Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 33 от общо 33

Не си купувайте телефон от "Хенди" - не признават гаранцията

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. A40
    A40 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    136
    #31

    Re:Не си купувайте телефон от "Хенди" - не признават гаранцията

    Налага се да повдигна темата, редно ли е при наличие на гаранционна карта да ми отказват гаранционна подръжка? Сега сме в процес на трескаво издирване на касова бележка и фактура, каквито изискват, за да бъде извършен гаранционен ремонт на мобилен телефон.
    Наличието на гарнционна карта не е ли достатъчно и толкова ли е невъзможно по нея да установят, че ... Телефона е продаден от тях?

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #32

    Re:Не си купувайте телефон от "Хенди" - не признават гаранцията

    По закон ти трябва касов бон. Гаранция можеш да нямаш, но документ за покупката - трябва.

  4. A40
    A40 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    136
    #33

    Re:Не си купувайте телефон от "Хенди" - не признават гаранцията

    Айде пак, ново двайсе...
    Тоя път отивам в Германос да върна гаранционен телефон на не повече от 5-6 месеца, геройски загинал след зареждане, телефона пазен, кажи го речи маниакално, вечно в платнен калъф и винаги с протектор /оригиналния несвалян изобщо/, единствено протектора с някоя и друга драскотина от ползване- нали е тъчскрийн пущината... На капака с илюзорна следа, като прашинка, и в протокола за приемане записват "ожулен и надраскан"... Щото като съм си го вземел, можело да кажа, че съм го дал напълно като нов и да съм имал претенции. Ами, казвам, нека му махна протектора тогава и сменете тая невярна формулировка, нещо ми гласите с това "ожулен и надраскан", като това нещо едва ли ще е баница. Нямало да го вземат без да е записано така и т.н. Както и да е, не е N8 в края на краищата, но ако на вас ви се случи да носите гаранционен телефон и той е в състояние неразличим от нов, му направете подробни снимки, може и да затрябват, ако не за друго, то поне за собствено удовлетворение и инфо в нета при какви условия се обслужват гаранционно телефоните в тази фирма.
    Сигурен съм, че това "ожулен и надраскан" е вратичка за измъкване от гаранционна отговорност при по-дебели разходи по отстраняването и тази ми сигурност идва от някоя и друга тема със сходна тематика в нета.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 1
    Последно: 26-05-10, 08:14
  4. Panasonic CS/CU-ХЕ9DKE - не ми признават гаранцията на компресора
    От Mitak74 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 17-10-08, 19:51
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе