Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 62
Like Tree49Одобрявам

АРДЕС - думите бледнеят

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #1

    АРДЕС - думите бледнеят

    Черен петък. Купувам си SSD и шейна за да се вгради на мястото на сидито в лаптопа от магазина им. Продавачът учтив, компетентен, дават ми и намаление – всичко е

    перфектно. Срещу доплащане от 5 лв. ми предлагат да ми го монтират в сервиза им. Отивам там, дамата ми казва 10лв. Съгласиха се на 5, след като продавачът от магазина


    им ми е казал толкова и след като дадох пълно описание на външния му вид – цвят на коса, телосложение, видима възраст. Гледам вътре ценоразпис залепен, в който пише ….


    „…Инсталиране на компонент -10лв. (Закупен от магазина – безплатно.)“ Полюбопитствах защо инсталирането не е включено в цената, след като съм закупил компонента от


    тях. Отговорът на дамата беше:


    Ами, вижте сега, например, купувате си от нас лаптоп, купувате си и рам. Тогава ви я монтираме безплатно.


    Аз не го разбирам така, по този начин написано, но редно ли е да издребнявам за 5 лв, като хората са ми дали и намаление и на стоката и на услугата, така че


    продължаваме нататък. След половин час се връщам да го взема, момчето ми казва, че компютърът бил много стар, „пластмаските“ били много паянтови и много внимавал да не


    ги счупи. Казвам, стар, стар, колко да е стар, ай седморка е. Мълчи. Прибирам се вкъщи. Еуфория, вадя лаптопа от торбата и ИЗНЕНАДА! – Цепнатина с дължина колкото


    тъчпада(не съм я мерил в сантиметри) и със същото местоположение, само че от долната страна на корпуса, където, ако машината е във водоравно положение, няма как да се


    забележи.


    Петък вечер, през почивните дни забелязах, че стария твърд диск ту се появява, ту чезне от Уиндолса.
    Понеделник. Отивам обратно в сервиза. Там ни лук яли, ни лук мирисали за пораженията. Оставям лаптопа и ми дават да подпиша в два екземпляра ето това:
    2014-12-02 19.20.13.jpg


    Обръщам го обратно и се зарадвах и зачудих на условията, с които се СЪГЛАСЯВАМ, част от които бе, че съм наясно, че е възможно да ми инсталират нелицензиран софтуер, да ми затрият цялата информация, ремонтът да отнеме 30 дена и т.н ?!
    2014-12-02 19.19.41.jpg

    Днес, вторник, ми се обаждат по телефона:


    … компютърът е в ужасно състояние, пластмасите са прегорели, едната панта е счупена… това няма как да е станало при нас.


    Полудях. Огън ли съм палил аз на тоя лаптоп или го държа обърнат по корем вън на слънцето. Отделно, че няма счупена панта нито преди, нито в момента, нито съм


    предявявал някакви други претенции относно цялостта на стоката, както си е записано и в протокола. Питам момчето дали си прави майтап и да ми даде номера на „Митко


    Ардеса“. Казвам Митко Ардеса, защото имаме общи познати и поначало бях много благосклонно разположен към цялата ситуация ДО ТУК. Поверителен бил не можело. Емнах се в


    дъжда да ходя лично да се обяснявам с боса. Последният взе да маже някакви доводи, как в сервиза не били обърнали внимание как са приели машината. Обяснявам му как съм


    оставил ЗДРАВ на външен вид лаптоп, а го прибирам СЦЕПЕН и че не виждам защо сам бих си причинил щета и то по средата на долния капак. Съгласява се с думите „Важното е


    клиентът да е доволен“. Питам го какво означава написаното в залепения на стената на сервиза ценоразпис - за закупен компонент от магазина – безплатно инсталиране.


    Отговорът бе:


    Ааа, това са старите „правила“, новите са на сайта ни. ???


    Питам защо местата за подпис са на гърба на условията, след като си има достатъчно място за тях на лицевата част. Отговорът бе:


    Хм, не знам защо е излязло така.


    В края на работния ден отивам до сервиза да си взема машината с подменен капак и отстранен проблем по наличие-чезнене на диск, с мисълта „Всичко е добре, когато


    свършва добре“.
    Излиза момчето отпред и вместо да ми върне компа и всичко да приключи, започва да ми се обяснява и да ПРОДЪЛЖАВА ДА МИ ВМЕНЯВА ВИНА. Гледам стария капак – капак като


    капак, това за да се сцепи така абдалски, трябва или да го стъпче човек, или да седне отгоре му или да го е напънал по неземен начин. Питам за чезнещия диск – не били


    направили нищо, SSD-to и шейната си работели, ако съм искал да констатират проблема, това вече било платена диагностика. Зачудих се, наум, как преди си имах работещ


    диск и сиди, местят диска на мястото на сидито и той започва да чезне, но както и да е, отказах да споря. Аха да си отнеса лаптопа и ми тикат някакъв друг протокол,


    който трябва да подпиша, за да си прибера собствеността, като искат да вземат и МОЯТ екземпляр от стария, този, който съм приложил в тази тема. Като прочетох, „…


    постигнат е компромис…“ и малко по-надолу, ми причерня. Прозвуча ми сякаш АЗ СЪМ ВИНОВЕН, но разбираш ли, на добра воля те са ми подменили капака. Казах, че няма да


    стане това и понечих да си взема МОЯ ЕКЗЕМПЛЯР от стария протокол И МОЯ КОМПЮТЪР. Момчето ми каза, че камерата ме снимала. ?!?!?! Крада си компютъра и документите ли


    ??? Помахах на камерата и си излязох, за да не излязат нещата извън контрол.
    Оставям на хората да преценят кой крив, кой прав.
    Лично, аз съм стъписан, едва ли не се оказах някакъв престъпник. Ако АРДЕС решат да пишат нещо тук, много моля, преди това да постнат видеото от влизането ми в обекта,


    до напускането му, да видим какво нередно се случва, че сополанковците ме уведомяват, че имало камера и от кога отказът на клиент да подпише документ с твърдение, с


    което не е съгласен не му позволява да вземе собствеността си. А къде е лепенката със съобщение, че обектът се наблюдава с камери?
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 02-12-14 в 23:05.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: АРДЕС - думите бледнеят

    споменаването на Комисия за защита на потребителя винаги помага
    друг път да знаеш (то да не ти се налага де, ама все пак...)

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #3

    Отговор: АРДЕС - думите бледнеят

    А един колега вчера ме питаше тук: https://forum.setcombg.com/%D0%BC%D0...E%D0%BF-3.html "на какви сервизи съм попадал"?
    След като написах: "Гаранциите на всички стоки у нас са пълна пародия!"

    Аз в повечето случаи се опитвам да си реша проблемите сам с помощта на Неволята. Ако не мога да се справя с нещо или нямам инструменти, им вися на главата, за да не направят някоя подобна издънка.
    Защото е много трудно да си намерят сервизно описание или просто ги мързи да четат!
    Носил съм в сервиз пълно ремонтно ръководство за конкретен модел апаратура и въпреки това я "ремонтираха" така, че после доказани специалисти не можаха да я поправят.
    Още ме е яд, че им я занесох. И това в официален лицензиран сервиз, не в кварталния гараж.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 02-12-14 в 22:59.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Отговор: АРДЕС - думите бледнеят

    Попитах те, защото съм попадал на добър и коректен! Аз пиша от личен и споделен опит, друг може да ме опровергае... Не може да слагаме всички под един знаменател. Сервизът е Вюпойнт.
    Този пост е редактиран от pilot; 03-12-14 в 00:02.

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #5

    Отговор: АРДЕС - думите бледнеят

    Сигурно за блъфиране КЗП може и да хване дикиш и до там, но като гледам какви глупости намислят за подписване хората и какви "европейски" процедури прилагат за едно приемане-предаване на стока, с мирис на консултация с юрист, ми се струва, че КЗП отдавна вече не трогва никой.

    Мен друго ме озадачава - може ли да си издокараш продавачите като излезли от кутийка, да обслужват качествно клиентите, а да оставиш в сервиза неандерталци, които да оакват с лекота имиджа. Ми просто на секундата тези хора би трябвало да си сменят заниманието и работодателя.
    Мен собствения ми брат ме уволни перманентно задето се нахвърких на клиент, решил, че може да обижда. Ето това се нарича преданост към клиента и загриженост за бизнеса.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 02-12-14 в 23:27.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #6

    Отговор: АРДЕС - думите бледнеят

    от това последното изречение излиза че си конфликтна личност и описаното с Ардес надали е цялата истина

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #7

    Отговор: АРДЕС - думите бледнеят

    kalcheff1,
    Знам за по-тежки случаи - мениджърите и "магазинерите" са неандерталци.
    А специалистите се чудят как да замажат положението пред клиентите.
    В повечето случаи за своя сметка. Не само финансово, но и със допълнителни часове работа и неприсъщи дейности.
    Това пък е още по-лошо.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Отговор: АРДЕС - думите бледнеят

    Калчев как може да отидеш при тези абдали ...?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    13
    #9

    Отговор: АРДЕС - думите бледнеят

    Явно това е обичайна практика в този магазин. И аз бях излъган там.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Отговор: АРДЕС - думите бледнеят

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Калчев как може да отидеш при тези абдали ...?

    Цитат Първоначално публикувано от gtepe Виж публикацията
    Явно това е обичайна практика в този магазин. И аз бях излъган там.
    Подобни постове са леко Тривиални.

    Познавам 80% от хората в Сервиза лично , както и "Митко Ардеса" и ми е странно да повярвам на това, само че, не съм бил там и макар да смятам че някой думи са леко завишени, не оспорвам темата на автора.
    Личното ми мнение е съвсем друго , но то няма място тук и сега в темата.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    1
    #11

    Отговор: АРДЕС - думите бледнеят

    Да споделя и аз горчивият опит с техният сервиз. Занесох си лаптопа за почистване, смяна на паста и подмяна на процесор с по-мощен. Беше ми казано че когато машината е готова и е минала съответните тестове(между 3 и 4 часа била продължителността на тестовете) ще ми се обадят да си я прибера. След съответното обаждане си взех лаптопа прибрах се пуснах го, отидох до кухнята да си направя вечеря и като се върнах лаптопа се беше самозключил. Помислих че е някакъв проблем с подмененият процесор(закупен втора ръка преди няколко дена). След околко 10 минути лаптопа благоволи да се влючи, пуснах програма за мониторинг на работните температури и се оказа че видео картата ми гони 100 градуса. Естествено спрях машината да не се мъчи и им я занесох на другият ден. След 2 часа ми звъннаха да си я прибера. При въпроса ми какъв е бил проблема отговора беше че са забравили да сложат охлаждането на видео картата. Как точно са правили 3-4 часа тестове като при мен за 2 минути се изключи лаптопа. И как може да забравиш да завиеш двете най-важни болтчета?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #12

    Отговор: АРДЕС - думите бледнеят

    Lex,Техно, постарах се да бъда обективен. Ако съм скрил факти или изопачил събития, това ще стане ясно до време и тогава бих изпаднал в доста неловко положение.

    Пожелавам ви да преживеете нещо такова - да си прибереш от сервиз техника, с един зеещ процеп на гърба и у вас всички да ахнат от "приятната" изненада, да те изкарат теб виновен в сервиза, да видим какво самообладание ще запазите и как ще интерпретирате ситуацията. Случката за мен е колкото абсурдна, толкова и елементарна и е редно човекът, с такава култура на работа, заради който стана целият цирк, да си ходи.

    Една камерка в задната част на помещението, където хората работят и където клиентът няма визуален достъп, като че ли се върши нещо строго секретно там, би изяснила идеално нещата и техниците биха били по-съвестни, поне за пред шефа. Ако има такава, смятам че показването на запис с манипулацията би оневинило АРДЕС. От сега знам, че това няма да стане, защото би излязло на яве нещо такова - някой е седнал/подпрял се по средата на капака и той се е пукнал. След това същият е монтиран обратно с надеждата клиентът да не се усети. И наистина се получи, първоначално. За отношението към клиента и другите перипетии вече писах и неща да си спомням.

    PS Като стана дума за винтчета, гледам сега отдолу, на капака, липсват две и при мен. Да кажем, че са си липсвали по начало. Е толкова ли е трудно да се завият? Скъпи ли са, сложно ли е? Как може да работиш в сервиз и да оставиш така нещата? Абе хората там корпуси пукат, а аз за винтчета се кахъря.

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #13

    Отговор: АРДЕС - думите бледнеят

    Доколкото си спомням, тук имаше едни десетки страници с "хапсурд", "хапсурд" за един Ванко68, сумати народ дето уж го познаваше и го възхваляваше, но това не му попречи да го сложи на всичките....така че толкова за познавам тоя, оня....

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #14

    Отговор: АРДЕС - думите бледнеят

    Какъв е проблема в крайна сметка?
    Не можеш да си сложиш сам 2,5" устройство, а се оплакваш, че някой друг не е сръчен.

    Приятел ми е давал лаптопа си след 2рото отваряне пантата се счупи кой е виновен? Стария лаптоп. Не се впрягай техниката не е с голям ресурс няма какво толкова да направиш.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Отговор: АРДЕС - думите бледнеят

    @zygot не си прав в случая - носиш го на специалист и той ти го връща потрошен. Все едно вместо комп. , казуса е с лекар.
    Не всеки може да направи това, което и двамата с теб го правим със затворени очи.

    @kalcheff1 не съм те обвинил в каквото и да е , даже ти съчувствам, както и не заставам зад страната на сервизните специалисти - най-малкото че не съм запознат със случая , нито пък съм присъствал на случката. Изразих леко съмнение относно отношението им към теб , но то си е лично за мен ( съмнението ).

    А за пожеланието, изживявал съм го , повярвай ми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе