Резултати от 1 до 13 от общо 13

пощенска банка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    120
    #1

    пощенска банка

    бях им известно време клиент,сега не мога две седмици да си закрия кредитната карта,а на всичко и отгоре трябвало да им платя за това 10 лева,,,баси тъпотията

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Re: пощенска банка

    Не беше лошо да си малко по подробен.
    Какво точно значи "да закрия кредитната карта" и за какво точно ти искат 10 лева.
    Кредитната карта ти предоставя услуга. Ако искаш ползваш, ако искаш не.
    За тази възможност обаче предполагам, че има някаква такса [годишна] и вероятно това искат от теб.
    Ако е така, не виждам какво не ти харесва. Искал си услуга, получил си я. Тя струва нещо и вероятно достатъчно ясно го пише в договора, който ТИ си подписал.

    Ако нещо аз бъркам, поправи ме.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #3

    Re: пощенска банка

    безплатен обяд няма

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: пощенска банка

    @Malone,
    Банките измислиха доста практики за скубане на пари от клиентите. Вероятно тази такса му я искат за да му закрият банковата сметка, а не за обслужването и.
    Лошото в случая е, че той наистина трябва да я закрие, за да не му се трупат такси за обслужване, които рано или късно ще трябва да плати, независимо, че не я ползва.
    Аз също се сблъсках с банкерска приумица. Тегля от Piraeus Bank овърдрафт кредит срещу депозит който имам там, за да не го развалям. Питат ме дали имам дебитна карта при тях. Обяснявам, че от тях ползвам само Visa, кредитна. Ами трябва да ви открием, за да прехвърлим там парите от кредита. Ама госпожо, аз имам разплащателна сметка и ги искам там за да мога да оперирам през системата за електронно банкиране! Не може, такава ни е практиката.
    Та утре ще правя няколко операции, за да се окажат все пак парите ми там, където ги искам. Както се казва - защо да е просто като може да е и сложно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    120
    #5

    Re: пощенска банка

    отидох в банката,тъй като ще тегля друг кредит от друга банка,та трябвало да нямам никакви други кредитни карти,без значение дали са активни или не са,исках им удостоверение че нямам задължения към банката и те точно затова искат тези 10 кинта за самото удостоверение.......доста добре скубят хората,все пак когато си на зор,няма мърдане.....

    Пощенска Банка,ли...........никога повече НЕ

    edit:значи когато тръгнах да си вземам на изплащане,за да мога да го плащам чрез банката им,ми взеха цели 25 кинта за картата,сега когато искам да закрия,ми искат 10 кинта,това си е жив обир,не ми се свидят тези 10 лева,но защо при други банки го няма това

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #6

    Re: пощенска банка

    и аз като тебе се офаидих от ПростБанк - никога повече - само че по друг начин .... дълга история

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: пощенска банка

    Че в другите банки да не черпяват с рахат-локум?
    Навсякъде взимат такси, дори едно платежно да ти напишат.
    Ти се радвай, че само 10 лв. са ти поискали. Има банкомати, дето само за проверка по сметката гушат 2 лв.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #8

    Re: пощенска банка

    Закрих оня ден разплащателна сметка в Райфайзен - такса 4 евро.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: пощенска банка

    Аз или съм късметлия, та минавам все "м/у капките" или съм улучил правилната банка:

    1. Закриване на валутна сметка - никаква такса.
    2. Откриване на спестовна сметка - никаква такса
    3. Прехвърляне средства от една сметка в друга (в същата банка, имам две сметки) - никаква такса.
    4. Превод от моя сметка в чужда сметка в друга банка - 1лв такса.
    5. Справка за движението на разплащателната сметкат (тази на дебитната карта) - без никаква такса!
    6. При отпускане на кредит, парите отиват в която сметка пожелая (от досега съществуващите ми) - лихва по кредита - 7% на година.(без поръчители, без ипотека, до 24часа)

    Банката е SG Eкспресбанк - клон транспортна.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #10

    Re: пощенска банка

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Аз или съм късметлия, та минавам все "м/у капките" или съм улучил правилната банка:

    1. Закриване на валутна сметка - никаква такса.
    2. Откриване на спестовна сметка - никаква такса
    3. Прехвърляне средства от една сметка в друга (в същата банка, имам две сметки) - никаква такса.
    4. Превод от моя сметка в чужда сметка в друга банка - 1лв такса.
    5. Справка за движението на разплащателната сметкат (тази на дебитната карта) - без никаква такса!
    6. При отпускане на кредит, парите отиват в която сметка пожелая (от досега съществуващите ми) - лихва по кредита - 7% на година.(без поръчители, без ипотека, до 24часа)

    Банката е SG Eкспресбанк - клон транспортна.
    За Прокредитбанк важи същото, освен това:
    7. Месечна такса за обслужване - 2лв (Експресбанк ме изгониха навремето, като вдигнаха таксата за обслужване от 10 на 15лв - сега може да са я свалили)
    8. Работно време 8,30 до 19.30ч, Събота - до16,30ч, което е много удобно!

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #11

    Re: пощенска банка

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Аз или съм късметлия, та минавам все "м/у капките" или съм улучил правилната банка:

    1. Закриване на валутна сметка - никаква такса.
    2. Откриване на спестовна сметка - никаква такса
    3. Прехвърляне средства от една сметка в друга (в същата банка, имам две сметки) - никаква такса.
    4. Превод от моя сметка в чужда сметка в друга банка - 1лв такса.
    5. Справка за движението на разплащателната сметкат (тази на дебитната карта) - без никаква такса!
    6. При отпускане на кредит, парите отиват в която сметка пожелая (от досега съществуващите ми) - лихва по кредита - 7% на година.(без поръчители, без ипотека, до 24часа)

    Банката е SG Eкспресбанк - клон транспортна.

    Ами имах сметка в твойта хубава банка - валутна. Ама беше само Експресбанк.
    Такси нямаше.
    После французите въвели такива, но защо ли да съобщят лично - който иска да си проверява на място. Е, съобщиха лично като парите свършиха - почти.

    Тея пак добре - подобен случай, но сметка в лева в Райфайзен - дори не съобщиха, ами след като си въвели таксите и парите свършили - просто я закрили.

    Не оспорвам, че поддръжката на сметка им струва нещо (доколкото знам - малко под 2 стотинки е себестойността). Но все пак си мисля, че ако банката е коректна - ще ми каже лично като въвеждат подобно нещо.
    СИБанк не са цвете, но "свирнаха" като въведоха месечните такси.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    100
    #12

    Re: пощенска банка

    Цитат на: Sunny в 16.07.2007, 15:07
    Няма друга банка да е толкова зле като Булбанк и това е факт от години и споделено мнение на доста хора, които са БИЛИ клиенти там.

    Това не е вярно - най зле е ПОЩЕНСКА. По стечение на обстоятелствата се опитах да платя няколко заема на сестра ми, която поради заболяване, не беше плащала от година. Предложих на Уникредит и на Пощенска да изплатя всичко, ако няма наказание за просрочие. От Уни благоволиха да ми се обадят след ПОЛОВИН ГОДИНА. В Пощенска ми подадох заявление в деловодството на централата им и ми отговориха писмено след 45 дена, че НЕ СЪМ СТРАНА В ТЕХНИТЕ ВЗАИМООТНОШЕНИЯ????!

    Освен това в Пощенска три години изплащах тв на кредит за 3000. лв. Понеже веднъж направих грешката да тегля и пари от картата си,заради някаква псевдо промоция на евтини лихви, като те ми определиха колко да е безпроблемната сума. ДА ама НЕ. От този момент започнаха като гръм от ясно небе да ми се начисляват наказателни лихви без никаква вина. Понеже за тв си бях внесъл една вноска повече, в последствие се оказа, че служителката им била сбъркала, каква да ми е безпроблемната сума. Изясняването на проблема ми отне 15 работни дни изключителни караници в бившия централен офис на Шишман и Паренсов, за карти EUROLANE. Но пък те не можеха да коригират проблема и ми заявиха, че наказателните лихви ще продължат да ми се начисляват, но аз да не ги плащам, а като им се обаждам по тел, те ръчно след това всеки месец, ще правели корекция в сметката ми. И така докато изплатих наведнъж последните три вноски за тв. Поисках преди това ПОСЛЕДНО плащане да ми кажат остатъка, за да няма разминавания и ми казаха да подам молба, като те щели да ми отговорят до два-три дена. ДА ама НЕ. След две седмици мълчание им се обаждам и те ми заявяват, че съм изпуснал СРОКЪТ, да си узная сумата и че те нямали практика да отговарят, а трябвало сами да си проверяваме до 10 дена за техен отговор. Както и да е, не съм подавал втора молба, защото знаех сумата, която според тях била голяма тайна от мен и след като платих, поисках да си разтрогна взаимоотношенията с тази ПОЩЕНСКА БАНКА, но когато ми сервираха, че отново трябва подавам молба за изясняване, да ли съм внесъл цялата сума, накоято те нямало да ми отговорят, а трябвало аз да си проверявам до нови 10 дена, и след това, ако всичко е наред, да подам друга молба, директно ги напсувах...

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #13

    Re: пощенска банка

    едни 11 стотинки - ту ги дължа и ми спират кредитната карта поради неплатено задължение - ту не ги дължа според справката - обаче ми казаха че трябва да платя 12 лв глоба за спиране на картата , въпреки аз нямам никакква вина - и така 4 или 6 месеца - страхотен скандал вдигнах за тая несправедливост, и те надлежно ми обясниха че аз тая глоба трябва да я внеса, въпреки че не я дължа, пък те ще бъдат така великодушни да ми я върнат след 40 /четиредесет/ дена , и по принцип имат и доволни клиенти , просто аз съм бил карък - така ми обясни управителката на клона
    Жалби две съм пуснал до Централата - обясниха ми че вх номер в деловодствата не дават и не мога да прослядя движението , но за сметка за това срока за отговор на банката е 2 /две/ месечен
    тотално огорчен и възмутен - реших да закрия и другата ми сметка във тая банк -
    имах 260 долара които след 3 /три/ заявления за закриване подадени през седмица , касиерката ми поясни че ще мога да си изтегла парите след 40 /четиредесет/ дни - следват ругатни от моя страна и закани с комисия за защита на потребителя / на това място охраната ме изведе принудително от офиса /
    ПростБанк ли ? - не мерси - никога вече !!!
    имах такава същата валутна сметка в друга банка , отидох да я закрия и нея - там касиерката ме помоли да се подпиша на едно място - да дам межународната дебитна карта за да я перфорира пред мен и това беше всичко - банката е ДСК

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Facebook официално анонсира нова пощенска услуга
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 16-11-10, 12:07
  2. ... за Първа Инвестиционна Банка.
    От Carnivorous.Vulgaris във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 17-04-09, 00:55
  3. Банка ДСК
    От echo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-06, 21:06
  4. Банка ДСК
    От silverfox във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-05, 00:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе