Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Относно "Комисия за защита на потребителите".

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Ozy
    Ozy е офлайн
    Member Аватара на Ozy
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    267
    #1

    Относно "Комисия за защита на потребителите".

    На 07.05.2007г подадох жалба с вх.№ Ц-03-1837 до "Комисия за защита на потребителите".
    Става дума за прахосмукачка NEO VC-3500WF, закупена от магазин "ТЕХНОМАРКЕТ", на която след около месец употреба се спука пластмасата в областта на едната щипка.
    В централния сервиз ми отказаха гаранционно обслужване поради "неправилна експлоатация".Повредата била настъпила вследствие механичен натиск и това не било фабричен дефект.
    Все едно за пръв път виждам прахосмукачка....................
    Може би не трябваше да закопчавам въпросната щипка и тогава няма да има "механичен натиск"(макар в случая да става дума за опън!) и ще изкара "гаранционния срок".
    Та така: Подавам аз жалбата и чакам справедливостта да възтържествува.....
    След седмица поискаха да занеса копие от гаранционната карта в деловодството на "Комисия за защита на потребителите", а след още три ми пратиха писмо в което казват че няма нарушение на "Закона за защита на потребителите".
    Аз не съм юрист, а човек прецакан с кофти стока и имам фиктивна „Гаранционна карта”.
    „ТЕХНОМАРКЕТ”-а и сервиза ги разбирам – те имат интерес да инкасират минимални загуби.
    НЕ МИЕ ЯСНО КАКВА Е ФУНКЦИЯТА НА „КОМИСИЯТА”!?
    Защо никой не поиска да види въпросния дефект?!
    Може би няма технически експерти?
    Ако са технически некомпетентни, как ще ми защитават правата пред служител на сервиз?!!!
    Аз работя в сферата на услугите(ИТ) и имам клиенти, които бяха търсили съдействие от „КОМИСИЯТА” преди да се обърнат към мен. Дали е случайност, че НИТО ЕДИН не беше оборил големите компютърни фирми, „ТЕХНОМАРКЕТ”, „МЕТРО”, ТЕХНОПОЛИС” и т.н.?
    Всъщност казвам, че служителите на „КОМИСИЯТА” не са мотивирани, не винаги разбират какъв е проблема и в общия случай се движат на принципа ден да мине друг да дойде и да дочакаме заплатата.
    Ще ми се да мисля така, но съществува вероятност големите фирми да имат лостове с които да деморализират служителите на „КОМИСИЯТА”.
    Аз няма да влизам в юридическа война за нещо, което струва 150лв. Нито ще ми се оправдаят нервите, нито времето, а и не вярвам в тази порочна схема да имам някакъв шанс.
    Но нищо не пречи да разпространявам това писмо в интернет пространството. Може и да ме чуе подходящ човек...............надявам се.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #2

    Re: Относно "Комисия за защита на потребителите".

    на няколко пъти се обръщах към въпросната комисия... Без успех. Или бях препращан към "компетентни служби" или просто отсвирен... Това е службица без ангажименти, без права, без решени казуси ... с две думи "сладка работа" за бюрократи.
    Но на фона на всички останали служби и службици изобщо не се учудвам... По-скоро бих се учудил ако вземат и свършат работа - т.е. защитят един, поне един потребител.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: Относно "Комисия за защита на потребителите".

    А кой може да сезира въпросната КЗП?
    В смисъл, може ли потребител да се оплаче от КЗП?
    Не ми се вярва КЗП да е последна инстанция за справедливост.

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Re: Относно "Комисия за защита на потребителите".

    Има си закон, чете се и ако има доказано несвършване на работата, комисията се дава под съд. Това е

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    Re: Относно "Комисия за защита на потребителите".

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    Има си закон, чете се и ако има доказано несвършване на работата, комисията се дава под съд. Това е

    Колко простичко го каза... "Това е".
    Един вид "Duke Nukem Forever".

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re: Относно "Комисия за защита на потребителите".

    Абе то на тая комисия силната страна е да мине по пазари и магазинчета и като види паднал етикет да лепне една глобичка от 200-300 лв.
    Кога опре да се върши наистина защита на потребителя ясно че ще свиват уши.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #7

    Re: Относно "Комисия за защита на потребителите".

    Но пък почти съм сигурен, че имаш право да получиш достъп до документите, отразяващи извършената от тях проверка
    А преди съда има и омбудсман, и президент, но първо си осигури документите, `доказващи` колко невинни са Техномаркет!

  10. Ozy
    Ozy е офлайн
    Member Аватара на Ozy
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    267
    #8

    Re: Относно "Комисия за защита на потребителите".

    От една страна сте прави, че трябва такава безхаберна държавна институция да бъде притисната. Ако си го поставя за цел сигурно и жалката прахосмукачка ще ми сменят. Това обаче предполага сериозна и дълга битка по съдебен ред, свързана както с хабене на време и нерви, така и на средства. В крайна сметка всичко ще остане в сянка.
    Моята идея е да вдигна възможно повече шум, че нещо не е наред, ако има и други като мен и те да пишат. И Р. Овч. беше нагъл, но под натиска на общественото мнение се стигна до оставката му. Нещо такова ми се ще да се получи и по този казус.
    Ще съм благодарен ако споделите с мен още места където да публикувам горното писъмце.

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Re: Относно "Комисия за защита на потребителите".

    Не защитавам комисията или продавача, но съгласете се, че е трудно да се докаже как точно е спукана вещта.
    Въобще не оспорвам истинността на написаното от Ozy, но със същия успех, бе могъл капака да е счупен от изтърване, сядане на детето върху капака и още ред ситуации.
    Много е трудна в такава ситуация, при такава повреда, комисията да вземе страна.
    Ако очевидно повредата е техническа, нямат оправдания, но при този случай ... трудно е да се каже кой е крив, кой е прав.

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #10

    Re: Относно "Комисия за защита на потребителите".

    КЗП е една "Куха" институция.

    КЗК(за защита на конкуренцията) - същата работа ..

    там работят само Некадърни Малоумници(ама за сметка на това пък са хем прости, хем пък са връзкари/мама и тате ги уредили на службица/ защото за друго не стават) ...

    що не се автосезират за :

    поредната реклама, дето натяква, че ако не са ти бели зъбите, или ако не ти е "леденостуден дъха", или ако имаш пърхот ...

    - все неща, дето по принцип са забранени от законите(да се внушават) ...

    да не приказвам за явната "сравнителна реклама" .. - дето е навсякъде около нас.

    ама,

    ако бяха умни хора там - всеки ден щяха да прибират по минимум милион левчета на ден ..(толкова необходими на бюджета за сираци и болни деца..)..

    обаче - явно говоря за утопии


  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #11

    Re: Относно "Комисия за защита на потребителите".

    Нали преди време и аз се обръщах към КЗП за проблеми с един външен HDD - никаква помощ.
    Добре че от Техномаркет ми го замениха направо за друг модел, с нова гаранция след 3 дефектни HDD от първият модел и изтичаща гаранция. Но ходенията за всичките смени, замени и рекламации ми струваха гориво за 800 км, което нямаше кой да ми възстанови.
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg239071

  14.  
     
  15. Ozy
    Ozy е офлайн
    Member Аватара на Ozy
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    267
    #12

    Re: Относно "Комисия за защита на потребителите".

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Не защитавам комисията или продавача, но съгласете се, че е трудно да се докаже как точно е спукана вещта.
    Въобще не оспорвам истинността на написаното от Ozy, но със същия успех, бе могъл капака да е счупен от изтърване, сядане на детето върху капака и още ред ситуации.
    Много е трудна в такава ситуация, при такава повреда, комисията да вземе страна.
    Ако очевидно повредата е техническа, нямат оправдания, но при този случай ... трудно е да се каже кой е крив, кой е прав.
    Прав си. Ако ми е спукан корпуса на телевизора - неправилна експлоатация. Щото той трябва да стои и да бъде гледан.
    Когато става дума за работен елемент, чието предназначение е да притиска два отделни корпуса един към друг............май не е същото.
    Но не това е важното. Проблемът е, че никой от "Комисията" не поиска да се запознае със щипката.
    Ако по принцип такива дефекти водят до сложни спорове, как ще вземеш отношение като не знаеш за какво иде реч?!
    Ако не е станало ясно от горенаписаното, ще го кажа още веднъж и възможно най-ясно:
    Служителите на КЗП не са мотивирани, често са некомпетентни. Смисъла от съществуването на такава организация е при такива спорове те да предприемат съдебни мероприятия. Защото те имат нужните хора, време и това им е работата.
    Дори правдата да не е на моя страна - техен човек трябва да излезе със становище, че моя проблем не е от тяхната компетенция и ако толкова ми се иска - да съдя когото си поискам, но без тях.
    Но такова нещо НЯМА!

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #13

    Re: Относно "Комисия за защита на потребителите".

    Цитат Първоначално публикувано от Ozy
    Смисъла от съществуването на такава организация е при такива спорове те да предприемат съдебни мероприятия. Защото те имат нужните хора, време и това им е работата.
    Грешиш. Не им е работа ТЕ да съдят някого при потребителски спорове, какъвто е твоя случай.
    Виж ТОВА и ако греша някъде или искаш да коментираме съм на твоа разположение.
    Ясно е, че си купил некачествена стока, но освен всичко друго е нужно и да го докажеш пред комисията. Иначе е дума срещу дума, търговеца казва, че си го счупил ти по невнимание, ти казваш, че се е счупило защото е дефектно. Постави се на мястото на инспектора от комисията или каквато му е там длъжността. Как да прецени кой е прав и кой крив?

    А иначе за това, че не си получил мотивирано становище си прав. Можеха поне да ти отговорят, че не е възможно те да преценят причината за счупването.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re: Относно "Комисия за защита на потребителите".

    @Malone,
    В тази комисия нямат ли експерти, които да дадат независима оценка за дефекта, или са само канцеларски плъхове, които си местят едни папки от единия на другия край на бюрото и отговарят в бюрократичен стил "с наш номер на ваш номер писмо"?

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #15

    Re: Относно "Комисия за защита на потребителите".

    В КЗП, като и на много места имат проблем с хората, разбиращи какво се ОЧАКВА да направят - проблемът с експертите е сложен...

    Все пак миналата година, след намеса на КЗП решихме един спор в наша полза - замяна. Доколкото разбрах, обаче, служителката на КЗП е получила своето за да не глоби търговката Отне малко повече от месец и няколко ходения до КЗП...

    Посъветвах Ozy да си поиска копие от преписката по случая, именно поради казаното от Malone - отстрани вината може да е и на двете страни. Обаче именно поради липсата на рутина и опит у много служители, очаквам и в този случай да е допуснато нарушение на процедурата по проверка, при което (ако се установи такова) Ozy ще може да претендира за преразглеждане на случая както пред Шефа им, така и по-нагоре - въпрос на нерви и време!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Въпрос относно хладилнк с горна камера "BEKO" DS25CB
    От Todorov_V във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 05-07-12, 08:56
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Комисия за защита на ТЪРГОВЦИТЕ
    От glowndark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 18-12-09, 11:54
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе