна


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръчайте фирма за дограма. Варна
    От Zygot във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 11
    Последно: 13-09-15, 18:20
  2. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 16:49
  3. Варна - препоръчайте ми фирма
    От jester във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 5
    Последно: 15-12-10, 16:54
  4. Солидна фирма за компютри - Варна?
    От rudy във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 28-07-05, 15:28
  5. Отговори: 1
    Последно: 25-02-05, 17:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе