Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31
Like Tree1Одобрявам

"Еконт Експрес" - най-големите несериозници !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    26
    #1

    "Еконт Експрес" - най-големите несериозници !

    Поръчах си една музикална система от София. Фирмата изпраща стоките с "Еконт Експрес", стоката трябваше да ми я доставят във вторник с куриер. Обадих им се да проверя, те ми казаха, че пратката е в Русе, но не мога т да ми я доставят заради лошите пътища в града. Аз викам, добре и утре е ден. Прибирам се аз 14:30 с нагласата, че вече си имам нова система, но уви няма такова нещо. Обаждам се пак в офиса на фирмата за Русе, чаках ги на телефона 5 мин, докато през това време чувах жената как говори с куриера и го пита: "Какво стана с пратката за Липник **?", " не можах да разбера какво казва куриера, след това ме питат къде е това липник ** ( не споменавам адреса нарочно) И аз им обеснявам. Жената вика след един час ще си я получите. И така чакам търпеливо 1 час, но никой не се поевява. Чакам още 1 час и вече ми писна и сега пиша тук яростно.
    Заключение: Пратката е в града от 2 дена. Никой не благоволи да ми я достави. Лъжат като цигани. Мързели са. И не помнят кавко имат да доставя. Не знаят адресите в града в който работят. И се оплакват от непочистените улици, докато колегите им от Speedy работят неуморно. Тези момчета от Speedy ги виждам вски ден, доари в най-големият сняг в съгота като беше. Не поръчвайте от Еконт Експрес ако не искате пратката ви да пристигне след неопределено време, но със сигурност не и в рамките на работен ден.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #2

    Re: "Еконт Експрес" - най-големите несериозници !

    Ако мислите че Спиди са по-добре, да ви разкажа една случка.

    Регистрирам домейн на приятел, на 15-и миналият месец пращаме по Спиди документите за София, ония викат - не можем да намерим адреса. Сграда в центъра на София, дето се вика, но не могат да я намерят. Днес братът на моя приятел беше в София, отишъл в офиса, за съжаление не набил никой от малоумниците там, взел си пратката с документите и за 10 мин намерил къде се намира офиса на фирмата-регистратор и ги оставил лично там.

    Та толкова по въпроса за "неуморните" Спиди...

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #3

    Re: "Еконт Експрес" - най-големите несериозници !

    Точно пък спиди не споменавайте като пример за качествено работещ куриер, защото ако приемем че по земното кълбо има точки на концентрация на олигофренизъм, то те съвпадат до милиметър с всичките им офиси.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: "Еконт Експрес" - най-големите несериозн

    Speedy във Варна са под всякаква критика !
    ама не ми се отваря тема

    Еконт ДЕПРЕС ме ги кръстили във Варна . 4 дена стои стоката във Варна и не тръгва , докато Интер Логистика & Лео Експрес денонощно носят.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: "Еконт Експрес" - най-големите несериозници !

    Техно, цените на Интер Логистика & Лео Експрес спрямо спиди и еконт как са? Че и на мен ми е писнало то тези две фирми(спиди и еконт). Много непрофесионално подхождат.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: "Еконт Експрес" - най-големите несериозници !

    Логистиките са малко по-скъпи , ама Лео са най-Евтните в града , намират се в Града ( Бившето барче на "цирковата площадка " - тел. 500-238 ! ) - не са като спиди и Еконт - 7км на посока от Катедралата - до Завод Янко Костов ( отиване и връщане 14 - 15 км. )
    Лео са Много са коректни . Досега съм няма никакъв проблем с тях.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re: "Еконт Експрес" - най-големите несериозници !

    Още един глас за ЛЕО ЕКСПРЕС. Викал съм ги и в 17:00 часа и са идвали, друг куриер не се е навивал. Много са коректни.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #8

    Re: "Еконт Експрес" - най-големите несериозници !

    Нямаше да се намесвам, но е показателен факта че от вчера форумът на ЕКОНТ е спрян. Това явно е някакво решение, за да не се накърнява "имиджа" им. За мен най-големите проблеми свързани с тях бяха доставката, която правят когато си поискат, и забавянето на наложените платежи с няколко дни, през което време свободно оперират с парите. Последният случай беше с пратка с наложен полатеж, която изпратих от Стара Загора до Бургас на 03.01. и която беше доставена на адрес в центъра на... 07.01. В прехвалената им система e-Econt пратката изведнъж изчезна "Няма такава пратка", а за наложен платеж - нито ред. Използвайки Форума им отправих запитване, на което ми беше отговорено, че пратката е доставена (това си го знаех, даже имах копие на товарителницата на мейла изпратено ми от получатела) и "утре" т.е. на 08.01. да се явя в офиса им за получаване. Тъй като Еконт имат цели два офиса в Стара Загора отидох в най-близкия до службата ми - на "Х.Д.Асенов" 82, където един образ с брадичка "а ла Ники Кънчев" доволно се подпираше. Дадох си имената и показах товарителницата и обясних, че имам наложен платеж. Той обаче отсече, че нямам. категорично отказа да направи справка в единната им система или да провери какво ми е отговорено от шефското тяло във форума им. През цялото време компщтъра стоеше като голям камък и човека не се престраши да го пипне с пръст. Изписах цялата ситуация във Форума им, след което получих назидателно обаждане по телефона, че наложените платежи се изплащали САМО в офиса, където е подадена пратката. Т.е. по логиката на Еконт, ако имам сметка в банка "ДАЙ-ДАЙ", то пари от нея няма да мога да тегля от София, а само от Стара Загора, защото там ми превеждат заплатата... Язък им и за мрежата, и за софтуера и за работата уж в реално време, когато не могат да изплатят една скромна сума от единия офис. Да не говорим колко пъти пратки, на които е отбелязвано, че са чупливи, пристигат като мекици. Да не говорим и за това, че не можаха да създадат някакъв ред в собствения си Форум и позволиха на анонимни потребители да се представят за служители от фирмата.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #9

    Re: "Еконт Експрес" - най-големите несериозници !

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Логистиките са малко по-скъпи , ама Лео са най-Евтните в града , намират се в Града ( Бившето барче на "цирковата площадка " - тел. 500-238 ! ) - не са като спиди и Еконт - 7км на посока от Катедралата - до Завод Янко Костов ( отиване и връщане 14 - 15 км. )
    Лео са Много са коректни . Досега съм няма никакъв проблем с тях.
    Tehno не си прав ."Спиди "имат и офис в центъра - зад бинго "Мустанг" . А на мен "Спиди" и "Еконт" са ми на 1 км И съм доволен от офиса им в ЗПЗ - стоката е заделена и ме чака.
    А "Спиди"работеха и на 2ри , на 3 ти и на 4 ти януари , даже съм виждал коли из града на 3.01 към 9:30 часа.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: "Еконт Експрес" - най-големите несериозници !

    Крис - казвашщ го защото си до тях
    Спиди редовни ми носеха спешна пратка след 3 дни и ме караха да плащам за експресно !
    няколко пъти не дойдоха да вземат стока при приета заявкка и то през лятото.

    Офиса зад бинго мустанг - ако имаш излишни години да чакаш - чакай. Стоял съм час там да чакам куриер да докара там стока , която е била за сутринта.
    Неми хвалете Спиди ( Slow-ly )

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #11

    Re: "Еконт Експрес" - най-големите несериозници !

    Малко инфо за Техно.

    Където и да се намира офиса им, аз си ги викам на крака и идват същия ден. Пращам си пратката, а ако е с наложен платеж след като я занесат ми носят парите отново на крака - до вратата ми.

    Лео-експрес предлагат ли го това?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Още един глас за ЛЕО ЕКСПРЕС. Викал съм ги и в 17:00 часа и са идвали, друг куриер не се е навивал. Много са коректни.
    Спиди са до 20:00, не знам до колко приемат заявки.

    Никакви (или по-скоро прекалено малки) проблеми с Еконт.

    На автора на темата. Може би е трицифрено числото на пратки за година, които пращам по Еконт. А ти как реши че от един единствен опит, и то в град/село ? Липник, може да правиш категоризации

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: "Еконт Експрес" - най-големите несериозници !

    CrossBlade само не ми казвай че тези три дена си пратил нещо по еконти то е дошло. Самитекуриери го казваха че стоката стои в склада.

    Много малко имат проблеми с еконт .

    Относно Спиди - питай ги до колко като им звъннеш идват!

    Айде да не се заяждаме кой ,колко праща , аз само лични пратки имам три цифрено число на година !

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Re: "Еконт Експрес" - най-големите несериозници !

    @CrossBlade
    "СПИДИ" - 1. в двора на бившият "Янко Костов" сега "Варна Комерс" обаче тия дни не е да се ходи до там - много се подскача по леда и траповете. Днес 4 пъти ходих там/
    2. 2 ри офис - малък за малки пратки уличката зад "Бинго Мустанг" успоредна на "8ми приморски" . Не сещам за името май беше някакъв генерал.

    "Еконт" пълна трагедия .даже се опитват да ме будалкат за наложен платеж , че стоката не била получена, че парите не са приведени от Добрич или Силистра , но звънкам на кризисен център и на упр. на фирмата в Русе и се оказва, че парите ги има , ама някой.... се опитва да ме прекарва.

    Внимание "Леон Ама" има проблеми с изплащане на наложени платежи. Тази фирма да се избягва за пратки с наложен платеж. Наши контрагенти от София не могат да си получат наложените платежи от средата на декември. Офиса във Варна също се опитва да бяга от правата линия , но успявам да се оправя.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    61
    #14

    Re: "Еконт Експрес" - най-големите несериозници !

    А сега и моето мнение
    "Спиди" - няколко пъти съм ползвал услугите, закъсняват в рамките на деня, но все пак идват!
    "Еконт" - поръчах си надуваем дюшек(онлайн), и след три дни разговори по телефони и GSM-и най накрая го получих, въпреки уверенията, че е вече пристигнал ?!?!?
    "Леон Ама" - получавам чрез тях пратки от Гърция, и за сега само веднъж се издъниха, покрай нова година(27-28.12.2007), заради затворения проход Шипка (според тяхната информация)!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    26
    #15

    Re: "Еконт Експрес" - най-големите несериозници !

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    На автора на темата. Може би е трицифрено числото на пратки за година, които пращам по Еконт. А ти как реши че от един
    единствен опит, и то в град/село ? Липник, може да правиш категоризации
    Това е главна улица в гр. Русе. И както виждаш, не съм единственият недоволен тук

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Търся филма "Чия е тази песен" , "Whose is this song" на Адела Пеева
    От monto във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 25-05-12, 11:23
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе