Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29
Like Tree4Одобрявам

Foodpanda - измама - няма фискален бон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #16

    Отговор: Foodpanda - измама - няма фискален бон

    Не бих се изненадал да се окаже, че имат нулева отговорност.
    В този случай остават откровените лъжи по телефона, че всичко е ОК и аз бъркам.

    Както и разбира се несъответствието и измамата лично към мен - какво ще кажеш за цените, които са ми изпратени в поръчката по мейл и смятането им?

    Там ми е интересно как ще се оневинят?

    ПП - Не е ли задължение, а не право изискването на касов бон?
    Странно защо не е изискан от Foodpanda... Сигурно момчето, което доставя е виновно, а не разрешението на подобни измами от фирмата....

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #17

    Отговор: Foodpanda - измама - няма фискален бон

    Ще е интересно, дали това е практика на FoodPanda, или просто самият китайски ресторант не издават касов бон при онлайн поръчки,
    а разчитат на бележката, която ти носят от Пандата, която не е касов бон, но в нея е отразена стойността на поръчката.

    Защото, ако от Пандата са наясно с тази практика и я прикриват, то те са отговорни за случващото се, както и китаеца.

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #18

    Отговор: Foodpanda - измама - няма фискален бон

    Работят на 15% всичките такива онлайн посредници за поръчки на храна ( не е картел, но са като плюли си в устата ). Някои се разплащат с ресторанта в момента на взимане на поръчката, при което ресторанта пуска касов бон, но други са на месечно отчитане на продажбите ( куриера им идва взима яденето и се разплащат с ресторанта на дата от месеца ), при което разбира се няма как да бъде пуснат бон, което би довело до касова разлика. Пускат си някакви вътрешни ордери. Тогава касовия бон към клиента се издава от онлайн магазина. Кутиите, амбалажа винаги е калкулиран в цената, затова няма как да ти ги хващат отделно - това е едно от изискванията към ресторанта още при подписване на договора.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 16-05-16 в 14:14.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #19

    Отговор: Foodpanda - измама - няма фискален бон

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Ще е интересно, дали това е практика на FoodPanda, или просто самият китайски ресторант не издават касов бон при онлайн поръчки,
    а разчитат на бележката, която ти носят от Пандата, която не е касов бон, но в нея е отразена стойността на поръчката.

    Защото, ако от Пандата са наясно с тази практика и я прикриват, то те са отговорни за случващото се, както и китаеца.
    Склонен съм да предположа, че измамата е често използвана и е дело на FoodPanda.
    Защо - ами по телефона ми беше обяснено, че разплащането към ресторантите става веднъж месечно, а не при всяка поръчка.
    След като е така, ако всичко е наред, бележка трябва да бъде пусната - или от ресторанта, или както е написал отгоре Tommorow - от доставчика Foogpanda. Иначе няма как да бъдат преведени парите към ресторанта. Освен, ако има сиво счетоводство и утвърдена практика за разплащания без издаване на касови бонове...
    На мен не ми беше издаден, което потвърждава, че има негласен начин за плащане от доставчик към ресторант и без документи...

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #20

    Отговор: Foodpanda - измама - няма фискален бон

    Крис много време им отдели на тези.

    Да беше сезирал НАП щяха да им отидат на гости, да направят насрещни ревизии на куриерските фирми и най-накрая да ги "сурвакат" ...

    Ще ги "вземат на отчет" като рискова фирма и ще ги държат изкъсо.

    Тогава или ще започнат да спазват закона или ще се откажат/фалират и ще освободят пазара за някой коректен.Дори о следващият да не е коректен, и за него същото докато на пазара дойде коректен търговец ...

  7. Novice
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    1
    #21

    Отговор: Foodpanda - измама - няма фискален бон

    Привет,
    От името на целия екип се извиняваме за създалата се неприятна ситуация.
    Принципно, ресторантите са длъжни да предоставят фискален бон за всички калкулирани продукти и ние се стараем да контролираме този процес. В случая е наша вината, че сме пропуснали да отчетем този пропуск.
    foodpanda е само посредник между клиента и ресторантите като финансовите отношения се уреждат документално с обекта в края на месеца.
    Относно липсата на информация за кутиите в потвърдителния имейл бихме искали да внесем малко яснота. Поръчките се генерират на принтер, който е свързан с имейл система. За наше съжаление софтуерът е разработен на глобално ниво и излиза само стойността на храната и ползваните отстъпки. Ние също отчитаме този пропуск, но не можем да го коригираме.
    Когато правите вашата поръчка, там се предоставя цялата информация за ястие, кутии, доставка и може да проследите цената на всеки артикул.
    Още веднъж се извиняваме за причиненото неудобство и обещаваме да осъществяваме по-голям контрол върху качеството на услугите и продуктите, които предоставят ресторантите.
    С уважение: Екипът на foodpanda
    podredko и pavlova g харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #22

    Отговор: Foodpanda - измама - няма фискален бон

    не че колегата ще го изиска,но освен извинението му изпратете и БЕЗПЛАТНА ПОРЪЧКА ПО НЕГОВ ИЗБОР..........поне аз кат са ОСЕРА,ВЕДНАГА КОМПЕНСИРАМ КЛИЕНТА.по-добре да загубя пари,отколкото НЕГО.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #23

    Отговор: Foodpanda - измама - няма фискален бон

    Аз специално преди време направих първата и единствена поръчка през фуудпанда. На 60-тата минута започнах да звъня, на 70-тата се оказа, че ресторанта пропуснал поръчката ми, на 80-тата се разбрах въпреки чудовищното закъснение и след обещанието да я доставят до 25 мин да я изпълнят, тя разбира се не дойде за 25 мин ами 45 и въпреки обещания ваучер ли беше промо код ли за 20% отстъпка от следващата поръчка, код който НЕ получих на емаила си, това се оказа и последната ми поръчка от тях....за което искрено съжалявам и поднасям своите извинения....
    justify одобрява това.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #24

    Отговор: Foodpanda - измама - няма фискален бон

    Утро теб си те знаем че си "майна" издънка нема к'во ся обесневаш сега !

    Смърт за майничките и насрещна данъчна ревизия съпроводена с обяснения, че софтуерът пречи да бъде спазен закона .

  12. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #25

    Отговор: Foodpanda - измама - няма фискален бон

    Поздравления за FoodPanda, че обясни ситуацията с лекия намек да внимава в бъдеще.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #26

    Отговор: Foodpanda - измама - няма фискален бон

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Поздравления за FoodPanda, че обясни ситуацията с лекия намек да внимава в бъдеще.
    Ами... добре е ,че виждаш обяснение, аз лично не мога да се ориентирам в него...
    Оплакването ми се състои от 2 части:
    1. Липса на касов бон - раздразнението е подсилено от телефонен разговор с представител на foodpanda, който неколкократно ми обяснява, че е невъзможно да няма и аз съм го загубил:

    По тази точка обяснение не е необходимо, показано е неоспоримо, че бон не е издаден.
    Foodpanda отчита пропуска си и се извинява - ОК, да кажем, че това е достатъчно, надявам се извинението да доведе и до обучение на персонала за да не се обяснява на следващия клиент, че вината е в него...
    Има и странно изразяване в извинението - принципно, ресторантите трябвало да издават касов бон... Не, не е принципно и понякога, а дефакто и неизменно трябва да издават - това не е по желание.
    И аз не разбирам как фирмата се старае да контролира издаването - то не е философия голяма - просто куриерът, който взима поръчката трябва да изисква касов бон - ако foodpanda наистина се стараеше, методи за контрол има безброй - самият куриер трябва да изиска бона, ако няма издаден бон - не се заплаща на ресторанта.
    Това явно не се прави след като Принципно се случва и да не се издават касови бонове като в моя случай, стискаме палци в бъдеще да започне да се прави не по принцип като сега, а винаги...

    2. Некоректни сметки и надвзета сума лично от мен:
    Тук е пълна мъгла и аз адекватно обяснение не видях.
    Ще си позволя да публикувам пак сметката ми, получена на мейла (самата поръчка я прави детето през моя акаунт, докато бях на работа - аз имам от нея единствено потвърждението по мейла, което трябва да е повече от достатъчно):



    3.51лв + 1.35лв + 8.28лв + 2.7лв

    Това са цените на поръчаните артикули.

    И отдолу са сумирани - 17.6лв


    По мои сметки, 3.51лв + 1.35лв + 8.28лв + 2.7лв = 15.84лв.
    А не на 17.6лв

    Има разлика от 1.76 лв, която е абсурдно обяснена с неописани кутии и грешка в софтуера.
    Грешка от над 10%, която не можело да се коригира???!%*

    Сметките надолу също са абсурдни. След грешката в базовата цена, към тези 17.6 лева има добавени 4 лева за доставка, калкулирана някаква си отстъпка от 1.76 лева и получената сума е 21.44 лева. смЕх... Колкото повече оглеждате сметката ми, толкова по-смешно ще ви става...

    Чета новина от миналата година, че foodpanda е получила нова инвестиция в размер на $120 милиона.
    И съпоставям тази сериозна инвестиция с официално изявление на представител на веригата, че е напълно наясно, че изпращат невярни и погрешни сметки на клиентите си - в моя случай с разлика, по-голяма от 10%, но нищо не могат да направят по въпроса.
    Да съм гледал на друго място, където сметката евентуално била друга и може би вярна. (ПП - служителят, който беше уверен, че е издаден касов бон беше уверен и че изпратената сметка на мейла е коректна)


    Това е комично...

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #27

    Отговор: Foodpanda - измама - няма фискален бон

    Разбирам те, но нали все пак по-важното беше това.

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    ПП - За финал - Foodpanda-овци, едно предложение.
    Влезте, признайте грешките си, извинете се и обещайте, че ще се постараете да имате по-висок контрол в бъдеще при доставките.
    Не ме карайте да си губя моето време и вашите пари като подавам официални сигнали в КЗП ли, НАП ли, не съм наясно, но ще проуча.

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #28

    Отговор: Foodpanda - измама - няма фискален бон

    Абсолютно, това беше идеята, за касовия бон нямам претенции, но обещанието по втора точка е:

    Ние също отчитаме този пропуск, но не можем да го коригираме.

    Яко...

  17. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #29

    Отговор: Foodpanda - измама - няма фискален бон

    Ми така е. За голямо съжаление работим на глобално ниво и глобално не можем да разрешим проблемите, вместо да помислим регионално как да ги решим.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Лъжат ли Globul?!?
    От wolfman78 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 03-05-13, 13:23
  2. Повреден бойлер - възможно ли е да ме лъжат
    От wildpeasant във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 27-02-13, 23:06
  3. Отговори: 2
    Последно: 10-02-12, 21:23
  4. Всички лъжат мами.... им Globul-ска
    От helios1 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 49
    Последно: 31-01-07, 16:08
  5. Globul b-free - лъжат
    От ilhanbg във форум Технологии
    Отговори: 55
    Последно: 17-03-06, 23:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе