Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36

Технополис Ст.Загора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2
    #1

    Технополис Ст.Загора

    Декември месец миналата година си купих готварска печка Индезит.Юли месец забелязах че единият котлон работи по бавно.Тъй като се занимавам с електроника отворих печката и останових ,че едната част на плочата е прекъснала.Обадих се в сервиза и от там ми казаха да отида там с гаранционната карта.На следващият ден отидох и подадохме заявка за нова плоча.Мина се еда седмица и аз се обадих за да рабера какво става.Казаха ми че не е пристигнала.На 2-рата седмица същата работа.След месец отидох там и техника ми каза че било отпускарски сезон и хубавите работи не стават бързо.Взех си аз гаранционната карта и отидох до магазина.На тръгване от сервиза попитах дали за записали номера ми за да ми се обадят когато престигне плочта а те ми отговотиха аз да ги търся.В магазина ми казаха че нищо не могат да направят.Сервиза бил друга фирма която обслужвала гаранците.Много съм разочарован от този магазин.Поваче от там нищо нама да купувам.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    2
    #2

    Re: Технополис Ст.Загора

    не трябва да оставяш нещата така.
    Можеш веднага да се обърнеш към агенцията за защита на потребителя

    http://www.kzp.bg/modules.php?name=ConsProt

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    36
    #3

    Re: Технополис Ст.Загора

    И аз имам горчив опит с Технополис-Ст.Загора. Приятелката ми (която не е българка) през лятото купи от тях мр4 плеър. Още на следващия ден дефектира.Проблемът беше, че при поставени слушалки работеше и вграденото високоговорителче. Отидохме, за да ни го подменят. Отказаха след половинчасово зверене в упътването на плеъра от страна на един от "консултантите". Казаха, че съжаляват и най-добре е да се обърнем съм бюрото им за рекламации. А приятелката ми му каза, че предишния ден той й се е клел, че този плеър е един от най-добрите и няма да сгреши ако го купи. После в това бюро (гише) някаква хлевоуста повлекана й каза в очите, че просто не е направила правилния избор с този плеър! След дълги спорове повлеканата предложи да ни запише в тетрадката си и да приеме уреда, но щяло да стане по-бързо ако сами си отнесем плеъра в сервиза.В онази опърпана тетрадка видях стотици, може би хиляди, имена на хора направили рекламация при нея.И като си помисля, че със всеки един се е държала така нагло, разкривайки истинското лице на фирмената политика спрямо клиентите, разбрах колко много от нас всъщност са загубили.Поне двама - със сигурност. С @batio - трима.
    Накрая отнесох плеъра в сервиза. След три седмици го получих. Повредата - изгорял резистор.
    В заключение, за Технополис-Стара Загора: или или

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #4

    Re: Технополис Ст.Загора

    те и Технополис са същата стока - 9 месеца ми оправяха гаранционен хладилник

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    26
    #5

    Re: Технополис Ст.Загора

    В Русе поне бяха така добри, да ми заменят дефектната китара, по точно едното прагче нещо беше криво и струаната опираше. Е заменихамия от втория път, но все пак я замениха. Отне ми 1 седмица да си я сменя, не е много зле

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #6

    Re: Технополис Ст.Загора

    Хладилник Горене - Технополис Стара Загора - оказа се с фабричен дефект - запушена тръбичка за отвеждане на конденза. От сервиза дойдоха - погледнаха и казаха: Фабричен дефект. Не сме имали такъв случай, не знаем какво да направим! Ще се обадим до централата. След 5 пъти звънене от моя страна казаха че не могат да го оправят?!?!!?!? Баси гаранцията!
    От Технополис твърдят че фирамата която поддържа техниката била друга! Те само продавали стоката!!!!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #7

    Re: Технополис Ст.Загора

    Стъпка по стъпка - Как да отправим рекламация за дефектна стока:

    http://www.kenanoff.com/blog/archives/190

    Успех!

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #8

    Re: Технополис Ст.Загора

    И аз имам оплакване от Технополис. Не е относно облсужване в магазина им или стоките, а е относно сайта им. Не може такава голяма верига магазини да имат такъв тъп сайт. Какво имам предвид - ами погледнете сайта на основните им конкуренти от Техномаркет и го сравнете с техния....в сайта на техномаркет има информация за всичките им артикули: цена, характеристики, в кой магазин се продават и има справки за най-продавани продукти презпоследния месец. А в сайта на Технополис се качва информация само за промоционалните им продукти, освен това се качва и със закъснение. Направо съм им бесен на тия тапанари. Може да ви звучи глупаво и нелогично изнервянето ми, но не може в 21 век такава верига магазини, която предимно продава техника и претендира да е лидер в страната, а сайта им да е на първобитно ниво. Дори сравнете сайта им със сайтовете на 2be или handy, които са по-профилирани в продажбатана мобилни телефони, но въпреки това имат информация за всеки от продуктите си. Просто Технополис трябва да си оправят сайта, ако не си остават след Техномаркет.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #9

    Re: Технополис Ст.Загора

    Цитат Първоначално публикувано от Stanley
    И аз имам оплакване от Технополис. Не е относно облсужване в магазина им или стоките, а е относно сайта им....
    Stanley, до преди около 1 година или малко повече, сайта им беше като този на Техномаркет. Почти пълно копие. След това доста дълго пишеше че е under construction и най-накрая се появи тази орязана и никаква версия на сайта. Не съм сигурен, но може би нарочно е направено така, заради цените. Тоест не от сайта им да сравниш цените с тези на конкурента им, а незнаейки каква е цената - все пак да отидеш на място и там да те "зарибят"

    P.S. Между другото това е май някаква ценова стратегия на големите хипермаркети. Това, което е на промоция и е наистина с ниски цени - широко се рекламира. станалите, по-скъпички стоки - само на място можеш да разбреш колко струват. Точно така правят и в Метро. В каталозите им и в сайта им - само промоциите. За останалите неща - на място. Mr. Bricolage - същата работа.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Re: Технополис Ст.Загора

    хе-хе...вие още малко и ще откриете топлата вода...

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #11

    Re: Технополис Ст.Загора

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Stanley, до преди около 1 година или малко повече, сайта им беше като този на Техномаркет. Почти пълно копие. След това доста дълго пишеше че е under construction и най-накрая се появи тази орязана и никаква версия на сайта. Не съм сигурен, но може би нарочно е направено така, заради цените. Тоест не от сайта им да сравниш цените с тези на конкурента им, а незнаейки каква е цената - все пак да отидеш на място и там да те "зарибят"
    Да, знам какъв им беше сайта преди време и точно за това още повече се дразня, че сега няма нищо на него освен тъпите им промоции. Тапанарска работа. Но като се замисля над това, което казваш за цените се сещам, че преди време, когато сайтът им беше с информация за всичките продукти, които продават, та аз често си правех справка за едни и същи неща между тях и техномаркет(чрез цените в сайтовете) и доста често намирах разлика да речем от 20-30 лв за един и същ модел gsm или пералня, или хладилник,т.е. в повечето случаи за едно и също нещо в технополис се оказваше малко по-скъпичко. Та наистина може тва да е причината да не си публикуват цените на всичките стоки, защото просто те са по-скъпи от тези на конкуренцията, а и вероятно много хора не обръщат внимание за разлика от порядъка на 10-20 лв за една и съща стока, докато аз преди да купя нещо, му сравнявам цените във всичките ми достъпни магазини. Просто няма логика да давам повече пари за нещо, при положение, че разстоянието между двата магазина е около 10-15 минути пеш, а с кола е 2-3 минути(имам предвид магазините им в Благоевград, тъй като аз съм от там). Абе няма как да ме метнат, просто ще ме разкарат малко, ама няма да им дам кинтите ако е по-скъпо

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #12

    Re: Технополис Ст.Загора

    Само да Ви припомня, че всички марки си имат вносител, който трябва да осигури гаранционна поддръжка (сервиз) на внасяните стоки. А магазините, дето имената им започват с "техно" и подобните на тях, едва ли са вносители на описаните по-горе в темата марки. Чувал съм, че има закон, по силата на който, в определен срок след закупуването на стоката, клиента може да я върне в магазина, при незнам какви си там условия... Ама, понеже в тези техно-бунища се продават най-вече евтини стоки и китайски боклуци, как да си позволят да спазват закона!?

    С това не целя да защитя тази или онази верига магазини, а само да поясня. Аз също съм им сърбал попарата на "техно"-моргите...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #13

    Re: Технополис Ст.Загора

    Цитат Първоначално публикувано от Stanley
    ...т.е. в повечето случаи за едно и също нещо в технополис се оказваше малко по-скъпичко.
    Ами не винаги е така. В сайта на Техномаркет си бях харесал един GPS навигатор. 1049 лв. Отидох и си го купих. След това случайно реших да мина и през Технополис. Точно същият модел беше на цена 999 лв! А на 1049 лв беше най-последният модел, с още някои интересни функции, дето изобщо го нямаше в Техномаркет! В този случай липсата на свестен сайт с цени ме прецака, но пък и Технополис загубиха клиент с хитростите си.

    Цитат Първоначално публикувано от Niakoi
    Чувал съм, че има закон, по силата на който, в определен срок след закупуването на стоката, клиента може да я върне в магазина, при незнам какви си там условия... Ама, понеже в тези техно-бунища се продават най-вече евтини стоки и китайски боклуци, как да си позволят да спазват закона!?
    Мисля че по закон е до 7 работни дни, но ще се опитат да ти извият ръцете да не ти връщат парите, а за същите пари или с доплащане да си избереш нещо друго.

    При дефектен външен HDD в Техномаркет 3 пъти ме пращаха на сервиз, където установяват, че е негоден, бракуват го и 3 пъти ми даваха от съвсем същият модел - нов. Но след чакане по 1 седмица време между ходенето в сервиза и взимането на новият от магазина. И чак след 3-тият път се смилиха, съгласиха се да доплатя и да ми дадат друг модел.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #14

    Re: Технополис Ст.Загора

    O, Технополис дори забраняват да се разхождаш и да си записваш на листче, камо ли да снимаш с фотоапарат или GSM - сериозно - дойдоха и ме помолиха, да прибера тефтерчето, защото не било позволено да изнасям информация за цените на стоките в магазина. Загубиха ме като клиент на момента. Ходя чат-пат с разни колеги като консултант, но аз не си купувам нищо от тях. Не защото съм им обиден, просто не мога да направя преценка какво имат, както си скапаха и сайта (коментирано по-горе). Не че на Техномаркет е актуален, нито пък е подреден добре сайта, ама си има информация за наличности дори и е готинко, избирам, виждам че го има, отивам и го купувам. И двата магазина ми са далече и да дам 15 лв за такси дотам и обратно, губейки и 2-3 часа в обикаляне по щандовете, ами мерсим... Не на мен, моля!

  18. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #15

    Re: Технополис Ст.Загора

    Никога когато спорите за дефектирала стока не забравяйте да споменете Комисията за защита на потребителите , или по-скоро да ги заплашите. Не че винаги действа , но понякога прави чудеса. През лятото си купих комплект прибори за хранене за около 360 лв. След първото измиване в миялна машина (на упътването си пишеше , че намало да има проблеми при измиване в миялна) поне 10 пробора се "точкуваха" с раждица . Последва връщане в магазина (бях изхвърлил и опаковката) , скандал , заплахи от всякакъв вид КЗП , съд и т.н. и ми върнаха парите до стотинка .
    Става въпрос за Лабиринт в ж.к.Люлин.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най-качествена фирма за климатици в Стара Загора
    От jeliax във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 27
    Последно: 02-09-19, 13:37
  2. Проблеми с ефирните предаватели Стара Загора
    От Madmardigan във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 10-05-11, 12:52
  3. Газкомфорт - офис Стара Загора
    От Ivan19 във форум Бял списък
    Отговори: 0
    Последно: 03-06-10, 11:07
  4. Денси - Стара Загора
    От Sletu във форум Черен списък
    Отговори: 0
    Последно: 06-12-07, 21:15
  5. Доставка на цветя в Стара Загора
    От De4ev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 06-03-07, 08:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе